افزایش مبادلات تجاری ایران و روسیه به 10 میلیارد دلار
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: در یک بازه زمانی سه ساله باید حجم مبادلات دو کشور ایران و روسیه را به 10 میلیارد دلار برسانیم.
جزئیات طرح کارورزی برای اشتغال فارغ‌التحصیلان اعلام شد
نحوه ثبت نام و میزان حقوق بیکاران در سامانه کارورزی
مشاور وزیر و مدیرکل سیاستگذاری وتوسعه اشتغال وزارت کار، با اشاره به هدفگذاری اشتغال سالانه ۱۵۰هزار فارغ‌التحصیل بیکار در قالب طرح کارورزی، نحوه ثبت نام و میزان حقوق بیکاران در سامانه کارورزی را اعلام کرد.
بررسی میدانی وضعیت ایستگاه دریایی راهنمایان بندرامام خمینی(ره)
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) از مراحل نوسازی ایستگاه راهنمایان در آبراه خورموسی بازدید کرد.
هشدار یک اقتصاددان در گفت‌وگو با تجارت آنلاین؛
دولت مراقب بازگشت تورم دورقمی باشد
اگر زماني در دوران احمدي‌نژاد، تورم پاشنه آشيل دولت بود، حالا در دولت يازدهم تورم دستاوردی بزرگ محسوب مي‌شود هرچند آن گونه که مهدی تقوی از جامعه اقتصاددانان هشدار می دهد دولت باید مراقب بازگشت تورم دورقمی باشد.
در همایش سراسری مدیران سازمان امور مالیاتی کشور رخ داد:
تقدیر رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از مدیر کل و کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان
تقدیر رئیس کل سازمان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از مدیر کل و کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان به جهت تحقق درآمدهای مالیاتی بیش از پیشبینی انجام شده در همایش سراسری مدیران سازمان امور مالیاتی کشور تقدیر نمود.
وزیر اقتصاد در جمع مدیران مالیاتی کشور تاکید کرد:
مالیات مهمترین برنامه اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید مهمترین هدف است
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مهمترین برنامه سیاست اقتصاد مقاومتی، اصلاح نظام درآمدی دولت با افزایش سهم درآمدهای مالیاتی و مهمترین هدف اقتصاد مقاومتی، افزایش توان تولید و مقاوم سازی اقتصاد است.
رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران تاکید کرد:
کاهش فرار مالیاتی با واحدیابی و شناسایی مودیان جدید
رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: اینکه فشار مالیاتی را روی مودیان موجود اضافه کنیم، امری پسندیده نیست بلکه باید با واحدیابی، مودیان جدید را شناسایی و به حجم فعالیت کتمان شده دست یابیم و به نوعی جلوی فرار مالیاتی را بگیریم.
همکاری های اقتصادی ایران و آلمان ریشه دار است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در دیدار با هیئت اقتصادی آلمان، گفت: همکاری های اقتصادی ایران و آلمان ریشه دار بوده و در شرایط کنونی امکان افزایش مراودات وجود دارد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی در جشنواره کارآفرینان برتر ملی خبر داد:
مبارزه با فرار مالیاتی 5000 میلیارد تومان عاید کشور کرد
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از واریز پنج هزار میلیاردتومان مالیات به خزانه دولت در سال 95 از محل شناسایی فرارهای مالیاتی خبر داد.
ابراهيم رزاقي در گفت و گو با تجارت آنلاین تاکید کرد؛
پای خصولتی‌ها روی گلوی بخش خصوصی
تجارت آنلاین: یک کارشناس اقتصادي با تاييد موضوع گفته شده مي‌گويد: در طي اين سالها و در همه دولتها متاسفانه همواره بخش خصوصي را از گردونه سياستگذاري‌هاي کلان توليد محور و حتي توليد کنار گذاشته و به اين بخش نگاه صادراتي داشته‌اند.
بازدید مدیران ارشد وزارتخانه های نفت و امور خارجه از پارس جنوبی
جمعی از مدیران ارشد، رایزنان و کارشناسان وزارت امور خارجه با هدف آشنایی از ظرفیت های صنعت نفت در پارس جنوبی و جذب سرمایه گذاران خارج از کشور از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بازدید کردند.
برگزاری نمایشگاه مشترک توانمندی های ایران و روسیه در منطقه آزاد انزلی
در دیدار هیأت دولتی و تجاری آستراخان روسیه با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی مطرح شد: برگزاری نمایشگاه مشترک توانمندی های ایران و روسیه در منطقه آزاد انزلی در افزایش مبادلات تجاری دو کشور مؤثر است.
ابراز رضایت سازمان خصوصی‌سازی از عملکرد بانک مرکزی و بانکهای عامل
سازمان خصوصی سازی ضمن ابراز رضایتمندی از همکاری مناسب سیستم بانکی با سامانه سهام عدالت، عملکرد بانک مرکزی و بانک های عامل را در این خصوص مثبت اعلام و از این بابت اظهار قدردانی نمود.
همکاری های بانکی ایران و عمان گسترش می یابد
در سفر روز گذشته رییس کل بانک مرکزی کشورمان به عمان، دو کشور به منظور گسترش همکاری های دو جانبه به توافقاتی دست یافتند که از آن جمله می توان به اتصال شبکه های پرداخت بانکی دو کشور از طریق سیستم سوییچ های دو طرف اشاره کرد.
با هدف کنترل بنگاه داری موسسات اعتباری انجام شد؛
ابلاغ دستورالعمل سرمايه‌گذاري در اوراق بهادار به شبکه بانکی
«دستورالعمل سرمايه‌گذاري در اوراق بهادار» در ۱۸ ماده و ۶ تبصره، به‌منظور کنترل گستره مؤسسات اعتباري و هدايت آنها به ايفاي نقش واسطه‌گري وجوه به عنوان کارکرد اصلي این موسسات، به شبکه بانکی ابلاغ شد. بر اساس این دستورالعمل، سرمايه‌گذاري مؤسسات اعتباري در صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري از جمله مصاديق غيربانکي است و بايد ظرف مهلت مقرر واگذار شود.
ادامه
ادامه