پیش بینی رییس هیات تحقیق و تفحص از ستاد هدفمندسازی:
یارانه نقدی دو برابر می شود
رییس هیات تحقیق و تفحص از ستاد هدفمندسازی یارانه ها، تصریح کرد: اگر ۱۱۰ هزار میلیارد تومان ستاد هدفمندسازی یارانه ها از سوی شرکت ملی نفت پرداخت شود می توان یارانه ها را دو برابر کرد.
تجارت آنلاین سیاست های پولی دولت را بررسی کرد؛
اقتصاد مولد، گمشده بسته‌هاي ارزي
تجارت آنلاین: اگر تيم اقتصادي دولت دوازدهم پارسال در همين زمان، هنگام گرفتن رأي اعتماد از مجلس مي‌دانستند که در کمتر از يک سال همه برنامه‌هاي اقتصادي‌اشان يک‌به یک رنگ مي‌بازند و به آرشيو تاريخ مي‌پيوندند، هرگز رداي وزارت را نمي‌پوشيدند.
کسب رتبه +B توسط منطقه آزاد قشم از شرکت رتبه‌بندی اعتباری ریسک ژاپن
مشاور رییس‌ جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از اعطای رتبه ب مثبت (بی‌پلاس)، هم طراز با بسیاری از کشورهای توسعه‌ یافته در نخستین رتبه‌ بندی اعتباری ریسک سرمایه‌ گذاری در ایران به منطقه آزاد قشم خبر داد.
رئیس اتاق بازرگانی هشدار داد:
ظهور رانت خواری به بهانه دور زدن تحریم
رئیس اتاق بازرگانی در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: جستجو برای دور زدن تحریم با هدف خیرخواهی باعث پیدایش رانت اقتصادی و اختلاس‌های گسترده شد و بیم آن را داریم دوباره این چرخه فساد شکل بگیرد.
تجارت آنلاین در راستای برنامه‌های اصلاحی رئیس کل بانک مرکزی بررسی کرد؛
کاهش ارزش پول ملی؛ علل و پیامدها
تجارت آنلاین: هنگامي‌که عبدالناصر همتي، رئيس جديد بانک مرکزي در اينستاگرامش، تقويت ارزش پول ملي کشور را يکي از اولويت‌هاي خود عنوان مي‌کند، قطعاً مي‌داند که روند روبه‌زوال ريال به دليل سياست‌گذاري‌هاي نادرست اقتصادي در سال‌هاي متمادي و بحران‌هاي ايجادشده در پي آن بوده است.
تجارت آنلاین تبعات اقتصاد دستوری را بررسی کرد؛
تیغ دو دم نرخ سود بانکی
تجارت آنلاین: انگار قصه‌هاي تکراري در اقتصاد ايران تمامي‌ندارند؛ قصه‌هايي که هربار به يک شيوه و با يک ساختار اما با مديران متفاوت از آرشيو بيرون مي‌آيند و اجرا مي‌شوند. قصه نرخ سود بانکي نيز از اين موضوع مستنثني نيست.
در بازار سکه و ارز چه خبر است؟
آرامش بدون حضور دلالان
بازار فردوسی امروز حال و هوای دیگری داشت. نیروی انتظامی برخورد قهری با صرافی های متخلف را آغاز کرده و چندین صرافی تاکنون پلمب شده اند که در این راستا نام برخی شعب صرافی های بانکی نیز که عاملان بانک مرکزی در توزیع ارز مداخله ای به شمار می رفتند نیز به چشم می خورد.
استقرار سامانه کشوری کسب و کار «سککوک» در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از استقرار سامانه کشوری کسب و کار «سککوک» در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خبر داد.
با آغاز به کار صرافی‌ها صورت گرفت؛
بازگشت دلالان ارز به معاملات شبانه
با ابلاغ دستورالعمل خرید و فروش ارز در شبکه صرافی‌های مجاز از سوی بانک مرکزی، دلالان به معاملات شبانه روی آورده و در حال انجام فعالیت های سفته بازی هستند.
رییس کنفدراسیون صادرات:
دلار هفته آینده ارزان می شود
رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: برای پیدا شدن قیمت واقعی در بازار ثانویه، معاملاتی انجام شده اما هنوز به حد انتظار نرسیده که پیش‌بینی‌ می‌شود نهایتا تا یک هفته دیگر، عرضه ارز بیشتر و بازار تنظیم‌ شود. همچنین با جان گرفتن صرافی‌ها قیمت‌ها پایین‌تر می‌آید.
تجارت آنلاین دلایل عدم جذب نقدینگی توسط بانک‌ها را بررسی کرد؛
ناکامی در مدیریت نقدینگی
تجارت آنلاین: هر اندازه که دامنه رشد نقدینگی افزایش می‌یابد؛ به همان اندازه بانک‌ها در جذب نقدینگی ناتوان‌تر می‌شوند.مسئله‌ای که امروزه یکی از پراهمیت‌ترین مباحثی است که در همه محافل اقتصادی کشور مورد بحث قرار می‌گیرد.
یارانه مرداد ماه پنجشنبه واریز می‌شود
نودمین مرحله پرداخت یارانه نقدی ساعت 24 پنجشنبه (بیست و پنجم مردادماه) به حساب سرپرستان خانوارها واریز می شود. مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همانند نوبت های گذشته 455 هزار ریال است.
اقتصاد ایران کشش دلار 8000 تومانی را ندارد
یارانه نقدی 200 هزار تومان می شود؟
یک اقتصاددان گفت: با کاهش 150 درصدی ارزش پول ملی ما شاهد کاهش قدرت خرید هستیم؛ میانگین حقوق و دستمزد در ایران 2 میلیون تومان است و این یعنی اقتصاد ایران کشش دلار 10 هزار تومان و یا حتی دلار 8000 تومانی را ندارد.
تجارت آنلاین: تبعات کاهش ارزش پول ملي را بررسي کرد؛
سونامي‌ شاغلان فقير
تجارت آنلاین: اگر زماني طبقه متوسط و پايين جامعه با چندشغله بودن، نه‌تنها هزينه‌هاي مصرفي خود را تأمين مي‌کردند، بلکه مي‌توانستند اندک پس‌اندازي نيز داشته باشند؛ اما حالا آنها هر چه توان دارند به کار مي‌گيرند که درآمدشان حداقل هزينه‌هاي مصرفي‎اشان را تأمين کند؛ حالا پديده شاغلان فقير بهترين تعريف براي آنهاست.
رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران خبرداد:
دسترسي سازمان امور مالياتي کشور به اطلاعات درآمدي پزشکان
رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران خبرداد: اطلاعات درآمدی پزشکان از طریق سامانه های اطلاعاتی نظام مالیاتی از جمله حساب های بانکی آنان در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار دارد.
ادامه
ادامه