رییس دفتر رییس‌جمهور خبر داد:
دستور روحانی برای واگذاری بنگاه های دولتی
رییس دفتر رییس‌جمهور با اشاره به اینکه دولت با ایجاد وزارتخانه‌های جدید به دنبال ایجاد تحول برای حل مشکلات کشور است، گفت: اولویت اول رییس‌جمهور، ساماندهی وضعیت اقتصادی است.
با حضور رئيس كل سازمان خصوصي سازي:
اعضاي هيات مديره جديد شركت هپكو اراك معرفي شدند
با حضور پوري حسيني معاون وزیر اقتصاد و رئیس كل سازمان خصوصی سازی کشور ، غلامرضا صادقيان به عنوان مدير عامل جديد شركت هپكو اراك معرفي گرديد.
بررسي «تجارت آنلاین» از پارادوکس کاهش تورم با رشد اقتصادي و سبد خانوارها؛
کاهش شاخص تورم، از ادعا تا واقعیت
«تجارت آنلاین»: ديروز ولي ا... سيف رئيس کل بانک مرکزي در بيست و هشتمين همايش سياست‌هاي پولي و ارزي با افتخار از عملکرد اين بانک در کاهش نرخ تورم حرف زد و گفت که اين موضوع در چهار دهه گذشته بي‌سابقه بوده است.
کالاهای وارداتی برای اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی اولویت‌بندی می شوند
تکذیب سه نرخی شدن دلار سوی بانک مرکزی
رئیس کل بانک مرکزی از اولویت‌بندی کالاهای وارداتی برای تخصیص ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان خبر داد و سه نرخی شدن دلار را تایید نکرد.
مناطق آزاد باید باراندازهای صادراتی شوند / حمایت از استارت آپ ها در مناطق آزاد
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی مناطق آزاد به باراندازهای صادراتی تبدیل می شوند هم چنین از استارت آپ ها و کسب و کارهای نوین در مناطق آزاد حمایت می شود.
رونمایی از کتاب اهمیت نقش بانک مرکزی برای مدیریت اقتصاد
کتاب اهمیت نقش بانک مرکزی برای مدیریت اقتصاد در بیست و هشتمین همایش سیاست‌های پولی و ارزی رونمایی شد.
«تجارت آنلاین» تصميم‌هاي ارزي دولت را بررسي مي‌کند؛
ضرورت نظارت بر سیاست های ارزی
«تجارت آنلاین»: دلالان و واسطه‌گران هر بار با تغييرات پياپي سياست‌هاي ارزي مثل يک آفتاب‌پرست تغيير شکل مي‌دهند؛ حالا آنها در شکل واردکنندگان درآمده و سوگلي بازار ارز شده‌اند.
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد:
افزایش ساعات کاری ادارات مالیاتی
رییس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور از افزایش ساعات کاری ادارات مالیاتی در روزهای باقیمانده خردادماه خبر داد.
سیف: دستاوردهای اقتصادی مرهون هماهنگی سیاستگذاران اقتصادی است
بخشِ عمده ای از دستاوردهای اقتصادی سال‌های اخیر مرهون همراهی و ایجاد هماهنگی میان مجموعه سیاستگذاران اقتصادی در اتخاذ سیاست‌های سازگار پولی و مالی بوده است. ثبات اقتصادی ایجاد شده بعد از شروع به کار دولت یازدهم، این فرصت را فراهم آورد تا ضعف‌ها و مشکلات ساختاری اقتصاد شناسایی و سیاست‌های پولی و مالی در هماهنگی بیشتری میان دولت و بانک مرکزی طراحی و اجرا شوند.
کسر مالیات از کارتخوان‌های فروشگاهی صحت ندارد
تکذیب خبر کسر مالیات از کارتخوان ها
مدیر اداره نظام پرداخت بانک مرکزی کسر ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به ازای هر خرید از کارتخوان‌های فروشگاهی از اول تیرماه را تکذیب کرد.
«تجارت آنلاین» حلقه‌های مفقوده رونق تولید را بررسی می‌کند؛
نقدینگی سرگردان، آفت تولید
«تجارت آنلاین»: همچنان که مسئله آب تبدیل به بزرگترین دغدغه برای دولت‌ها شده است؛ تولید نیز تشنه نقدینگی است. اگر حالا یکی از دلایل اصلی کمبود آب در کشور به نحوه مدیریت آن ارتباط دارد؛ نقدینگی نیز به دلیل ناکارآمدی سیاست‌های اقتصادی، نه تنها به تولید کمکی نمی‌کند بلکه خود رقیبی بزرگ و مخرب برای آن شده است.
بانک مرکزی اعلام کرد
دستورالعمل شناسایی درآمد مؤسسات اعتباری ابلاغ شد
بانک مرکزی، «دستورالعمل شناسایی درآمد مؤسسات اعتباری» را با هدف ایجاد رویه‌ واحد حسابداری در ثبت انواع درآمدهای حاصله مؤسسات اعتباری تدوین و به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
قیمت سکه به بالای ۲.۵ میلیون تومان بازگشت
افزایش 210 هزار تومانی قیمت سکه در یک روز
قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید که طی چند روز گذشته روند کاهشی را در پیش گرفته بود امروز با افزایش ۲۱۰ هزار تومانی دوباره به بالای ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.
معاون اقتصادی بانک مرکزی تصریح کرد:
اعلام جزئیات تبدیل سکه‌های پیش فروش به اوراق
جزئیات روند تبدیل رسیدهای سکه‌های پیش فروش به اوراق سکه موضوعی است که پیمان قربانی – معاون اقتصادی بانک مرکزی – امروز (یکشنبه) در نشستی خبری به تشریح آن پرداخت.
مدیرکل دفتر روابط عمومی و فرهنگ سازی مالیاتی اعلام کرد:
ارائه اظهارنامه مالياتي شرط برخورداري از معافيت و نرخ صفر مالياتي
مدیرکل دفتر روابط عمومی و فرهنگ سازی مالیاتی با بیان اینکه 31 خرداد آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل است، تاکیدکرد: شرط برخورداری از معافیت و نرخ صفر مالیاتی، ارائه اظهارنامه مالیاتی است.
ادامه
ادامه