در مراسم پذیره نویسی صندوق جسورانه یکم دانشگاه تهران مطرح شد؛
سد شکنی در تامین مالی حوزه های علمی و فناوری
سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار، با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی در سازمان بورس به لحاظ تعداد صندوق های سرمایه گذاری وجود ندارد، اظهار داشت: زمانی که مدارک مورد نیاز سازمان بورس کامل باشد در کوتاه ترین زمان مجوزهای مربوط به این حوزه صادر خواهد شد.
از سوی معاون بورس تهران تشریح شد:
رمزگشایی از واکنش بورس به خبرهای سیاسی
معاون بورس تهران گفت: برای شروع عرضه‌های اولیه در سال جاری به شرایط کلی بازار سرمایه توجه می‌شود و شرکت بورس در شرایط هیجانی شرکتی را وارد بورس نمی‌کند.
همکاری ۳ جانبه برای پایش متقاضییان مواد اولیه در بورس کالا
با همکاری وزارت صمت، سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده و بورس کالا، تولیدکنندگان به عنوان خریدار مواد اولیه از بورس، دائما در حال پایش و رصد هستند و در این زمینه همکاری انجمن ها نیز ضروری است.
با هدف مشارکت مردم در ساخت فیلم های سینمایی رقم می خورد
سینما در آستانه ورود به فرابورس
مدیر روابط عمومی فرابورس،گفت: صندوق‌های «جسورانه» ویژه سرمایه گذاریِ سینما در فرابورس مراحل اداری خود را طی کرده و در انتظار موافقت اصولی است.
دکتر محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار؛
ایران، مرجع قیمت گذاری زعفران می شود
نخستین قرارداد آتی زعفران با سررسید شهریور ماه ۹۷ در بورس کالای ایران معامله شد و از این پس دارندگان کد معاملاتی قراردادهای آتی می‌توانند در نماد "نگین بورسی" به خرید و فروش زعفران بپردازند.
مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران:
امکان حضور خارجی ها در بازار آتی زعفران
حامد سلطانی نژاد افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز بیش از یک میلیون و ۳۴۵ هزار و ۹۷۴ قرارداد به ارزش ۲۶۸ هزار و ۴۶ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفته است. در حال حاضر امکان اخذ کد معاملاتی برای سرمایه گذاران خارجی جهت دادوستد نقد و قرارداد آتی زعفران فراهم شده است.
شاخص کل بورس در کانال 95 هزار واحدی
بورس دست به دامن بزرگان شد
در حالی که بازیگران بازار سهام در طی هفته گذشته شاهد رشد مداوم قیمت اکثر سهم‌ها بودند که امروز تنها سهم‌های بزرگ و شاخص ساز نقش پررنگی در عدم کاهش نماگر اصلی بازار سرمایه داشتند.
معاملات آتی زعفران از فردا در بورس کالا آغاز می شود
نماد معاملاتی زعفران در تابلوی بازار آتی (غیرنقدی) بورس کالا درج شد و نخستین داد و ستد آن از دوم خرداد در بورس کالا آغاز می شود.
با افزایش 1/3 درصدی شاخص صورت گرفت؛
بورس تهران؛ چهارمین بازار پربازده دنیا
لقب چهارمین بازار پربازده در میان بزرگترین و مهم ترین بورس های مهم جهان به بورس تهران با افزایش 1.3 درصدی شاخص TEDPIX تعلق گرفت.
تامین مالی 800 میلیارد تومانی بخش خصوصی در بازار سرمایه
در جریان معاملات روز جاری بورس تهران شاهد انتشار ۸ هزار میلیارد ریال اوراق اجاره مبتنی بر سهام شرکت مخابرات بود که به عنوان بزرگترین تامین مالی بخش خصوصی در بازار سرمایه ثبت شد.
شاخص کل ۳۳ واحد رشد کرد
نگرانی سهامداران با وجود سبزپوشی بورس
قیمت‌ سهام در بورس تهران امروز نیز با رشد مواجه شد؛ هر چند که این رشد، بسیار آرام و با احتیاط بود و نمی توانست برای سرمایه‌گذاران موقعیت سرمایه‌گذاری ویژه ای را فراهم کند و سایه نگرانی را از روی سر تالار شیشه ای دور کند.
به موازات رشد ۲.۶ درصدی آیفکس اتفاق افتاد؛
افزایش 68 درصدی حجم مبادلات هفتگی فرابورس
در هفته منتهی به ۲۸ اردیبهشت‌ماه شاخص کل فرابورس با ۲.۶ درصد رشد نسبت به هفته گذشته در رقم۱۰۹۷ واحدی قرار گرفت و بدین ترتیب بازدهی آن از آغاز این ماه به ۳.۲ درصد رسید.
مدیرعامل بورس کالای ایران:
بورس کالا مدافع تقویت تعاونی هاست/اعمال محدودیت برای تعاونی های متخلف
مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: طی ماه های اخیر در بررسی فعالیت تعاونی ها مشاهده شد که برخی از آنها در دو حوزه «قیمت» و «نحوه توزیع» محصولات به اعضای خود، تخلفاتی داشتند که برای این تعاونی های متخلف، محدودیت هایی در روند خرید محصول از بورس کالا اعمال شده است.
سهامداران برای فروش سهام صف بستند
سقوط خودرو در بورس تهران
معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی به مدد بازارگردان‌ها و حمایت حقوقی‌های حامی شاخص بورس شاهد تقویت نماگرهای این بازار بودند که با وجود صف‌های خرید در گروه خودرویی‌ در روز گذشته، امروز این گروه با ریزش‌ قیمت سهام مواجه شد.
دکتر محمدی خبر داد؛
تصویب دستورالعمل تأمین مالی جمعی در شورای عالی بورس
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، طی توضیحاتی، ضمن اشاره به مهمترین مفاد دستورالعمل تأمین مالی جمعی در شورای عالی بورس ، تصویب آن در شورای عالی بورس را اعلام کرد.
ادامه
ادامه