سوت پایان جدال گمرک و منطقه آزاد
با استقرار گیت های مکانیزه با قابللیت ثبت در سامانه جامع؛ نظارت گمرک در منطقه آزاد اروند به صورت کامل به اجرا درآمد.
بخش خصوصی از نقش دولت در قیمت گذاری ارز انتقاد کرد
رد پای دلارهای رانتی در اقتصاد ایران
رئیس اتاق بازرگانی،صنایع و معادن تهران با بیان اینکه ردپای دلارهای رانتی همچنان در اقتصاد ایران دیده می شود، گفت: دولت بعد از حذف ارز مسافرتی، نباید دلار را قیمت ‌گذاری کند.
تجارت آنلاین از نقش پررنگ دولت و خصولتیها در تولید ناخالص داخلی گزارش می دهد
خصوصی ها خارج از گود
تجارت آنلاین: اگر زماني در دهه شصت، اقتصاد مورد هجمه گروهي منتقد طرفدار بازار آزاد قرار گرفته بود و دولت وقت را به تصدي‌گرايي و انحصارگرايي متهم مي‌كردند حالا همان گروه با تسلط براقتصاد كشور آن هم از سال 68 تا كنون، به نوعي سرمايه‌داري رفاقتي يا همان انحصارگرايي را در قالبي جديد متبلور كرده‌اند.
۲۰۱۷ KishInvex زمینه‌ای برای حضور فعالان اقتصادی داخلی و خارجی
جزیره کیش میزبان چهارمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و نهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کشور از ٨ تا ١١ آبان در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی کیش و در قالب نمایشگاه ۲۰۱۷ KishInvex برپا خواهد شد.
با حکم مرتضی بانک: سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش معرفی شد
سیروس عیدی پور با حکم «مرتضی بانک» سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش شد.
در فرودگاه های کشور چه می گذرد؟
یک فنجان کاپوچینو؛ 200 هزار تومان!
«گردو کیلویی صد و شصت هزار تومان»، «یک تکه نبات و دو عدد دستمال کاغذی، پنج هزار تومان». این قیمت‌ها را فقط می‌توان در برخی فروشگاه‌های فرودگاه‌های ایران دید.
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی خبر داد
سود سهام عدالت هفته آینده واریز می شود
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی از واریز نخستین مرحله سود سهام عدالت تا هفته آینده در سراسر کشور خبر داد. میزان سود برای کسانی که 10 میلیون ریال (یک میلیون تومان) سهام دارند بین یک میلیون و 300 هزار ریال تا یک میلیون و 500 هزار ریال ( 130 تا 150 هزار تومان) است.
تجارت آنلاین نحوه رفع ریشه ای معضل بیکاری را بررسی می کند:
رشد اقتصادی با رویکرد اشتغال پایدار
تجارت آنلاین: بیکاری به عنوان «بحرانی»ترین مسئله اقتصادی کشور امروز مهمترین دغدغه دولت است آن طور که رئیس جمهور در نخستین جلسه هیأت وزیران در دولت جدید اشتغال را مهمترین مسئله و دغدغه دولت عنوان کرد.
از سوی یک اقتصاددان تشریح شد؛
عوامل سه‌گانه نجات اقتصاد ایران
یک استاد اقتصاد ضمن اشاره به اینکه پروژه‌ای از سوی اتاق بازرگانی آغاز شده که بر اساس آن رتبه فساد بنگاه‌ها مشخص خواهد شد در ادامه گفت: مثلث نجات ایران شامل رقابتی کردن اقتصاد با هدف گسترش صادرات مبارزه با قاچاق و فساد و ساماندهی بانک‌ها و موسسات اعتباری در داخل و خارج کشور است.
"تجارت آنلاین" وضعیت دخل و خرج دولت را بررسی کرد؛
بودجه در پیچ سخت
تجارت آنلاین: هنوز فصل تابستان به پايان نرسيده و دو فصل پاييز و زمستان باقي مانده است كه حالا بودجه جاري كشور انگار به ته رسيده است و اين موضوع را مي توان از نشانه هاي آن در متغييرهاي كلان اقتصادي به خوبي يافت.
سود سهام عدالت با اولویت‌بندی دهک‌ها پرداخت می‌شود
مشاور رییس‌ کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: برای پرداخت سود سهام عدالت اولویت‌بندی خواهیم داشت.
دكترحبيب احمدي در گفت وگو با"تجارت آنلاین":
تجارت آنلاین: براساس آخرین آمارهای پولی وبانکی كشور،بدهی دولت به نظام بانکی به بیش از100 هزارمیلیارد تومان رسیده است که در سال‌های گذشته علاوه بربدهي كلان دولت به نظام بانكي کشور، بخش قابل توجهی از مردم، فعالان اقتصادی و کشاورزان هم به دلیل ركود اقتصادي نتوانسته‌اند وام‌های بانکی خود را تسویه‌ کنند.
"سرمایه‌های خارجی سرشار در راه است"
خبرهای خوش سیف از رشد سرمایه گذاری خارجی در ایران
رییس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد: «سرمایه‌های خارجی سرشار برای اقتصاد ایران در راه است و در آینده نزدیک، به تدریج خبرهای خوبی در این حوزه اعلام خواهیم کرد.»
سفیر روسیه در ایران از مرکز تدارک و توسعه تجارت ایران و روسیه در ساری بازدید کرد
سفیر روسیه در بازدید از دهکده تجاری نیاورن در ساری ضمن اعلام آمادگی کشورش برای همکاری های اقتصادی با ایران از گسترش روابط تجاری دو کشور استقبال کرد.
سیاست‌های اقتصادی دولت درگفت‌وگو با هادی حق شناس بررسی شد؛
پیش‌ شرط‌های رونق غیرتورمی
تجارت آنلاین: زمانی دولت یازدهم درسال 92 سکان اداره قوه مجریه را دردست گرفت که اقتصاد ایران با معضل رکود تورمی دست و پنجه نرم می‌کرد،لذا دولت برای کاهش نرخ تورم 40 درصدی و بهبود نرخ رشد اقتصادی منفی 6.8 درصدی یا باید کاهش وکنترل نرخ تورم را دردستورکارخود قرارمی‌داد یا ....
ادامه
ادامه