اولین دستور وزیر اقتصاد صادر شد؛
تاج گل نفرستید!
کرباسیان در اولین دستور صادره خود طی بخشنامه ای به کلیه واحدهای ستادی، سازمان های تابعه و غیره خواستار خودداری مدیران از ارسال تاج گل به مناسبت انتصاب وی به عنوان وزیر اقتصاد شد.
سود سهام عدالتِ متوفیان بعد از آذر ۹۵ هم پرداخت می‌شود
رئیس کل سازمان خصوصی سازی در مورد کسانی که مشمول سهام عدالت هستند و مرحوم شده‌اند گفت: اگر متوفی قبل از آذر ۹۵ باشد پرداخت سود سهامشان در آینده انجام می شود، اما اگر متوفی بعد از آذر ۹۵ باشد ورثه اش سود دریافت می کنند.
با امضای تفاهم‌نامه همکاری با اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان صورت می‌گیرد؛
توسعه روابط اقتصادی عمان و ایران از طریق چابهار
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از امضای تفاهم‌نامه همکاری با اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عمان خبر داد و گفت: با امضای این تفاهم‌نامه روابط اقتصادی بخش خصوصی کشور عمان با چابهار افزایش می‌یابد.
از دستفروشی همسر جواهرساز معروف تا مافیای اجاره پیاده رو
رازهای پشت پرده درآمدهای میلیونی دستفروشان
درآمد میلیونی برخی از دستفروشان، همسر جواهرفروش معروف را هم وسوسه کرده است تا همچون همسرش از کسب درآمد میلیونی عقب نماند!
لزوم ایجاد بانک های فراساحلی در مناطق آزاد
مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی گفت: باید در مناطق آزاد بانک های فراساحلی دایر شود و از قواعد سرزمین اصلی مستثنی و نظام مالی شان نظام مالی بین المللی باشد.
جزئیات پرداخت اولین بخش از سود سهام عدالت اعلام شد
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: در صورتی که سود واریزی شرکتهای حاضر در پرتفوی سهام عدالت به حساب این سازمان از مرز ۴۰۰ میلیارد تومان گذر کند، اولین سود سهام عدالت تا پایان شهریور ماه امسال به مشمولان پرداخت خواهد شد.
هکرها به موجودي حساب بانکي شما چشم دوخته اند!
یک خطر بزرگ در کمين کارت های بانکي ایرانی ها
تجارت آنلاین: کارت‌هاي بانکي تنها داراي یک لایه امنیتی به نام رمز عبور هستند و مشخصه‌هاي امنيتي از جمله نام صاحب کارت و اطلاعات کامل حساب او در نوار مغناطيسي کارت قرار دارد. اين همان پاشنه آشیل کارت های بانکی ایرانی ها است!
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور تشریح کرد:
وضعیت مالیات بر درآمد رانندگان اسنپ و تپ‎سی
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: رانندگان دارای یک خودرو که در اسنپ و تپ‏سی فعال می باشند، همانند دارندگان یک تاکسی، برای عملکرد سال 1395 از پرداخت مالیات بر درآمد خودرو معاف هستند.
"تجارت آنلاین" تبعات عدم هماهنگی در نظام پولی و بانکی را بررسی کرد؛
فرصت طلبی از اقتصاد جزیره‌ای
تجارت آنلاین: ثبات اقتصادي، پايداري اقتصادي، ساماندهي بازارهاي مالي و اثرگذاري آنها بر ثبات، پايداري توليد مولد و اقتصاد کلان، موضوعي است که اين روزها دغدغه بسياري از کارشناسان اقتصادي و دولت دوازدهم شده است.
مشمولان برای دریافت سود حتما باید شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت ثبت کنند
رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به اینکه مشمولانی که شماره شبای حساب بانکی داده باشند، سود سهام عدالت می‌گیرند گفت: سود مشمولانی که شماره شبا نداده‌اند محفوظ است و پس از ورود شماره شبا به سامانه سهام عدالت، سود این سهام به حسابشان واریز می‌شود.
امضاء تفاهم نامه همکاری ایران و ارمنستان با محوريت منطقه آزاد ارس
تفاهم نامه همکاری بین دو كشور ایران و ارمنستان با محوريت منطقه آزاد ارس و منطقه آزاد مغری ارمنستان در سفر مشاور رییس جمهور و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس به ارمنستان به امضای طرفین رسید.
دفاع کرباسیان از برنامه های دولت دوازدهم؛
اقتصاد را به اتاق شیشه‌ای می‌برم
وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه اقتصاد را به اتاق شیشه‌ای می‌برم، گفت:«دولت و بخش های غیر مردمی باید از عرصه اقتصاد خارج شوند.»
از سوی بانک رفاه اعلام شد؛
پرداخت وام 30 میلیون تومانی به بازنشستگان
بانک رفاه در طرح کرامت ۹۶ به مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگان دانشگاه‌های علوم پزشکی تسهیلات پرداخت می‌کند.
"تجارت آنلاین" بررسي کرد؛
تبارشناسی رکود در اقتصاد
تجارت آنلاین: اگر زماني بروز تحريم‌ها و کاهش شديد ورودي درآمدهاي نفتي، مانند ترمز براي افتصاد نفتي ايران عمل کرد؛ حالا کمبود مواد اوليه در بعضي از بخش‌هاي توليدي و از سويي افزايش بهاي دلار در روزهاي منتهي به سال 96 و تداوم آن و در پي آن دو رقمي‌شدن نرخ تورم با افزايش قيمت‌ها و از سوي ديگر کاهش درآمد مردم، موجب تداوم رکود در اقتصاد ايران شده است.
دیدار اکبر ترکان مشاور رییس جمهور با وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در روز دوم حضور در کشور ارمنستان در دیدار با سورن کارایان وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان درباره توسعه همکاری های دو کشور در حوزه مناطق آزاد گفتگو کرد.
ادامه
ادامه