در پایان معاملات هفتگی رقم خورد؛
ثبت رکورد جدید داوجونز در معاملات وال‌استریت
در معاملات روز جمعه وال‌استریت، در پایان هفته‌ای که نگرانی‌های تجاری را تا حد زیادی نادیده گرفت، رشد سهام صنعتی باعث شد شاخص داوجونز رکورد جدیدی را به ثبت برساند.
بازار سرمایه با افت 724 واحدی شاخص به تعطیلات رفت
تخت گاز سهام‌ خودرویی‌ها در بورس
خودرویی‌ها امروز برخلاف اکثر گروه‌های بورسی برای دومین روز پیاپی در بورس تهران صف خرید را شاهد بودند. این در حالی است که شاخص کل ۷۲۴ واحد افت کرد و در نیمه کانال ۱۵۷ هزار واحدی قرار گرفت.
سود سرمایه گذاری در بورس بیشتر است یا بازار طلا؛
چرا مردم به جای سهام، طلا می‌خرند؟!
کامران ندری،کارشناس مسائل بانکی درباره گرایش مردم به خرید سکه و ارز به جای روی آوردن به سمت سرمایه گذاری در بازار سهام، اظهار کرد:در سال های اخیر شاهد نوسان بازار های مالی و انتخاب های درست یا غلط جامعه برای حفظ ثروت خود بوده ایم و این تجربه نشان می دهد که مردم به دنبال تبدیل ثروت خود به دارایی های قابل اعتماد هستند.
رئیس سازمان بورس خبرداد؛
فرش قرمز بورس ایران برای سرمایه گذاران خارجی
دبیر شورایعالی بورس،با اشاره به فرصت خوب بورس ایران برای سرمایه گذاری خارجی‌ها گفت:کدهای متعددی مربوط به سرمایه گذاران خارجی وجود داردکه امیدواریم درآینده توسعه بیشتری دراین بخش داشته باشیم.
عقب‌گرد ۲۴۰۸ واحدی شاخص کل بورس
فرمان ایست به بازار سرمایه
معامله‌گران بورس تهران با عقب‌گرد نماگرهای منتخب خود امروز شاهد اصلاح قیمت سهام در گروه‌ فلزات اساسی و پتروشیمی‌ بودند. بورس در گروه بانک‌ها و شرکت‌های سرمایه‌‌گذاری و تک‌سهم‌های فرابورسی نیز شاهد تکاپوی بورس‌بازها برای کسب بازدهی بود.
مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس:
بازار سرمایه می تواند شغل دوم و درآمد اول قشر هنری جامعه باشد
این ارتباط سازنده میان جامعه بورسی و جامعه هنری می تواند شرایطی را ایجاد کند تا بورس شغل دوم و درآمد اول قشر هنری جامعه شود.
رئیس سازمان بورس مطرح کرد؛
شرکت های استارتاپی، موتور محرک اقتصادی
دبیر شورایعالی بورس، بازار سرمایه کشور را به لحاظ تنوع صنایع ، شرکت های مختلف و از نظر سطح افشا بسیار مناسب توصیف کرد و افزود: این ویژگی ها فرصت خوبی برای شرکت های خارجی است تا در بورس کشور سرمایه گذاری کنند و هم اکنون نیز کدهای متعددی مربوط به سرمایه گذاران خارجی وجود دارد که امیدواریم در آینده توسعه بیشتری در این بخش داشته باشیم.
رکورد ۵۰ ساله بورس شکست
امروز از لحظه باز شدن معاملات بورس اوراق بهادار تهران، شاخص کل روند صعودی را در پیش گرفت و توانست بیش از۴۰۰۰ واحد رشد کند و قله تاریخی ۱۵۹ واحدی را پشت سر بگذارد.
از سوی سازمان خصوصی سازی اعلام شد؛
آخرین مهلت ثبت شماره حساب در سامانه سهام عدالت
بر این اساس با توجه به درخواست های مکرر مشمولان سهام عدالت، این امکان از روز شنبه، ۱۰ شهریور ماه تا پایان مهرماه امسال برای مدتی محدود فراهم شده است تا مشمولان اقدام به ثبت شماره شبای حساب بانکی خود در سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir کنند.
بازار سرمایه قله 155 هزار واحدی را فتح کرد
انفجار تاریخی شاخص در بورس تهران
بورس تهران امروز شاهد شدت گرفتن افزایش قیمت‌ سهم‌ها بود به طوری که شاخص کل در نهایت بیش از ۶۰۰۰ واحد رشد کرد و به قله‌ تاریخی ۱۵۵ هزار واحدی دست یافت، علت عمده این رشد به افزایش قیمت دلار طی ماه‌ها و هفته‌های گذشته باز می‌گردد.
3 عامل رکوردشکنی شاخص بورس تهران
مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس گفت: کاهش نرخ مالیات، شفافیت و نقدشوندگی بالا موجب جذب سرمایه گذاران به بورس شده است.
از سکه و دلار تا مسکن و بورس،
پر سودترین بازارهای سرمایه‌گذاری سال 97 کدامند؟
بررسی آمارها نشان می دهد که سرمایه گذاران بازار سکه در حالی ۱۴۰ درصد سود کسب کنند که سرمایه گذاران در بازار پول سودی کمتر از نرخ تورم و معادل ۸.۳ درصد به دست آورده اند.
قیمت‌گذاری دولتی گریبانگیر بورس کالا شد
در حالی برخی افراد با حمله به ساختارهای رسمی بورس سعی دارند که معاملات پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها را از بورس به فضای غیر شفاف سوق دهند و رانت خود را بیشتر کنند که اقتصاددان‌ها معتقدند باید با احترام به مکانیزم بازارهای رسمی از ایجاد رانت جلوگیری کرد.
تقویت ۱۹۱۴ واحدی شاخص کل بورس
چشم نگران بورس به قیمت دلار
معامله‌گران بورس تهران خیره به نمودارهای تکنیکالی نرخ دلار و شایعات پراکنده در تعطیلات دو روز گذشته مبنی بر احتمال برچیده شدن تحریم‌ها امروز شاهد تقویت حجم معاملات و ارزنده شدن پالایشی‌ها، فلزات اساسی و هلدینگ‌های پتروشیمی شدند.
در ۱۰۸ روز معاملاتی صورت گرفت؛
بازدهی بورس به ۴۳ درصد رسید
به گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار، از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۱۰۸روز معاملاتی تعداد ۱۶۷میلیارد و ۲۰۲میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۴۶۲هزار و ۲۰۹میلیارد ریال در ۹میلیون و ۴۴۶هزار و ۹۲۹دفعه مورد معامله قرار گرفته است.
ادامه
ادامه