افت ارزش سهام در تالار شیشه ای ادامه دارد
نگرانی سهام داران از سقوط شاخص کل بورس
در سومین روز معاملات تالار شیشه‌ای شاخص کل با افت ۱۳۰ واحدی مواجه شد، اما در معاملات فرابورس ایران آیفکس رشد ۴.۴ واحدی را تجربه کرد.
مدیرعامل کارگزاری توسعه کشاورزی مطرح کرد:
رشد چشمگیرحجم معاملات کشاورزی در بورس کالا با اعتماد دولت به بازار سرمایه
مژده مولاییمدیرعامل کارگزاری توسعه کشاورزی گفت: حجم بالای معاملات محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران بعد از اعتماد بیشتر دولت به بازار سرمایه و اجرایی شدن طرح قیمت تضمینی به جای خرید تضمینی حاصل شده است.
صدای پای بحران در تالار شیشه ای
شاخص بورس به کانال ۷۸ هزار واحد سقوط کرد
شاخص بورس در جریان معاملات امروز یکشنبه بازار سرمایه منفی بود و با ثبت افت ۲۹۴ واحدی به کانال ۷۸ هزار واحد سقوط کرد تا صدای پای بحران در تالار شیشه ای شنیده شود.
عقب نشینی دسته جمعی نماگرهای بورس تحت فرمان ایران خودرو و فولاد مباركه
سقوط 180 واحدی شاخص در تالار شیشه ای
در جریان معاملات امروز شاهد افت 180 واحدی شاخص کل بورس بودیم. این کاهش بیشتر تحت تاثیر معاملات نمادهای معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه اصفهان و ایران خودرو بود. در بازار فرابورس نیز شاهد کاهش 1.8 واحدی شاخص بودیم.
وام یارانه ای به سرنوشت کارت اعتباری خرید کالا دچار می شود
سیاست های ناکارآمد پولی
تجارت آنلاین: یاراکارت اعتباری طرحی است که بانک مرکزی در روزهای گذشته اجرای آن را به شبکه بانکی ابلاغ کرده است؛ شرایطی که برای ارائه تسهیلات از محل یارانه تعریف شده این گونه خواهد بود که متقاضی استفاده از چنین تسهیلاتی باید یارانه نقدی دریافت کند در این حالت می‌تواند با مراجعه به بانک‌ها و ارائه درخواست اخذ یارا کارت در مسیر دریافت این تسهیلات قرار گیرد.
رشد شاخص در آخرین روز معاملاتی تالار حافظ
واکنش بازارهای بورس به گرانی طلا
بازارهای بورس آسیا روز چهارشنبه در آستانه افزایش نرخ بهره آمریکا واکنش متفاوتی داشتند؛ در حالیکه دلار ارزان شد و قیمت طلا اندکی افزایش یافت.
عقب‌گرد ۳۰۶ واحدی شاخص کل بورس
وحشت سهامداران از سقوط شاخص در تالار شیشه ای
معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی کم‌عمق‌ترین معاملات سهام را شاهد بودند که انتشار برخی خبرهای ناامیدکننده و بی‌تحرکی حقوقی‌ها باعث شد نماگرهای منتخب بورس تهران با کاهش دسته‌ جمعی به کار خود پایان دهند.
مدیر عامل بورس کالای ایران مطرح کرد:
ضرورت حضور تمامی حلقه‌های زنجیره تولید در بورس کالا
صنایع معدنی و فلزی، سهم قابل توجه و اثرگذاری از تولید ناخالص داخلی و اشتغال را به‌خود اختصاص می‌دهند. همین موضوع نشان از اهمیت ویژه این صنایع و لازمه توجه هرچه بیشتر به آن‌ها محسوب می‌شود. دولت یازدهم در دوران نزدیک به چهار ساله فعالیت خود، اقدامات متعددی را با هدف توسعه صنعت و معدن انجام داده است. حال در ماه‌های پایانی فعالیت دولت یازدهم، بررسی عملکرد آن، ضروری به نظر می‌رسد.
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر پیش بینی کرد:
آینده روشن در انتظار معاملات صندوق طلا
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت: بورس کالا با توجه به نیاز موجود از طرف سرمایه گذاران اقدام به راه اندازی صندوق طلا کرده است بنابراین با قطعیت می توان گفت که روند معاملات این صندوق با موفقیت همراه خواهد بود.
مدیرعامل کارگزاری شهید باهنر عنوان کرد؛
رضایتمندی گندمکاران با ورود به بورس کالا
حسینی پورمدیرعامل شرکت کارگزاری شهید باهنر گفت: با اجرای سیاست قیمت تضمینی گندم در بورس کالا، کشاورزان قادر به دریافت بخش زیادی از وجه حاصل از فروش محصول خود ظرف مدت ۲ روز می شوند که این امر باعث رضایت گندمکاران از طرح قیمت تضمینی می‌شود.
ادامه
ادامه