نرخ طلای سرخ در تابلوی بورس کالا جهانی می‌شود
یک کارشناس بازار سرمایه درباره معاملات آتی زعفران گفت: با توجه به موفقیت معاملات زعفران در بورس کالای ایران، تبدیل تابلوی بورس به یکی از اصلی‌ترین مراجع قیمت‌گذاری جهانی زعفران، دور از ذهن نیست و برای تعبیر این رؤیا به واقعیت، فقط چند قدم باقی مانده است.
سلطانی نژاد مطرح کرد؛
پیشنهادات ۹ گانه برای تقویت بورس کالا به کمیسیون اقتصادی مجلس
دیدار صمیمانه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران ارکان بازار سرمایه عصر دیروز در محل بورس کالای ایران برگزار شد که طی این دیدار مدیرعامل بورس کالای ایران درخواست ها و پیشنهادات در زمینه تقویت شفافیت و تسهیل روندها در حوزه معاملات کالایی را به اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.
سقوط 500 واحدی بورس در آخرین روز دی ماه
روزهای سیاه خودرویی ها در بازار سهام
به تازگی قیمت‌ خودروها در ایران با رشد فزاینده‌ای مواجه شده و عده‌ای معتقد بودند با افزایش قیمت خودروها زیان‌ها جبران می‌شود و اقبال سهامداران به خرید این سهم‌ها افزایش می‌یابد، اما بسیاری معتقدند ساختارهای نامناسب اقتصادی در خودروسازان کشور سبب شده که حتی افزایش قیمت خودرو تا حدود ۱۰۰ درصد هم نتواند زیان انباشته آنها را جبران کند.
شاخص کل بورس وارد کانال۱۶۶هزار واحدی شد
سبزپوشی بورس سهام داران را امیدوار کرد
بورس تهران پس از آنکه در هفته گذشته ۰.۵ درصد بازدهی مثبت شاخص کل بر جای گذاشت، اولین روز هفته را نیز با روندی مثبت به پایان رساند. بر همین اساس شاخص کل بورس تهران با رشد ۵۳۶ واحدی به کار خود پایان داد تا وارد کانال۱۶۶ هزار واحدی شود.
ارزيابي تجارت آنلاین از اظهارات کارشناسان نشان مي‌دهد؛
بازار سهام، ناجی اقتصاد
تجارت آنلاین: اواخر بهار سال جاري بود که اسحاق جهانگيري معاون اول رييس جمهور در پايان دومين نشست شوراي هماهنگي اقتصادي گفت: ستاد اقتصادي دولت مکلف شد تا با توجه به نظر صاحبنظران اقتصادي راهکارهاي هدايت نقدينگي کشور به سمت توليد و بازار سرمايه را بررسي کند .
شاخص کل تالار شیشه ای ۱۴۹ واحد رشد کرد
روزهای داغ سهام بانکی و خودرویی در بورس
در معاملات بورس تهران قیمت سهم‌های بانکی به رشد شاخص‌های بازار دامن زد و علیرغم اینکه انتظار می‌رفت سهم‌های خودرویی‌ پس از افزایش قیمت خودروها چند روزی با رشد روبرو باشند، اما امروز هم کفه عرضه در این گروه پررنگ بود و گروه خودرو نماگرهای بازار را در تراز پایین‌تری قرار داد.
سازمان خصوصی سازی اعلام کرد:
آغاز پرداخت مرحله جدید سود سهام عدالت
پرداخت سود سهام عدالت بخش دیگری از مشمولان روستائیان و عشایری از فردا (چهارشنبه) به تدریج آغاز خواهد شد.
رشد ۲ درصدی شاخص بورس در هفته سوم زمستان
در جریان معاملات بورس در هفته سوم زمستان امسال تعداد 10668 میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش 28563 میلیارد ریال در بیش از 796 هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب 33، 23 و 5 درصد کاهش را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.
افزایش رقابت در اقتصاد با عرضه کالاها در بورس
محمدرضا باهنر، نماینده ادوار مجلس معتقد است که رشد عرضه کالاهای اساسی و مواد اولیه در بورس کالا، یکی از عواملی است که اقتصاد را به اصلاح امور، رشد رقابت و شفافیت می کشاند.
تدابیر جدید برای افزایش 10 میلیونی جمعیت سهام داران در بورس
واگذاری سبدهای سهام به مردم
مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: برای افراد حرفه ای و ریسک پذیر ابزار جدیدی معروف به "آتی سبد سهام" راه اندازی شده که مردم با یک پنجم پول خود می توانند از بازدهی کل مجموع سبد برخوردار شوند.
معاون سازمان خصوصی سازی اعلام کرد:
یک خبر بد در خصوص ثبت نام جدید از مشمولان سهام عدالت
معاون برنامه ریزی سازمان خصوصی‌ سازی با اشاره به اینکه فعلا ثبت نام جدید از مشمولان سهام عدالت انجام نمی شود، گفت: ثبت نام جدید برای سهام عدالت نیازمند تصویب قانون جدید است.
بانکی‌ها در بورس سرازیر شدند!
روشن شدن چراغ سبز در تالار شیشه‌ای
بر خلاف روز گذشته امروز بانکی‌ها کفه عرضه را سنگین کردند و تاثیرات کاهشی در شاخص‌های بازار سهام داشتند اما نمادهای فلزی با رشد قیمت روبرو شدند.
شاخص بورس ۱۶۸ واحد رشد کرد
در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 2 میلیارد و 481میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 573میلیارد تومان در 165هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 168واحدی در ارتفاع 161هزار و 275واحد قرار گرفت.
اردشیر سعدمحمدی تشریح کرد؛
اثرات مثبت راه اندازی بورس کالا در صنعت فولاد
عضو هیات عامل و معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در حاشیه نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران بورس کالا را تجربه ای بین المللی دانست که باید بیشتر از ظرفیت ها و ابزارهای آن در صنعت فولاد و صنایع معدنی استفاده کنیم.
بی اعتمادی بازار سرمایه به سهام استارتاپ ها
بورس تهران با تک شاخ‌ها خداحافظی می کند
باتوجه به اخبار بازار سرمایه و اکوسیستم استارتاپی در سال گذشته، این سوال مطرح می شود که چرا در این روزها از رشد نجومی استارتاپ‌ها که برخی مدعی بودند به وقوع پیوسته خبری نیست و چرا از مدعیانی که می‌گفتند تک‌شاخ‌هایشان را می‌خواهند وارد بورس کنند، خبری نمی‌شود؟
ادامه
ادامه