بررسی "تجارت آنلاین" از وضعیت سرمایه های اجتماعی در ایران نشان داد؛
زوال اعتماد، سقوط اقتصاد
تجارت آنلاین: توسعه نظام پولي و پيچيده‌تر شدن دستگاه‌هاي تبادل کالا، خود به خود به افزايش مخاطره سرمايه‌گذاري انجاميده است.
پرش شاخص بورس به ارتفاع ۸۱ هزار واحد
گرمای مردادماه معاملات تالار شیشه ای را داغ کرد
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه به ارتفاع ۸۱ هزار واحد صعود کرد تا مردادماه گرم امسال برای بورس تهران نویدبخش ماهی داغ و پربازده باشد.
تفاهم نامه همکاری بورس کالای ایران و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
تفاهم نامه همکاری با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تفاهم نامه همکاری بورس کالای ایران و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز روز گذشته با حضور مدیران و مقامات ارشد دو مجموعه به امضا رسید.
معاون تامین سرمایه شرکت تامین لوتوس پارسیان خبر داد؛
پس از عرضه موفق دنا، پژو۲۰۰۸ راهی بورس کالا می شود
بعد از عرضه سراتو توسط سایپا، ایران‌خودرو نیز قصد دارد دنا را در بورس کالا عرضه کند. در این رابطه کارشناسان معتقدند بورس کالا تا حدود زیادی به شفافیت بازارهای فیزیکی کمک می‌کند و تاکنون هم تجارب خوبی در این زمینه داشته است، از این‌ رو پذیرش کالاها در این بازار گامی اساسی در راستای شفافیت هرچه بیشتر اقتصاد است.
در آستانه انتخاب اعضای کابینه دوازدهم صورت گرفت
درخواست 71 اقتصاددان از رئیس جمهور
هفتاد و یک اقتصاددان در نامه‌ای به روحانی نسبت به گرفتن پست‌های کلیدی اقتصادی توسط افرادی که این روزها اسم‌هایشان در رسانه‌ها مطرح می‌شود ابراز نگرانی کردند.
مدیرعامل لوتوس پارسیان تأکید کرد:
کاهش ۱۰۰ میلیارد تومانی هزینه تأمین مالی خودروسازان به کمک بورس کالا
شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان بعد از کسب تجربه موفق پذیرش خودروی سراتو شرکت سایپا در بورس کالا، به شرکت ایران خودرو نیز برای پذیرش خودروی دنا مشاوره داد و در نهایت موفق به دریافت پذیرش این محصول شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس مطرح کرد؛
اطلاع‌رسانی از مزیت‌های بورس کالای ایران ضروری است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی از مزیت‌های بورس کالا را ضروری عنوان کرد و گفت: تبیین مزیت‌های فعالیت در بورس کالا امکان بهره‌مندی از سود بیشتر را برای تولیدکنندگان فراهم می‌کند.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تشریح کرد؛
مزایای سه گانه طرح قیمت تضمینی گندم برای دولت، کشاورز و صنعت کشاورزی
دکتر شاپور محمدی، در خصوص مصوبه دولت مبنی بر عرضه گندم چهار استان مرکزی، خراسان شمالی، اردبیل و زنجان بر اساس سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا گفت: نخستین مزیت عرضه گندم در بورس کالا، کاهش بار مالی دولت است به طوری که با جایگزینی سیاست قیمت تضمینی محصولات کشاورزی به جای خرید تضمینی، دولت راحت تر می تواند نقدینگی خود را مدیریت کند.
جزئیات مجامع ۸ بانک بورسی
سهامداران کدام بانک ها سود بیشتری دریافت کردند؟
درحالی آخرین روز تیرماه وعده بسیاری از بانک ها برای برگزاری مجامع بود که تعداد زیادی از بانک ها بعد از اعلام شروط بانک مرکزی تصمیم به لغو مجامع گرفته و تعداد دیگری مجامع را طبق اعلام قبلی برگزار کردند.
رییس کل گمرک خبر داد؛
تسهیلات اجرایی برای صادرات فراورده های نفتی از بورس کالا
کرباسیان مسعود کرباسیان، رییس کل گمرک از دستورالعمل جدید صادرات و ترانزیت مشتقات نفتی خبر داد.
ادامه
ادامه