کد خبر: ۱۰۴۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۵
یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه اظهارات برخی مقامات اروپایی درباره کاهش تحریم ها علیه دمشق با توجه به شیوع کرونا را در حد حرف و بدون برداشتن گام های عملی در این خصوص اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که اظهارات صادره از سوی برخی مقامات اتحادیه اروپا درباره کاهش تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی علیه ملت سوریه همچنان در حد اقدامات سیاسی و حرف باقی مانده است.

این مقام سوری گفت: اظهارات بعضی از مقامات اتحادیه اروپا در مورد دعوت به کاهش تحریم‌های یک جانبه و غیرقانونی علیه مردم سوریه هنوز در چارچوب اقدامات سیاسی است و به سطح اقدام واقعی برای لغو این تحریم‌ها نرسیده است، مخصوصاً که اتحادیه اروپا با وجود خطرات ناشی از شیوع بیماری همه گیر کرونا در این مرحله، تاکنون شریک اصلی در محاصره سوریه است.

وی افزود: سوریه که مردم آن با این تحریم‌های ناعادلانه دست و پنجه نرم می‌کنند بر اهمیت رفع فوری و بی قید و شرط همه تحریم‌ها از جمله نقل و انتقالات بانکی، اعمال شده توسط ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپایی برای اهداف سیاسی، تأکید می‌کند.

این مقام سوری در ادامه گفت: این اظهارات مقامات اروپایی را از مسئولیت تأثیر این تحریم‌ها در جلوگیری از تلاش برای تأمین وسایل، امکانات و زیرساخت‌های بهداشتی لازم برای مقابله با بیماری همه گیر کرونا مبرا نمی‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار