کد خبر: ۱۰۳۱۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۹
وزیر کشور:
عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با بیماری کرونا، با همراهی مردم مواجه شده است و هم افزائی مؤثری بین بخش ها و دستگاه ها بر سر اجرای این طرح وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رحمانی فضلی شامگاه یازدهم فروردین ماه، در پایان نشست ویدئو کنفرانس با استانداران سراسر کشور که به ارزیابی روند اجرای ۴ روز نخست طرح فاصله گذاری اجتماعی اختصاص یافت، ضمن تقدیر مجدد از مجموعه مدیران و کارکنان وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی، پزشکان، پرستاران و سایر کادرهای درمانی در راستای درمان و مبارزه با بیماری کرونا در کشور، گفت: بحمد الله اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با بیماری کرونا، هم با رضایت، موافقت و همراهی مردم مواجه شده است و هم، همگرائی و هم افزائی مؤثری بین بخش‌ها و دستگاه‌ها در قوای مختلف علی الخصوص بر سر اجرای این طرح وجود دارد.

وزیر کشور افزود؛ این همراهی عمومی و همگرائی اجرایی برای اجرای طرح، از یک سو مرهون اقناع سازی موفق افکار عمومی توسط رسانه ملی و سایر رسانه‌ها و از سوی دیگر، ناشی از جدیت و اهتمام ویژه در اجرای طرح از سوی مجریان در سطوح ملی و استانی است و همه اینها ریشه در فهم دقیق مردم شریف ایران از شرایط و مسئولیت‌ها دارد.

رحمانی فضلی با اشاره به رعایت الزامات و دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی عموم مردم و توجه ویژه اقشار مختلف به کنترل مراودات بین فردی و اجتماعی برای پیشگیری از شیوع بیماری، خاطر نشان کرد: افرادی که دستورالعمل‌ها و حریم‌های تعیین شده برای مبارزه با شیوع کرونا را رعایت نکنند، هم مرتکب تخلف شده‌اند و هم به خود و جامعه ظلم می‌کنند.

وزیر کشور همچنین با اشاره به هماهنگی‌های بسیار مؤثر موجود بین بخش‌های مختلف دست اندر کار در استان‌ها برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، گفت: حضور و تدابیر مؤثر استانداران منشاء این هماهنگی است و بحمدا… استانداران و همکارانشان با روحیه قوی و با انگیزه‌های دینی و ملی، پای کار هستند و شرایط را در استان‌ها مدیریت می‌کنند.

رحمانی فضلی همچنین با اشاره به گستردگی کار در سطح کشور و اهمیت استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در مناطق گفت: اقدامات مفید و مؤثر شهرداری‌ها در مبارزه با کرونا و طرح‌های خلاق و خودجوش دهیاری‌ها برای پیشگیری از شیوع بیماری شایسته تقدیر است.

وزیر کشور در پایان ابراز امیدواری کرد، با لطف خدواند و به برکت این ایام فرخنده و مجاهدت دست اندر کاران عرصه درمان و همه کسانی که در کشور با نیت‌های خالصانه و در جهت کسب رضایت الهی به مردم خدمت می‌کنند، روند بهبود و رفع کامل بیماری هر چه زودتر در دسترس قرار گیرد.

گفتنی است، خبر نشست ویدئو کنفرانس وزیر کشور با استانداران در همین پایگاه خبری اطلاع رسانی می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار