رئیس کل سازمان خصوصی سازی:
سهام آلومینیوم المهدی و دارایی‌های طرح هرمزال برای وصول مطالبات فروخته می‌شود
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: با توجه به این که خریداران به تعهدات خود عمل نکردند، سهام در وثیقه شرکت «آلومینیوم المهدی» و دارایی‌های طرح «آلومینیوم هرمزال» به فروش می رسد.
گران شدن سکه بهار آزادی در آخرین روز هفته
سکه با افزایش قیمت به تعطیلات رفت
تجارت آنلاین: در بازار آزاد تهران، امروز قیمت سکه بعد از یک هفته سقوط بالاخره افزایشی شد تا سکه طرح جدید امروز پنجشنبه ۲۲ آذرماه با رشدی محسوس به ۳ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان برسد.
رئیس کل بانک مرکزی هشدار داد
مردم مراقب دام دلالان در بازار ارز باشند
رئیس کل بانک مرکزی ضمن اشاره به اینکه با توجه به ریسک بازار ارز مردم مراقب سفته‌بازی دلالان باشند تاکید کرد: بازار ارز در کنترل بانک مرکزی است و نحوه دخالت در بازار بخشی از مدیریت بازار است.
دستور ویژه رییس جمهور به وزیر صنعت برای ساماندهی بازار؛
کاهش قيمت کالاها، مطالبه عمومي
گروه اقتصاد کلان: در پي رشد نرخ ارز به ويژه دلار، قيمت بسياري از کالاها که به طور مستقيم و غيرمستقيم از نرخ دلار تبعيت مي‌کند، روند صعودي به خود گرفته و اين رشد قيمت، کار را به جايي رسانده که حتي کالاهايي که با دلارهاي دولتي و بازار ثانويه تامين شده‌اند، با نرخ دلار آزاد محاسبه و عرضه مي‌شوند.
دلار ۹هزار تومانی شد
صف طولانی فروش دلار مقابل صرافی‌های دولتی
دلار در بازار آزاد از صبح امروز وارد کانال ۹هزار تومان شد و بازار را به تکاپو واداشت؛ ریزش شدید قیمتی در روزهای اخیر موجب تشکیل صف‌های طولانی فروش مقابل صرافی‌های بانکی شده است.
همتی در دیدار با اقتصاددانان تشریح کرد؛
نسخه بانک مرکزی برای تک نرخی شدن ارز
رئیس کل بانک مرکزی از آغاز به کار کانال‌های مالی ایران با چندین کشور و حذف دلار از تبادلات تجاری ایران با آن کشور‌ها خبر داد.
تجارت آنلاین ديدگاه کارشناسان در خصوص توسعه پايدار را بررسی کرد؛
تقويت توليد ملي راهکار عبور از تحریم
گروه اقتصاد کلان: نفس توليد در ايران به شماره افتاده است و اگر توليد نيم بندي هم وجود دارد با فداکاري و از خودگذشتگي کساني که با انواع و اقسام مشکلات اقتصادي و اداري دست به گريبان هستند سر پا نگه داشته شده است. به گزارش تجارت آنلاین، اين در حالي است که براي عبور از تحریم ناچار از داشتن توليد ملي قوي هستيم.
بررسي‌های تجارت آنلاین از وضعیت بازار مالی نشان مي‌دهد؛
ضرورت هوشمندی در ثبات بازار ارز
تجارت آنلاین: بازار ارز چند هفته‌‌ای است با همسويي بانک مرکزي و بخش خصوصي و همچنين صرافي‌ها روند کاهشي خود را آغاز کرده اما برخي بر اين باور هستند که آرامش فعلي ممکن است دوام چنداني نداشته باشد.
مرتضی بانک:
تا سال ١۴٠۴؛ ٨ هزار شغل مستقیم در منطقه ویژه خلیج فارس ایجاد می شود
مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تا سال ١۴٠۴؛ ٨ هزار شغل مستقیم صنعتي در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس ایجاد می شود اين در حالي است كه در حال حاضر بالغ بر ١٢٠٠٠ نفر در اين منطقه و در حوزه هاي مختلف توليدي و صنعتي مشغول فعاليت هستند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار خبر داد:
اعتماد سرمایه گذاران به پروژه های چابهار
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: کلیه پروژه های تعریف شده در این منطقه دیگر روی کاغذ نیست و درحال حاضر روی زمین درحال اجراست وبا توجه به پیشرفت فیزیکی مناسب سرمایه گذاران به پروژه های چابهار اعتماد کرده اند.
دلار این هفته به کانال 10 هزار تومانی سقوط می کند؟
شمارش معکوس برای سقوط قیمت دلار
دلار امروز در صرافی های دولتی با ۵۰ تومان کاهش نسبت به قیمت های روز گذشته به ۱۱۳۵۰ تومان رسید تا بر اساس پیش بینی فعالان بازار این هفته هم برای دلار هفته ای کاهشی باشد.
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد؛
دستور مقام معظم رهبری برای تقویت ارزش پول ملی
رئیس کل بانک مرکزی از دستور مقام معظم رهبری برای تقویت هر چه بیشتر ارزش پول ملی خبر داد و گفت: ایشان بر اهمیت استقلال بانک مرکزی تاکید کردند.
پیش بینی نوسانات قیمت دلار در ماه های پیش رو
کریسمس و بودجه آرامش بازار ارز را به هم می ریزند؟
دلار اين هفته را با افت محسوس و نزديک به کانال 10 هزار تومان آغاز کرد اما از روز يکشنبه در مدار افزايشي قرار گرفت تا بسياري دوباره نگران تحولات بازار و حضور دلالان و معاملات شبانه شوند.
فردا بودجه سال 98 به مجلس ارسال می شود
افزایش حقوق کارمندان دولت در سال آینده پلکانی شد
وبخت گفت: نظر دوستان مجلس این است که به صورت پلکانی حقوق کارمندان دولت افزایش یابد. آن‌هایی که حقوق ‌های بیش‌تری می گیرند درصد رشدشان کم‌تر و آن‌هایی که کمتر می‌گیرند تا 20 درصد افزایش یابد، البته برخی از گروه های شغلی بیش‌ از 20 در صد سال آینده افزایش پیدا می کند.
عبور از کسری بودجه با واقع‌گرایی، کاهش هزینه و کشف منابع جدید درآمدی؛
الزامات تحقق بودجه 98
تجارت آنلاین: روز گذشته حسن روحاني رييس جمهور، در جريان سفر استاني سمنان در ورزشگاه تختي شاهرود اظهار کرد: در بودجه سال آينده کالاهاي اساسي مردم را با قيمتي مناسب تنظيم خواهيم کرد. همچنين به حقوق بگيران ثابت که در فشار قرار دارند در بودجه سال آينده در حد توان و امکان دولت کمک خواهد شد.
ادامه
ادامه