مدیرعامل فرابورس:
5 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری خارجی پس از برجام در فرابورس جذب شد
مدیرعامل فرابورس می گوید، سرمایه گذاران خارجی پس از اجرای برجام، حدود پنج هزار میلیارد ریال سرمایه وارد فرابورس کردند که نیمی از آن به بازار بدهی و نیم دیگر به بازار سهام اختصاص داشت.
اسامی سهامدارترین شرکتهای بورس
اسامی بزرگترین شرکتهای بورسی و فرابورسی از نظر تعداد سهامدار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام شد.
نائب رییس کمیته پتروشیمی مجلس:
پتروشیمی ها ملزم به رعایت مصوبه شورای رقابت هستند
به گفته نائب رییس کمیته پتروشیمی مجلس بورس کالا بازوی اجرایی دولت بوده و در حوزه پتروشیمی بر اساس مصوبه شورای رقابت عمل می کند.
دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار عنوان کرد:
ثبت سفارش عرضه اولیه، نماد شفافیت بازار
در این روش سهام عرضه اولیه توسط کارگزاران به مشتریان تخصیص داده نمی شود و مشتریان مستقیم یا غیر مستقیم سفارش خود را ثبت می کنند، بنابراین در این روش شائبه غیر منصفانه بودن تخصیص ها در عرضه اولیه دیگر قابل تصور نیست.
معاملات کم‌حجم بورس در کنار رشد قندی‌ها و فرآورده‌های نفتی
در سومین روز معاملات بورس اوراق بهادار تهران در این هفته گروه فرآورده‌های نفتی رشد قابل قبولی را تجربه کرده‌اند. همچنین در معاملات کم‌حجم امروز قندی‌ها نیز شاهد روند رو به رشد بودند، شاخص کل دماسنج بازار سرمایه نیز پس از ۱۰ واحد رشد به رقم ۷۹ هزار و ۸۴ واحدی رسید.
شاخص به ارتفاع 79 هزار واحدی رسید
بازگشت امید به تالار شیشه ای
شاخص بورس و اوراق بهادار بورس تهران در پایان معاملات روز دوشنبه با رشد 10.28 واحدی به پله 79 هزار و 83 واحد رسید.
تحلیل کارشناس بازار سرمایه از ۴ عامل موثر بر بورس
بورس‌بازی «ترامپ» در حافظ
یک کارشناس بازار سرمایه از بازگشت نماد معاملاتی بانکها به تالار شیشه‌ای، روی کار آمدن ترامپ و شفاف شدن موضع وی نسبت به برجام، تعادل و رشد قیمت جهانی نفت و انتشار گزارشات ۹ ماهه شرکتها از عوامل تعیین کننده جهت بازار در روزها و هفته های آینده یاد کرد.
صعود 197 واحدی شاخص کل بازار سرمایه
در معاملات دومین روز بورس اوراق بهادار تهران دماسنج بازار سرمایه توانست پس از ۱۹۷ واحد رشد بار دیگر کانال ۷۹ هزار واحدی را رد کند، اما شاخص فرابورس ایران ۲.۵ واحد افت کرد و به رقم ۸۲۶.۵ رسید.
تزریق نقدینگی جدید به بورس با الزام صندوقها به سرمایه گذاری 5 درصدی در سهام
مدیر آموزش کانون کارگزاران بازار سرمایه با بیان این که الزام صندوق ها به سرمایه گذاری پنج درصدی می تواند نقدینگی جدیدی را به بازار سهام تزریق کند، گفت: با وجود گزارش های 9 ماهه مناسب توسط اغلب شرکت ها، به علت کمبود نقدینگی و قدرت داشتن بازار بدهی، شاهد تاثیر مثبت این گزارش ها بر معاملات نبوده ایم.
شاخص کل بورس تهران ۱۹۷ واحد تقویت شد
چرخش بازار سهام روی پاشنه حقیقی‌ها
معامله‌گران بورس تهران امروز نظاره‌گر معاملاتی پرحجم و با انگیزه همسو با حضور پررنگ معامله‌گران اغلب حقیقی در گروه‌های شاخص‌ساز به رهبری گروه خودرویی‌ها بود، بازاری که البته هنوز با دید کوتاه مدت در تالار شیشه‌ای قدم بر می‌دارد.
ادامه
ادامه