کد خبر: ۱۰۳۴۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۲
لاریجانی تاکید کرد؛
رئیس مجلس در گفت‌وگویی با سرپرست جمعیت هلال احمر و استانداران آذربایجان غربی، کردستان و گیلان بر تشکیل ستاد‌های حمایت از بیکارشدگان کرونا تاکید کرد.

لزوم تشکیل ستاد‌های حمایت از بیکارشدگان کرونابه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‎پرس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، امروز، سه شنبه ۱۳ فروردین در تماس با کریم همتی، سرپرست جمعیت هلال احمر و استانداران آذربایجان غربی، کردستان و گیلان، ضمن بررسی آخرین وضعیت شیوع کرونا و کنترل تردد‌ها در این استانها، خواستار ایجاد ستاد‌های استانی برای کمک رسانی به افرادی شد که شغل خود را در بحران کرونا از دست داده اند.

لاریجانی در تماس با کریم همتی، سرپرست جمعیت هلال احمر در جریان آخرین اقدامات هلال احمر در مقابله با شیوع کرونا و همچنین روند امدادرسانی این نهاد در مناطق سیل زده قرار گرفت و خواستار استمرار خدمات آموزشی و اجتماعی این جمعیت برای مهار کرونا شد.

رییس مجلس شورای اسلامی با قدردانی از گروه‌های داوطلب فعال در جمعیت هلال احمر افزود: فرهنگ داوطلبی و امدادرسانی برای تامین سلامت عمومی باید حفظ و تکریم شود.

لاریجانی همچنین تجربه هلال احمر در استفاده از ظرفیت خیرین و نیکوکاران برای مبارزه با کرونا را موثر و قابل اجرا در دیگر بخش‌های کشور خواند و افزود:خیرین تا کنون گام‌های خوبی در مقابله با گسترش بحران برداشته اند که جای قدردانی دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در تماس‌های جداگانه با استانداران آذربایجان غربی، کردستان و گیلان، ضمن بررسی آخرین تحولات کرونا در این استان ها، وضعیت کنترل تردد در استان‌های مذکور را مناسب و در قطع چرخه انتقال کرونا اثربخش توصیف کرد و افزود: البته انتظار مردم این بود که کنترل تردد‌ها زودتر صورت بگیرد.

لاریجانی در این گفتگو‌ها همچنین بر لزوم توجه استانداران به کارگران روز مزد، افرادی که شغل خود را در بحران کرونا از دست داده اند و اشخاص فاقد شغل تاکید کرد و گفت: لازم است هر یک از استانداران، در استان خود ستاد‌هایی را برای کمک رسانی به این اقشار ایجاد و با کمک خیرین و نهاد‌های مختلف، بسته‌هایی حمایتی را در بین افرادی که شغل خود را از دست داده اند و اشخاص فاقد شغل توزیع نمایند.

در آغاز این گفت‌وگوها، سرپرست جمعیت هلال احمر و استانداران گیلان، کردستان و آذر بایجان غربی، گزارش‌های مجزایی از اقدامات صورت گرفته در مقابله با کرونا ارائه کردند.

انتهای پیام/341

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار