کد خبر: ۱۰۳۵۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۱
سه منبع آگاه اعلام کردند که مقامات کاخ سفید فعلا موضوع متحد شدن با عربستان سعودی در بازار نفت را کنار گذاشته‌اند.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، سه منبع آگاه اعلام کردند که مقامات کاخ سفید فعلا موضوع متحد شدن با عربستان سعودی در بازار نفت را کنار گذاشته‌اند.

یکی از این منابع آگاه می‌گوید: این مسئله به پیشنهاد مشاوران امنیت ملی کاخ سفید انجام شده است. 

دلیل این که کاخ سفید به دنبال اتحاد با سعودی‌ها برای کنترل قیمت در بازار نفت بود این است که شرایط در صنعت نفت آمریکا به شکل فزاینده‌ای رو به بحران پیش می‌رود و از سوی دیگر نقش نفت در اقتصاد آمریکا در حال پر رنگ‌تر شدن است.

چند هفته پیش پیشنهاد ارائه شده به دولت آمریکا برای همکاری با شرکت‌های نفتی در راستای کاهش عرضه به بازار به دلیل رویکرد انحصارطلبانه لغو شد.

به دلیل شیوع ویروس کرونا قیمت نفت آمریکا در بازار جهانی به کمترین میزان در 18 سال گذشته رسیده و یکی دیگر از دلایل سقوط قیمت جنگ نفتی بین روسیه و عربستان است. 

یک منبع آگاه می‌گوید: موضوع شکل گرفتن یک اتحاد نفتی بین آمریکا و عربستان به عنوان جایگزینی برای اوپک مطرح شده، اما به گونه‌ای نیست که از سوی طرف‌های درگیر جدی گرفته شود.

دو منبع دیگر آگاه نیز می‌گویند: مایک بمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و بن برویلت، وزیر انرژی این کشور این موضوع را با مشاور امنیت ملی ترامپ مطرح کرده‌اند، اما هیچ نتیجه‌گیری حاصل نشده است. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار