شاخص بورس در یک قدمی ارتفاع ۸۸ هزار واحد
زلزله بورس را تکان داد
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۱۷ واحد رشد کرد و به قله ۸۸ هزار واحد نزدیک شد تا سهام داران ایرانی بعد از خبرهای تلخ مربوط به زلزله غرب کشور با سبز شدن شاخص و رشد دوباره آن غافلگیر شوند.
مهدی پورقاضی تاکید کرد:
جلوگیری از خام فروشی با مکانیسم بورس کالا
ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و آیین نامهاجرایی آن در حالی بر عرضه مواد خام از طریق عرضهمحصولات در بورس کالا تاکید می کند که اجرای واقعی و کامل آن می تواند ضمن شفاف سازی در بازار صنایع مختلف، به کشف واقعی قیمت محصولات نیز کمک کند.
جلسه هماهنگی خرید توافقی و فروش صادراتی محصولات کشاورزی در بورس کالا
جلسه هماهنگی خرید توافقی و فروش صادراتی محصولات کشاورزی از بستر بورس کالای ایران با حضور نمایندگانی از شرکت های کارگزاری برگزار شد.
تقویت ۸۷ واحدی شاخص کل بورس تهران
فرمان خودرویی‌ها به سمت بازار سهام چرخید
معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد غلبه تقاضا بر عرضه سهام با پیشرو شدن گروه خودرویی‌ و حرکت از دامنه نزولی به دامنه صعودی قیمت‌ها در گروه فلزات اساسی بود.
از سوی وزارت جهاد کشاورزی:
سازوکار خرید توافقی زعفران از بورس کالا ابلاغ شد
معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از هدایت سازوکار خرید توافقی محصول زعفران از طریق ظرفیت های ایجاد شده در بورس کالا با قید فوریت خبر داد و دستورالعمل معاملات توافقی این محصول با استفاده از گواهی سپرده کالایی در بورس کالا را ابلاغ کرد.
از سوی وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شد؛
سازوکار خرید توافقی زعفران از بورس کالای ایران
معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از هدایت سازوکار خرید توافقی محصول زعفران از طریق ظرفیت های ایجاد شده در بورس کالا با قید فوریت خبر داد و دستورالعمل معاملات توافقی این محصول با استفاده از گواهی سپرده کالایی در بورس کالا را ابلاغ کرد.
افت 50 واحدی شاخص کل بورس تهران
سرمای پاییز به تالار شیشه ای رسید
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۵۰ واحد افت کرد. بیشترین تأثیر منفی بر حرکت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای ساپیا، ملی صنایع مس ایران و پتروشیمی مبین شد و در مقابل نمادهای معاملاتی پالایش نفت اصفهان، گروه مپنا و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص شدند.
رئیس سازمان بورس: مجوز کارگزاری دیگر صادر نمی شود
رئیس سازمان بورس در پاسخ به این سوال که "آیا صنعت کارگزاری در ایران نباید رقابتی شود؟" می‌گوید تعداد ۱۰۸ کارگزاری که در ایران وجود دارد کافی است و با افزایش شعب آن‌ها باید این رقابت به وجود آید.
رییس کل سازمان خصوصی سازی خبر داد
آغاز واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولان
رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: واریز سود سهام عدالت برای همه ۴۷ میلیون نفر مشمول به صورت یکجا امکان واریز ندارد اما می توان این قول را به مردم داد که در چند روز آینده واریز مرحله اول سود آغاز خواهد شد.
"تجارت آنلاین" طرح احتمالی تامين مسكن برای اقشار کم‌درآمد جامعه را بررسي كرد؛
فروش مسکن متری در بورس
تجارت آنلاین: براساس تازه‌ترين آمار، حدود سه میلیون واحد مسکونی مازاد نسبت به کل خانوارها در كشور وجود دارد و از سوي دیگر حدود يك میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نسبت به واحدهای مسکونی مصرفی خانوارها کمبود وجود دارد.
اسامی 20 شرکت بزرگ بورسی اعلام شد
غولهای بزرگ تالار شیشه ای معرفی شدند
اسامی ۲۰ شرکت بزرگ بورسی از نظر تعداد سهامدار در پایان مهرماه امسال اعلام شد. تعداد یک میلیون 936 هزار و 205 کد معاملاتی مربوط به سهامداران 20 شرکت پذیرفته شده در بورس تهران هستند که از این میان 46.33 درصد، سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری هستند.
برای نخستین بار صورت می گیرد؛
عرضه آهن اسفنجی در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز شنبه 20 آبان ماه برای اولین بار عرضه 5 هزار تن آهن اسفنجی شرکت فولاد سیرجان ایرانیان را تجربه می کند.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد:
جزئیات انتشار نخستین اوراق ارزی
رئیس سازمان بورس با تشریح جزئیات انتشار اوراق ارزی از سوی این سازمان گفت: انتشار اوراق ارزی در داخل و فروش آن به صورت ریالی برای ۲میلیارد دلار در نظر گرفته شده که منتظر درخواست شرکتها هستیم.
سلطانی‌نژاد با بیان اینکه بورس جای تجار پسته را نخواهد گرفت، مطرح کرد؛
هدف بورس پسته، تشکیل بازاری عادلانه و شفاف است
مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه بورس کالا به دنبال خرید پسته نیست، گفت: از آنجایی که بورس کالا ذینفع نیست تجار نباید فکر کنند که بورس آمده تا جای آنها را بگیرد. بورس کالا می‌خواهد بازاری تشکیل دهد که عادلانه و شفاف باشد و باغدار محصول خود را به بهترین قیمت به فروش برساند.
4/13 میلیون سند از فرارهای مالیاتی ثروتمندان جهان افشا شد؛
اسناد ننگین «پارادایز»
تجارت آنلاین : تنها با گذشت يکسال پس از انتشار اوراق پاناما بار ديگر فعاليت‌هاي مالي پنهاني و فرار مالیاتی سياستمداران و سرمايه داران ، هنرمندان ، ورزشکاران و شرکت‌هاي فيلم سازي مهم جهان سروصدا کرد.
ادامه
ادامه