ابهام ۳۳۰ میلیون دلاری در خرید ایرباس
اولین فروند از ایرباس‌های خریداری شده توسط ایران‌ایر در حالی به تازگی تحویل داده شد که بخشی از تامین مالی آن همچنان با ابهاماتی همراه است؛ ۳۳۰ میلیون دلاری که قرار است از سوی صندوق توسعه ملی پرداخت شود.
واقعیت‌های پنهان اقتصاد جهان در گزارش بانک‌جهانی
بررسی موضوعی گزارش کسب و کار 2017 که با شعار "فرصت‌های برابر برای همه" توسط بانک‌جهانی منتشرشده‌است، تصویر دقیقی از واقعیت‌های کمتر دیده‌شده اقتصاد دنیا را به نمایش می‌گذارد.
اخطار دوباره بانک مرکزی به کاسپین
نگرانی سپرده گذاران از سکوت یک موسسه مالی و اعتباری
بانک مرکزی اعلام کرده که موسسه کاسپین موظف به پاسخگویی به مشتریان است. این ماجرا برای دومین بار طی ماه‌های اخیر و به دنبال جریان‌های پیش آمده برای این موسسه مجاز تکرار می‌شود.
هشت نفر از نصف جمعیت جهان‌ ثروتمندترند
موسسه آکسفام، بنیاد بین‌المللی برای ریشه‌کن کردن فقر، گرسنگی و بی‌عدالتی، می‌گوید نابرابری اجتماعی در جهان به‌شکل قابل توجهی نسبت به گذشته افزایش یافته و همچنان به این روند ادامه می‌دهد.
گرایش شرکت‌های خارجی به استفاده از «یوان» چین
تازه ترین پیش بینی ها حاکی است که نزدیک به 70 درصد از شرکت های خارجی قصد دارند بتدریج استفاده از «یوان»، پول ملی چین را در معاملات تجاری خود افزایش داده و سهم بیشتری از درآمدهایشان را به یوان تبدیل کنند.
جهانگیری:
برجام کاری استثنایی بود
معاون اول رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران از برجام حفاظت و حمایت می‌کند، اما عده ای به جای انتقاد از کسانی که نمی گذارند برجام پیش برود به تیم مذاکره کننده تاخت و تاز می‌کنند.
یارانه‌های نقدی دی ماه امشب واریز می‌شود
هفتادویکمین مرحله از یارانه‌های نقدی امشب ساعت ۲۴ به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
از منوچهری و فردوسی تا جمشید بسم ا...
نیمه پنهان دلال بازی دلارفروشان در آشفته بازار پیاده روها
چهره های آشنای بازار آزاد ارز یعنی دلارفروشان سرپایی، با وجود صحنه گردانی در زمان بروز نوسان، نه مالیات می پردازند و نه هزینه های مرسوم کسب و کار.
جریمه 864 میلیون دلاری موسسه مودیز
موسسه رتبه بندی و مالی مودیز پذیرفته تا جریمه 864 میلیون دلاری را به دلیل رتبه بندی نادرست در سرمایه گذاری های مالی بپردازد این رتبه بندی منجر به بحران مالی شده بود.
تسویه‌حساب دولت با طلبکاران خرد
دولت چندماهی مانده به پایان عمر خود،تسویه‌حساب با طلبکارانش را آغاز کرده و می‌خواهد پرونده کاری‌اش را با کمترین بدهی ببندد؛حال هم کار را با طلبکاران خرد آغاز کرده وبه آنها اسنادخزانه می‌دهد.
وزارت اقتصاد منتشر کرد؛
وضعیت مبارزه با پولشویی در ایران
وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی با اشاره به موانع اجرای سیاستهای ضدپولشویی در ایران، گستردگی اقتصاد غیررسمی را بعنوان مانع اصلی اعلام کرد.
چرا بازار ارز در ایران ثبات ندارد؟
مجموعه‌ای از عوامل ساختاری و کوتاه‌مدت، هر از چند گاهی تکانه‌هایی را در بازار ارز ایجاد می‌کند که آثار آن‌ها بر اقتصاد کشور بیش از اصل افزایش یا کاهش قیمت ارز است.
رکوردشکنی نقدینگی در ایران
حجم نقدینگی مرز ۱۱۶۰ هزار میلیارد تومان را هم پشت سر گذاشت.
نگرانی بانک جهانی از ترامپ
سیاست های اقتصادی ترامپ بانک جهانی را نگران کرده است.
سودهای بانکی؛ عامل ورشکستگی صنایع
باوجود کاهش سهم تسهیلات بخش صنعت و معدن اما صنعتگران معتقدند سودهای بالای بانکی منجر به ورشکستگی برخی واحدهای صنعتی شده است.
ادامه
ادامه