مذاکره مدیرعامل منطقه آزاد قشم با مدیران شرکت هواپیمایی ایر نوستروم اسپانیا
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در سفر به اسپانیا، مذاکرات با مدیران ارشد شرکت ایرنوستروم این کشور را با هدف دستیابی به تفاهم نامه تعمیر و نگهداری هواپیماهای سی.آر.جی 900 در قشم آغاز کرد.
«تجارت آنلاین» ریشه های بی توجهی به بخش خصوصی را بررسی کرد؛
اقتصاد مولد؛ حلقه مفقوده بودجه 97
تجارت آنلاین: موضوع بودجه این روزها بحث داغ محافل اقتصادی است و نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق سرگرم بررسی بندهای مختلف برنامه مالی دولت برای سال آینده هستند و همزمان خبرهایی از تصویب یا رد بخش‌های مختلف لایحه بودجه منتشر می‌شود.
وعده‌های دولت با آمار و ارقام حل و فصل می شوند؟!
با وجود اینکه کارشناسان اقتصادی و مراکز معتبر آماری کشور و جهان رشد اقتصادی ایران در سال آینده را رقمی‌حدود 3 الی 4 درصد عنوان می‌کنند سخنگوی دولت اصرار دارد که سال آینده رشد اقتصادی کشور 8 درصد است.
سقوط قیمت بیت‌کوین در بازار جهانی
ناقوس مرگ بیت کوین در ایران به صدا درآمد
تجارت آنلاین: به نظر می رسد زمان طلایی ارزهای دیجیتالی رو به پایان باشد. با وجود اینکه ماه گذشته بیت کوین به بیشترین حد خود رسید و هر کوین 19 هزار دلار معامله شد اما امروز با افت شدید و ممنوعیت های پی در پی ناقوس مرگ بیت کوین لااقل به صدا درآمد.
حمایت دو میلیارد دلاری صندوق ضمانت صادرات ایران از صادرکنندگان در سال ۹۶
در این جلسه مدیر عامل صندوق ضمن تشریح آخرین دستورالعملها و خدمات جدید برای حمایت موثرتر از صادرکنندگان کشور به افزایش حدود ۷۰ درصدی عملکرد پوششی صندوق در سال گذشته اشاره و اعلام نمود برای سالجاری نیز حمایت ۲ میلیارد دلاری از صادرکنندگان در قالب پوششهای بیمه ای و ضمانتی صندوق در دستور کار قرار گرفته است.
دولت در پرداخت سود سهام عدالت شاهکار کرد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به جرئت می توان گفت که دولت در پرداخت سود سهام عدالت شاهکار کرده است.
ایجاد منطقه آزاد اینچه برون زمینه ساز توسعه استان و کشور است
استاندار گلستان گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی اینچه برون نه تنها رشد و پیشرفت این استان، بلکه توسعه اقتصادی کشور را به همراه خواهد داشت.
سود سهام عدالت موجب رضایت خاطر مشمولان شد
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: سود سهام عدالت موجب رضایت خاطر مشمولان بویژه افراد کم درآمد شده است.
رویارویی مجلس و دولت بر سر ماجرای حذف یارانه
یارانه دی‌ماه امشب واریز می‌شود
هشتاد و سومین مرحله از یارانه‌های نقدی در حالی ساعت ۲۴ امشب (سه شنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود که با مخالفت برخی از نمایندگان در خصوص شیوه حذف یارانه بگیرها در سال آینده بهارستان و پاستور رو در روی هم ایستاده اند.
«تجارت آنلاین» گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس را بررسی کرد؛
پیش بینی تورم دورقمی
تجارت آنلاین: انگار علی طیب‌نیا، وزیر سابق اقتصادی می‌داست به زودی اتفاقی در کشور اتفاق خواهد افتاد، وقتی او از رسیدن نرخ تورم به پوسته سخت خود خبر داده بود.
مرتضی بانک مشاور رییس جمهور به استان گلستان سفر می کند
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به استان گلستان و شهر گرگان سفر می کند.
افزایش قیمت جهانی بازار طلا را تکان داد؛
پیش بینی رشد چشمگیر قیمت طلا در سال 97
تجارت آنلاین: در پی افزایش قیمت طلا در بازار جهانی، قیمت سکه و طلا در بازار ایران نیز صعودی شد تا با افزایش محسوس قیمت طلا در ماه های اخیر حالا بسیاری از خود بپرسند طلا و دلار در سال 97 چه وضعیتی خواهد داشت؟
«تجارت آنلاین» چشم انداز تولید را در بودجه ۹۷ بررسی کرد؛
بیم و امیدهای تولید در بودجه
تجارت آنلاین: بد‌ترین مخمصه برای تولید. شاید این جمله بهترین توصیف برای وضع تولید در سال ۹۷ باشد؛ وقتی که مشخص شود نه دولت و نه مجلس برنامه‌ای مشخص برای رونق تولید در لایحه بودجه سال آینده ندارند.
اجازه مجلس به دولت برای دسترسی به حساب‌های بانکی
قطع یارانه بر اساس حساب بانکی افراد انجام می شود
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: دولت موظف است سال 97 دهک‌های پردرآمد را بر اساس حساب‌های بانکی شناسایی و آنها را حذف کند. بر این اساس حدود 30 میلیون نفر از یارانه‌بگیران از لیست حذف می شوند.
کسر سودهای واریز سالهای گذشته از مشمولان سهام عدالت
مشاور رئیس کل سازمان خصوصي سازي گفت: مبلغ 40 تا 80 هزار توماني که مشمولان در دوره قبل به عنوان سود سهام عدالت دريافت کرده اند ­از اين دوره از اصل سهام آنها کسر شده است.
ادامه
ادامه