لازمه پیروزی در جنگ اقتصادی، انتخاب وزرای کارآمد
چشم اقتصاد به ترميم کابينه
تجارت آنلاین: با شروع دولت دوم روحاني و نقدهايي که صاحب نظران و دلسوزان به تيم اقتصادي دولت اول وي داشتند انتظار مي‌رفت که رييس جمهور نسبت به رفع ضعف‌ها و ناهماهنگي‌هايي که در حوزه‌هاي مختلف اقتصادي پيش آمده بود مبادرت ورزد و ...
شارژ صدهزار تومانی جواب تورم افسار گسیخته را نمی‌دهد؛
انتقاد از وضعیت معیشتی مردم
تجارت آنلاین: نوسانات نرخ ارز در هفته‌هاي گذشته و چند برابر شدن قيمت ارزاق و کالاها آثار خود را بر معيشت مردم برجا گذاشت و باعث شد سفره‌هاي خانوارها هر روز از روز قبل کوچکتر شود.
سازمان خصوصی سازی اعلام کرد
ثبت‌نام مجدد سهام عدالت منتفی شد
در حال حاضر تعدادی هستند که در طرح سهام عدالت ثبت‌نام نکرده‌اند، در عین حال سازمان خصوصی‌سازی رسما اعلام کرده که هیچ برنامه‌ای در این راستا ندارد و مردم نباید به پیام‌هایی که گه‌گاه توسط عده‌ای سودجو پخش می‌شود توجه کنند.
تحليل تجارت آنلاین از ميزان بدهي خارجي کشور؛
ظرفیت مناسب اقتصاد ایران در جذب سرمایه
تجارت انلاین: افزايش ميزان بدهي‎هاي خارجي به معناي آشفتگي و بي‌انضباطي اقتصادي نيست چرا که اين ميزان رشد به معناي اعتبار اقتصادي است اما اين روند در صورتي معکوس خواهد شد که حجم بدهي‌هاي خارجي بيش از حجم و ابعاد اقتصاد کشور شود.
دور جدید مقابله با صرافی‌های متخلف
بانک مرکزی فعالیت ۹ صرافی را ممنوع کرد
ممنوعیت فعالیت ٩ شرکت صرافی به دلیل عدم رعایت ضوابط در خرید و فروش ارز از سوی بانک مرکزی اعمال شد.
بانک مرکزی اعلام کرد؛
رشد اقتصادی بهار ۹۷ بدون نفت ۰.۷ درصد
بانک مرکزی با انتشار نماگر‌های اقتصادی کشور برای دوره بهار ۹۷ اعلام کرد که در این دوره و در بخش واقعی رشد تولید ناخالص داخلی نفت ۱.۸ و بدون نفت ۰.۷ بوده است.
پیش بینی صندوق بین المللی پول از پیامدهای تحریم نفتی ایران
موج جدید رکود در راه است
تجارت آنلاین: وقتی قدرت خرید جامعه در یک سال گذشته با شدت گرفتن تورم آن هم ناشی از جهش نرخ ارز و تضعیف ریال کاهش یافت، زنگها برای موج جدید رکود در اقتصاد به صدا درآمد، پیش از آنکه آمارها آن را اعلام کنند.
با همکاری اکو؛ اجرای پروژه
تفاهم نامه ای میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و موسسه فرهنگی اکو(ECI) با هدف اجرای پروژه های فرهنگی، ورزشی و هنری در مناطق آزاد ایران و سایر کشورهای عضو اکو و تلاش در راستای برقراری صلح منطقه ای و جهانی امضاء شد.
تجارت آنلاین موضوع پیوستن ایران به «کار گروه ویژه اقدام مالی» را بررسی کرد؛
الزامات اصلاح اقتصادي در پسا fatf
تجارت آنلاین: انگارهمان قصه‌اي که براي برجام نوشته شده بود، در fatf نيز تکرار شد. همان جنجال‌ها، حاشيه‌ها و نحوه تصويب آن؛ همه تکرار قصه برجام بود.با تصويب fatf قصه هنوز تمام نشده؛ چرا که دوران پسا fatf تازه آغاز شده، مثل داستان پسا برجام.
نایب رئیس مجلس در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای طرح جامع مالیاتی:
تلاش سازمان مالياتي در شفاف سازي اطلاعات ستودني است
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش سازمان امور مالیاتی در شفافیت اطلاعات و داده‎ها ستودنی است، گفت: کمبودها و کسری های قانونی توسعه نظام مالیاتی نیاز به هماهنگی و پیگیری از طریق مجلس و دولت دارد.
کارآفرینی استراتژیک؛ حلقه مفقوده تقویت تولید ملی است
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از لزوم حمایت سازمان های مناطق آزاد از تولید، نیروی کار و سرمایه های ملی در این مناطق خبر داد.
توصیه همتی به مردم: دلار نخرید!
در بازار دلارفروشان چه خبر است؟
امروز نیز بازار ارز نسبت به هفته‌های گذشته کساد است و خرید و فروش زیادی در میان دلالان بازار انجام نمی‌شود. صرافی‌ها نیز که معمولا نرخ ارز را ثبت می‌کنند، ارزی برای فروش ندارند.
گزارش تجارت آنلاین از بررسی لایحه CFT در مجلس نشان می‌دهد؛
گام بلند بهارستان برای خروج از حصر مالی
تجارت آنلاین: همانگونه پيش‌بيني مي‌شد نمايندگان مجلس روز گذشته بدون توجه به حواشي و اظهارات مخالفان به صورت مستقل و با نگاه جامع‌نگر، با تصويب آخرين لايحه پيشنهاد شده دولت در بخش مقابله با تأمين مالي تروريسم از مجموع لوايح FTF، از حصر مالي خود خواسته جلوگيري کرد.
تجارت آنلاین بررسي کرد؛
پیش شرط‌های موفقیت اوراق مشارکت ارزي – ريالي
تجارت آنلاین: اگر حالا همه از بانک مرکزي تضمين مي‌خواهند، تنها به اين دليل است که اين بانک در يک‌ساله گذشته همه تصميمات و سياست‌گذاري‌هايش بعد از وقوع بحران گرفته‌شده و جالب شيوه‌هايش نيز ناکارآمد بوده‌اند.
مناطق آزاد دانش آموزان نخبه را بورسیه می کنند
سازمان های مناطق آزاد از جریان استعداد یابی در حوزه های دانشجویی و دانش آموزی حمایت می کند.
ادامه
ادامه