با گشایش نماد ذرت ۹۶۱۱-۶۰ کرمانشاه؛
عرضه ذرت دانه‌ای ۵ استان در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالا آغاز شد
در راستای اجرای مصوبه هیات دولت مبنی بر معامله کل ذرت تولید داخلی کشور در بورس کالای ایران در قالب طرح قیمت تضمینی(موضوع ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی)عرضه ذرت دانه‌ای 5 استان در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالای ایران آغاز شد.
نماد 20 درصد شرکت‌های بورسی بسته است
نزول 70 میلیارد دلاری ارزش سرمایه‌ها در بورس
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه بازار سرمایه در چهار سال گذشته با کاهش 70 میلیارد دلاری سرمایه گذاری مواجه شده است، گفت: در حال حاضر 20 درصد نماد شرکت های حاضر در بازار سرمایه بسته است.
سلطانی‌نژاد مطرح کرد: رقم بی سابقه معامله گندم در بورس کالا
مدیرعامل بورس کالای ایران درخصوص نحوه عرضه جوجه یکروزه و استانداردهای لازم جهت عرضه محصولات دیگر، میزان عرضه گندم و جزییات اجرای سیاست قیمت تضمینی محصولات کشاورزی در این بورس توضیحاتی ارائه داد.
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی خبر داد
سود سهام عدالت هفته آینده واریز می شود
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی از واریز نخستین مرحله سود سهام عدالت تا هفته آینده در سراسر کشور خبر داد. میزان سود برای کسانی که 10 میلیون ریال (یک میلیون تومان) سهام دارند بین یک میلیون و 300 هزار ریال تا یک میلیون و 500 هزار ریال ( 130 تا 150 هزار تومان) است.
رسیدن به سقف ۸۴ هزار و ۴۱۴ واحدی در تالار شیشه ای
رکوردشکنی دوباره شاخص کل بورس
در سومین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص کل توانست بار دیگر سقف شکنی کند و در نیمه کانال ۸۴ هزار واحدی بایستد. فلزی‌ها، خودرویی‌ها و قندی‌ها امروز عموما با رشد در قیمت پایانی مواجه شدند.
معاون وزیر نفت عنوان کرد؛
ثبات و تداوم عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا، محور توسعه صنایع تکمیلی
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ایجاد ثبات و تداوم عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا را از محورهای توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی عنوان کرد.
باسرمایه گذاری قاره سبز صورت می گیرد؛
بورس میزبان اروپا
بیژنی با بیان اینکه طرح همکاری با بازار سرمایه کره جنوبی هنوز به نتیجه نرسیده است، گفت: اولویت سازمان بورس توسعه فعالیت‌ بین‌المللی به ویژه در زمینه عملیات تولی‌گری سهام بر اساس پروژه XNET است.
رئیس مرکز اصلاح‌ نژاد وزارت جهاد کشاورزی مطرح کرد:
شفاف‌سازی معاملات با عرضه شیرخام در بورس کالا
رئیس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت:عرضه شیرخام در بورس کالا محل خوبی برای شفاف‌سازی معاملات به ویژه در بخش کشاورزی است.
روزهای سبز در تالار شیشه ای
صعود شاخص بورس به رکورد ۸۴ هزار واحد
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۲۳۳ واحد رشد را به ثبت رساند و به ارتفاع ۸۴ هزار واحد نزدیک شد.
تالار شیشه ای به شفافیت معاملات چراغ سبز نشان می دهد
آغاز افشای اطلاعات مالی نهادها در بورس
مدیرعامل سابق فرابورس گفت: با آغاز افشای اطلاعات مالی نهادهای تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار از امروز، شفافیت بیشتر بر بازار حاکم شده و اعتماد عمومی به بازار سرمایه افزایش می‌یابد.
یک تحلیلگر اقتصادی:
بازدهی سرمایه در بورس ایران از آمریکا بالاتر است
یک تحلیلگر اقتصادی معتقد است، با توجه به مفهوم ریسک و بازده سرمایه، بازار سرمایه ایران شانس بازده بهتر سرمایه را در مقایسه با بازارهای بین المللی به سرمایه گذاران می دهد.
روزهای بی رمق بازار سهام ادامه دارد
تقویت ۱۰۰ واحدی شاخص کل بورس
امروز بورس تهران در حالی معاملات کم‌حجم و بی‌رونق را به نظاره نشست که حمایت کمرنگ برخی حقوقی‌های حامی شاخص در گروه‌هایی همچون هلدینگ خلیج‌فارس و برخی تک‌سهم‌های پراقبال بازار باعث شد تا نماگرهای بازار سهام همچنان سبزپوش باقی بمانند.
مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران مطرح کرد:
اختصاص ۱۰ درصد از بازار بورس کالای ایران به محصولات کشاورزی
بورس کالا مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران با اشاره به اینکه ساز و کار مناسبی برای عرضه محصول پسته در بورس تعریف شده است گفت: در حال حاضر ۱۰ درصد از بازار بورس کالای ایران به محصولات کشاورزی اختصاص دارد.
با امضای تفاهم‌نامه مرکز مالی ایران با اینفورکس انجام می شود
اتصال بورس تهران به شبکه بازارهای سرمایه دنیا
مرکز مالی ایران،اطلاعات معاملات سهام و سایر ابزارهای مالی منتشر شده در بازار سرمایه را در اختیار اینفورکس قرار خواهد داد تا این شرکت از طریق سامانه‌های خود، اطلاعات را به سرمایه‌گذاران بدهد.
در دیدار مدیر عامل بورس کالای ایران با امام جمعه رفسنجان مطرح شد؛
لزوم ساماندهی معاملات پسته با استفاده از ظرفیت های بورس کالا
دیدار مدیرعامل بورس کالای ایران با امام جمعه رفسنجان دیدار و درباره ساماندهی بازار پسته از طریق عرضه در بورس کالا و کمک به حل مشکلات کشاورزان و باغداران این حوزه گفتگو کرد.
ادامه
ادامه