سلطانی‌نژاد مطرح کرد؛
کشاورزان نگران اجرای سیاست قیمت تضمینی گندم نباشند
سلطانی نژادمدیرعامل بورس کالا گفت: هیچ نگرانی در خصوص اجرای سیاست قیمت تضمینی گندم در قالب بورس کالا برای کشاورزان وجود ندارد و تصمیم بر آن است که بخشی از این محصول مورد حمایت قرار گیرد.
دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار:
سامانه مدیریت ریسک از بهمن ماه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد
سامانه مدیریت ریسک، ریسک صنعت کارگزاری را کاهش می دهد و مدیران کارگزاری اطمینان حاصل می کنند که همه معامله گران آنها، چه معامله گران ایستگاههای معاملاتی و چه معامله گران برخط گروهی صرفا بر مبنای مانده حساب مشتری و اعتبار تعیین شده برای مشتری توسط مدیران کارگزاری، می توانند برای مشتری اقدام به انجام معامله نمایند.
بازگشت تالار شیشه ای به کانال 98 هزار واحدی
امیدواری بورس بازان برای سوددهی دوباره بازار سرمایه
شاخص کل بورس با افزایش 652 واحدی روی 98 هزار و 596 واحد ایستاد تا بعد از روزهای سخت و سیاه سقوط، با تقویت دوباره شاخص و فتح کانال 98 هزار تایی بورس بازان به سوددهی بازار سرمایه امیدوار شوند.
رئیس مرکز آمار و اطلاعات شرکت بورس تهران عنوان کرد:
متغیرهای جهانی عاملی برای رونق بورس
رکوردزنی های پیاپی شاخص بورس طی چند ماه اخیر ناشی از افزایش قیمت های جهانی و نرخ ارز در داخل است. همچنین از آنجایی که شاخص بازار سرمایه، شاخص بازده نقدی است، یعنی توزیع سود سهام در دل این شاخص لحاظ نمی‌شود، بنابراین هم اکنون شاخص کل در اعدادی پایین تر از عددی است که سهامداران در شاخص کل می بینند.
افزایش ۷۱۵ واحدی شاخص کل بورس
شوک مثبت معاملاتی در تالار شیشه ای
معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی معاملات متعادل را به نظاره نشستند که نوسانی شدن قیمت مس، سرب و روی در بازارهای جهانی و نزدیک شدن نفت خام به مرز ۷۰ دلار باعث شد تا گروه معدنی‌ و پالایشی‌ در کانون توجه خریداران سهام قرار گیرد.
بازدهی طلا و سکه منفی شد
سبقت دلار و بانک ها از بورس
رصد بازدهی بازارهای «بورس، سپرده بانکی، ارز، طلا و سکه» در هفته منتهی به ۲۱ دی ماه ۹۶ حاکی از آن است که بورس با بازدهی صفر، دلار و سپرده بانکی با رشد و طلا و سکه با بازدهی منفی مواجه شدند.
رییس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی تصریح کرد:
تکذیب خبر کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی
رییس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: در هفته های اخیر مصوبه ای برای کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی نداشته ایم و همچنان بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ سود سپرده های مردمی 15 درصد و سود تسهیلات پرداختی 18 درصد است.
تقویت ۴۴۱ واحدی شاخص کل بورس
اعلام وضعیت سبز در تالار شیشه ای
معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد معاملات کم‌حجم بودند و با پایان اصلاح تکنیکالی قیمت سهام در نمادهای معاملاتی و تمدید دوباره لغو تحریم‌های هسته‌ای از سوی آمریکا شاهد تحرک معامله‌گران حقیقی در گروه فلزات اساسی و خودرویی‌ بودند.
رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد:
خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: افرادی که دعوت‌نامه سهام عدالت دارند اما به هر دلیل از ثبت نام نهایی سهام عدالت جا مانده‌اند، بیش از یک‌ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر هستند که در آینده پس از پایان پروسه پرداخت سود، تعیین تکلیف شده و به حق‌شان می‌رسند.
برای سومین سال رقم خورد؛
«یورو» قدرتمندترین ارز جهان
از روز شنبه بسیاری از بانک های اروپا اطلاعات مشتریان دریافت کننده وام را به شخص یا گروه ثالث ارائه خواهند داد.
مدیرعامل بورس کالای ایران عنوان کرد:
استانداردسازی کیفیت گندم با اجرای سیاست قیمت تضمینی
مدیرعامل بورس کالای ایران با اشاره به این که در شرایط کنونی اجرای سیاست خرید تضمینی گندم برای دولت به دلیل بار مالی بسیار سنگینی امکان‌پذیر نیست، گفت: باید به سمتی پیش برویم که سیاست قیمت تضمینی گندم را در قالب بورس کالا اجرایی کنیم.
مسعود کرباسیان:
تحقق ایده های نو با طرح تامین مالی جمعی امکان پذیر شد
مسعود کرباسیان در مراسم امضای تفاهم‌نامه تامین مالی جمعی برای کسب و کارهای نوپا و استارت‌آپ‌ها گفت: این تفاهمنامه پوشش دهنده دامنه وسیعی از ایده ها و فعالیت های نوپا و جدید در قالب شراکتی، فامیلی، جمعی، اهدایی و غیره است تا آنها بتوانند به تامین مالی بپردازند.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد:
تامین مالی جمعی برای کسب و کارهای دیجیتال
دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با امضای تفاهم نامه تامین مالی پروژه های مخابرات در زمینه استارتاپ ها، تامین مالی جمعی برای کسب و کارهای دیجیتال در بورس به صورت مجوزدار دنبال می شود.
نفتی‌ها گوی سبقت را از فلزات اساسی ربودند
بورس با رشد لاک پشتی به تعطیلات رفت
در آخرین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص کل ۳۶ واحد رشد کرد. سهم‌های خودرویی و نفتی عمدتا افزایش قیمت را تجربه کردند، اما فلزات اساسی با کاهش ارزش روبرو شدند.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار مطرح کرد:
گزارش تفسیری مدیریت؛ اصل مهم شفافیت
دکتر شاپور محمدی با بیان اینکه اتکای بازار به یک عدد کلی به نام EPS برای بازار و سرمایه گذاران مسأله ساز شده بود، گفت: اتکای صرف به عدد پیش بینی درآمد هر سهم باعث غفلت از وضعیت کلی شرکت و گمراهی سرمایه گذاران بود.
ادامه
ادامه