کد خبر: ۱۰۴۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱
قائم مقام کمیته امداد:
ایسنا/ایلام قائم مقام کمیته امداد گفت : روند توانمندسازی متناسب با شرایط کشور و بر اساس یک فرایند جدید توسط این نهاد باز طراحی و در کمیته برنامه ریزی در حال بررسی  است و به زودی ابلاغ خواهد شد.

"حسین صمصامی" در نشست شورای مدیران کمیته امداد استان ایلام و در آیین تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید امداد این استان اظهار  کرد: اگرچه که توانمندسازی خانواده ها چند سالی است که توسط این نهاد در حال اجراء است اما روند توانمندسازی متناسب با شرایط کشور و بر اساس یک فرایند جدید توسط این نهاد باز طراحی و در کمیته برنامه ریزی در حال بررسی  است و به زودی ابلاغ خواهد شد.
وی افزود: کمیته امداد در این زمینه بر اساس تجربیاتی که  داشته و با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارد در راستای توانمندسازی خانواده ها به مواجهه  مشکلات اقتصادی کشور خواهد رفت.
صمصامی با عنوان اینکه ایجاد اشتغال برای خانواده های مددجو و نیازمند از بهترین راهکارها و ابزارهای ما خواهد بود گفت: در همین راستا سال گذشته چهار هزار و 600 میلیارد تومان  صرف ایجاد شغل برای مددجویان این نهاد شد و تعداد 174 هزار نفر در سطح کشور صاحب شغل شدند.
وی ادامه داد: این در حالی بوده است که در سال گذشته وضعیت اقتصادی کشور چندان مناسب نبوده و فروش نفت کشور نیز زیر سایه سنگین تحریمهای اقتصادی علیه کشورمان بوده است.
قائم مقام کمیته امداد، تصریح کرد: اگرچه که تاکنون اقدامات بسیار خوبی برای اشتغال مددجویان کشور صورت گرفته است اما با توجه به مشکلات اقتصادی کشور و خانواده های نیازمند، کافی نبوده و ما برای توسعه این روند نیازمند اقدامات جدی تری خواهیم بود .
صمصامی با عنوان اینکه اگر اشتغال ایجاد شود و توانمندسازی صورت گیرد خانواده ها بهتر می توانند خود را با شرایط و مشکلات اقتصادی وفق دهند ادامه داد: یقیناً موضوع اشتغال سازی برای مددجویان این نهاد در سال جدید جدی تر از قبل خواهد شد.
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی«ره» کشور با اشاره به برنامه های کمیته امداد برای ایجاد اشتغال مددجویان این استان و توانمندسازی آنان گفت:  بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته برای مجموع اعتبارات این استان 60 درصد از طریق اعتبارات دولتی و 40 درصد آن نیز از طریق مشارکت های مردمی و کمک خیرین و نیکوکاران خواهد بود. و توجه ویژه به بحث واگذاری امور محرومین و خدمت رسانی به آنان از طریق مراکز نیکوکاری و توجه خاص به این موضوع است که ان شاءالله با استناد اساسنامه امداد امام به سمت بهره گیری از این ظرفیت بزرگ حرکت کنیم.
در ادامه این نشست با تجلیل از خدمات پنج ساله ضیاء رضایی به عنوان مدیرکل کمیته امداد استان ایلام، قنبر موسی نژاد به عنوان مدیرکل جدید این نهاد در استان ایلام معرفی شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین