در گفت و گوی با کارشناسان و مدیران بازارسرمایه مطرح شد:
رشد بازار سرمایه با تقویت بورس کالا محقق می شود
بورس کالا طی سال های گذشته نقش موثری در تنظیم بازار و شفافیت ایفا کرده و بازاری کارآمد و پر رونق است و اگر بخواهیم بازاری شفاف با قیمت تعادلی داشته باشیم باید بورس کالا را تقویت کنیم. بورس کالا بهترین مکانی است که می تواند جلوی نفوذ و رانت را بگیرد.
رئیس جمهور استعفای مسعود نیلی را پذیرفت
گردش به چپ دولت روحانی در دو راهی اقتصاد
بالاخره پس از ماه های حرف و حدیث درباره استعفای مسعود نیلی و نقش او در تصمیم گیری های اقتصادی دولت امروز با اعلام پذیرش استعفای مسعود نیلی از سوی رئیس جمهور مشخص شد دولت با تغییر مهره ها در پی جهت گیری تازه ای در رویکرد اقتصادی است.
حمایت مستقیم از زعفران‌کاران با عرضه پر حجم زعفران در بورس کالا
عضو کمیسیون کشاورزى مجلس گفت: با عرضه پر حجم زعفران در بورس کالا، شاهد واقعی شدن قیمت این محصول، کمرنگ شدن فعالیت واسطه‌ها در بازار و حمایت مستقیم از زعفران کاران هستیم.
سقوط 1217 واحدی شاخص کل در بازار بورس
طلسم چهارشنبه‌های قرمز دامن سهام داران را گرفت
معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی با معاملاتی کم‌حجم به استقبال تعطیلات آخر هفته رفتند که همچون هفته‌ای اخیر آخرین روز معاملاتی این هفته با غلبه فروشندگان بر خریداران سهام همراه بود.
مشاور سازمان‌خصوصی‌سازی خبر داد؛
سود 200 هزار تومانی سهام عدالت دی ماه واریز می شود
مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه مجموع سود سال مالی ۹۶ نزدیک به ۲۵ تا ۳۰ درصد نسبت به سال ۹۵ افزایش خواهد یافت، گفت: تلاش می‌کنیم دی ماه سود سهام عدالت مشمولان را واریز کنیم.
تقویت 1000 واحدی شاخص کل بورس
سهام داران امیدوار شدند
معامله‌گران بورس تهران امروز در شرایطی شاهد معاملاتی پرحجم در گروه بانک‌ها، خودرویی‌ها و تجهیزاتی‌ها بودند که با وجود روند معاملات متعادل و کم‌نوسان قیمت سهام اما حقوقی‌ها در سهم‌های پیشرو عمدتا خریدار سهام بودند.
رقابت بیشتر در اقتصاد با تقویت بورس کالا
نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران، گفت: هر چقدر نقش بورس کالا در اقتصاد کشور تقویت شود، زمینه رقابت بیشتر را در تولید و صنعت کشور ایجاد کرده‌ایم.
قیمت واقعی سهام عدالت چند میلیون تومان است؟
طبق آخرین اطلاعیه سازمان خصوصی‌سازی، ارزش سهام عدالت یک خانواده پنج نفره مشمول سهام عدالت که تخفیف نداشتند و مبلغی به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز نکرده‌اند، حدود ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است اما معاون اول رئیس‌جمهور امروز این مبلغ را ۱۳ تا ۱۴ میلیون تومان اعلام کرد.
با اعلام فدراسیون جهانی بورس‌ها؛
بورس تهران بالاترین رشد ارزش در دنیا را ثبت کرد
به گزارش دبیرخانه فدراسیون جهانی بورس ها(WFE)، ارزش بازار بورس تهران در ۱۲ ماهه منتهی به پایان سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی با بیش از ۱۲۰ درصد بازده ( به واحد پول ملی) مقام نخست را در میان اعضای فدراسیون به خود اختصاص داد.
سقوط ۳ هزار و ۵۶۲ واحدی شاخص کل بازار سرمایه
صف نگران کننده فروشندگان سهام در تالار بورس
معامله گران بورس تهران امروز در حالی شاهد افزایش عرضه در برابر تقاضای سهام بودند که در آستانه تسویه معاملات اعتباری کارگزاری‌ها، اصلاح پرتفوی در دستورکار معامله گران قرار گرفت.
افت ۸۶۹ واحدی شاخص کل بورس
صف فروش به خاطر یک شایعه در بازار سهام
معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد تقویت حجم معاملات سهام در گروه خودرویی‌ها و قطعه‌سازان بودند که با وجود شکل گیری صف خرید در سهم های پیشرو، همچنان عرضه‌های فراوان سهام در دامنه نوسان مثبت قیمتی ادامه دارد.
دماسنج بازار سرمایه بیش از 900 واحد رشد کرد
واکنش جالب سهام داران بورس به تحریم های آمریکا
بورس تهران دومین روز از اعمال تحریم های آمریکا را قدرتمند پشت سر گذاشت. در شرایطی که دونالد ترامپ روز گذشته با انتشار جزییات تحریم های هسته ای سعی بر آن داشت تا فشار روانی بر اقتصاد ایران را افزایش دهد، سرمایه گذاران بورسی با بی توجهی به این تهدیدات شاخص کل بورس را مثبت کردند.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:
تلاش برای تقویت بازار سرمایه ادامه دارد
سازمان بورس و اوراق بهادار با بیمه مرکزی تعاملاتی در خصوص موضوعاتی مانند اوراق بیمه اتکایی و اوراق بیمه رویدادهای طبیعی انجام داده است که در جذب نقدینگی خرد در بورس تاثیرگذار است.
مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار :
معاملات آنلاین در سال 97 رکورد زد/ توسعه فن آوری اطلاعات، کلید رشد بازار
مطهره مروج، مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به توسعه بازار سرمایه از مسیر توسعه فناوری اطلاعات گفت: فناوری اطلاعات به عنوان ابزار حمایت‌کننده و پیش‌ران مؤسسه‌های مالی عصر حاضر محسوب می‌شود و نقشی فراتر از کاهش هزینه و بهبود عملکرد داشته و تبدیل به ابزاری راهبردی در شکل‌دهی استراتژی‌های سازمانی شده‌ است.
رشد 1241 واحدی شاخص کل بازار سهام
دوپینگ بورس با قیمت دلار
معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد سبزپوش شدن نماگرها بودند که اقبال برای جمع‌آوری سهام بانک‌ها و گروه‌های شاخص‌ساز باعث شد تا در نخستین روز از اجرای تحریم‌های آمریکا، بازار سهام ایران واکنش بی تفاوتی را از خود نشان دهد.
ادامه
ادامه