نگاهی به نوسانات بازار سرمایه در سال 97
سال زلزله های شدید در تاریخ بورس تهران
سال ۹۷ را باید متلاطم‌ترین سال بورس تهران طی تاریخ فعالیتش دانست. بر اساس آمار موجود، نیمی از شدیدترین رشدها و نیمی از سهمگین‌ترین افت‌های روزانه شاخص کل سهام طی بیش از ۲۰ سال اخیر، در سال ۹۷ به وقوع پیوسته است.
بازار ارز حساسیت خود به اف‌ای‌تی‌اف را از دست داد
توصیه رئیس کل بانک مرکزی به مردم
رئیس کل بانک مرکزی با کنایه به کسانی که همصدا با ترامپ و پمپئو با حساس کردن مردم به FATF بدنبال ایجاد تنش در بازار ارز هستند، گفت: الحمدالله بازار ارز حساسیت خود به FATF را از دست داده است.
پیام نوروزی مدیر عامل بورس کالای ایران
یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبراللیل و النهار یامحول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال بار دیگر پروردگار با نمایاندن بهاری دیگر، به ما درس نوزایی و دگرگونی می آموزد. ایزد متعال را شاکریم که نوروزی دیگر را با سلامت و امید تجربه می کنیم.
بیمه شدن سرمایه گذاران و مصرف کنندگان محصولات فولادی در برابر نوسانات قیمت
قراردادهای فیوچرز و فوروارد سرمایه گذاران و مصرف کنندگان محصولات فولادی و سنگ آهن را در برابر نوسان قیمت ها در آینده بیمه می کند.
روحانی در جمع خبرنگاران:
دولت در کنترل قیمت ارز موفق بود
رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به معضلات و مشکلات پیش روی کشور در سال ۹۷ خاطرنشان کرد: اگر در سال ۹۷ مشکلاتی وجود داشته، دولت به فکر بوده و اینگونه نیست که برخی می‌گویند دولت به مشکلات مردم توجهی نمی‌کند.
خبر خوش برای سهام داران
واریز سود سهام عدالت
در این مرحله در حالی ۶ میلیون ۷۰۰ هزار نفر از مشمولان سود سهام عدالت خود را در مجموع به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان دریافت خواهند کرد که از ۳۴ بانک و مؤسسه‌ای که مشمولان شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت ثبت کرده اند، از امروز ۳۱ بانک به مرور اقدام به پرداخت سود می‌کنند.
شاخص کل بازار سهام 1205 واحد بالا رفت
پس لرزه عرضه اولیه در بازار بورس
با اینکه تنها ۴ روز کاریِ سال ۱۳۹۷ باقی مانده فعالان بازار سهام شاهد عرضه اولیه‌هایی پی در پی در بورس و فرابورس ایران هستند. این موضوع تحرک اهالی بازار سرمایه را افزایش داده است.
مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران اعلام کرد؛
عملکرد دوره ای پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری کشور
مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام، قابل معامله در بورس، مختلط و با درآمد ثابت را برای دوره‌های یک ماهه و یک‌ساله منتهی به ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۷اعلام کرد.
بازار سهام در انتظار عرضه های امیدوارکننده
امروز درحالی شاخص کل بورس با رشد و شاخص فرابورس با افت مواجه شد که فعالان بازار سرمایه فردا شاهد عرضه اولیه سه شرکت جدید خواهند بود.
روند روبه رشد صادرات قیر از بورس کالا
بررسی آمارهای معاملاتی از صادرات بیش از 400 هزار و 610 تن انواع قیر در بهمن ماه سال جاری از بورس کالا و رشد 18.2 درصدی صادرات این محصول در مقایسه با ماه پیش از آن حکایت دارد؛ بطوریکه این رقم در دی ماه حجم کمتر از 339 هزار تن بوده است.
یک کارشناس بازار آلومینیوم مطرح کرد؛
رشد عرضه ها در بورس کالا، نویدبخش آرامش بازار آلومینیوم
یک کارشناس بازار آلومینیوم گفت: در حال حاضر شاهد بهبود شرایط بازار آلومینیوم به دلیل حضور همزمان عرضه کنندگان آلومینیوم در بورس کالا هستیم به طوریکه با حضور این شرکت ها و افزایش عرضه ها، التهاب های اخیر روبه پایان است.
بورس ایران به مرجع بین المللی تعیین قیمت زعفران تبدیل می شود
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بورس کالا می تواند با تکمیل ابزارهای مالی و معاملاتی محصول زعفران، به مرجع تعیین قیمت بین المللی طلای سرخ تبدیل شود.
بازار داغ فروش سهام در بورس
با اینکه هفته گذشته مقدار عرضه‌ نسبت به تقاضا در معاملات بازار سهام افزایش یافته بود، امروز برای دومین روز پیاپی شاهد سنگینی کفه تقاضا نسبت به عرضه هستیم؛ به طوری که بورس تهران میزبان رشد ۲۹۰۰ واحدی شاخص بود.
رتبه بازار سرمایه باید از رتبه اقتصاد جلوتر باشد
رییس سازمان بورس در مراسم عملیاتی شدن سامانه جامع تسویه معاملات بورس های کالایی بخش انرژی با اعلام این که رتبه بازار سرمایه باید از رتبه اقتصاد جلوتر باشد، گفت: شفافیت اصل همیشگی بازار سرمایه است.
ثبات بازارها با عرضه کامل کالاهای اساسی در بورس کالا
یک نماینده مجلس گفت: استفاده از سازوکارهای سنتی، نرخ‌گذاری دستوری و بعد تلاش برای رعایت قیمت‌های دستوری در اقتصاد دیگر جواب نمی‌دهد و باید به سراغ استفاده از ابزارهای مختلف از جمله ابزارهای مالی بورس کالا برویم.
ادامه
ادامه