کد خبر: ۱۰۴۵۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس:
ایسنا/فارس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس تاکید کرد که پروژه‌های عمرانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید آغاز به کار کنند.

محمودرضا رضایی کوچی در نخستین جلسه شورای فنی استان فارس در سال ۹۹ با اشاره به دستور ستاد ملی کرونا مبنی بر فعالیت پروژه‌های عمرانی و توسعه ملی و استانی، بر حفظ الزامات بهداشتی تاکید کرد و گفت: کرونا ویروس موضوع روز کشور و در حقیقت مسئله اول کشور از صدر تا ذیل نظام اداری را به خود درگیر کرده است.

او افزود: از ابتدای درگیری کشور با این ویروس، تمام دستگاه‌های استان توان حداکثری خود را برای مقابله با آن به کار گرفته‌اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ادامه داد: یکی از ضروریات حفظ سلامتی مردم ایجاد فضای امن اقتصادی به عنوان پشتوانه نظام سلامت و در همین راستا، بر حسب دستور ستاد ملی کرونا ادامه یافتن پروژه‌های عمرانی در چهارچوب مشخص و معین است.

رضایی کوچی اضافه کرد: با توجه به پروتکل‌های موجود و اقتضائات پروژه‌ها، پروتکل‌های کارگاهی تنظیم و دستگاه‌های اجرایی و پیمانکاران ملزم به رعایت آنها هستند.

او با تاکید بر کلید واژه‌های موجود جهت حفظ ایمنی بیشتر افراد اعم از فاصله گذاری اجتماعی، چیدمان کارگاهی، حمایت و پشتیبانی، تامین مواد و تجهیزات و ... از سازمان فنی و حرفه‌ای، اداره کل استاندارد، سازمان نظام مهندسی و دانشگاه علوم پزشکی خواست تا علاوه بر کمک به ایجاد هرچه سریع تر پروتکل‌های عمرانی کمیته آموزش مجازی ایجاد و نسبت به آموزش پیمانکاران اقدام کنند و علاوه بر کمیته آموزش، کمیته ای هم جهت نظارت و سرکشی به کارگاه‌های عمرانی و تولید مصالح ایجاد شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس خاطرنشان کرد: در برخی از کارگاه‌ها و محل‌های پروژه که بعضا به صورت دائم کارکنان در آن محیط ها استقرار دارند، می‌توان از روش‌های غربالگری در هنگام ورود اولیه آنها استفاده کرد و در طول مدت زمان اسکان آنها با رعایت مسائل بهداشتی ریسک ابتلا و انتشار ویروس را پایین آورد. برای انجام این غربالگری‌ها نیاز است تا با توجه به تجربیات چند ماه اخیر نسبت به مستقر کردن دستگاههای تب سنجی در کنار پرسشنامه‌های خود اظهاری اقدام شود تا بتوان افرادی که علایم و نشانه‌های اولیه را دارند سریع تر شناسایی کرده و جهت قرنطینه و درمان معرفی شوند و همچنین از آلوده کردن کسر بزرگ تری از کارکنان و فعالین جلوگیری شود.

رضایی کوچی با اشاره به ظرفیت‌های فارس در زمینه‌های عمرانی، گفت: واقعیت‌های جامعه نشان می‌دهد که در کنار رعایت جدی مسائل بهداشتی و تامین سلامت مردم آن بخش از فعالیت‌های عمرانی و تولیدی که امکان شروع آن‌ها وجود دارد، تعطیل نشوند.

او از مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز خواست تا جایی که قوانین پیمان‌ها به آنها اجازه می‌دهد در صورت نیاز از ظرفیت قراردادها استفاده کرده و نسبت به گنجاندن بندهایی جهت تامین مواد و لوازم بهداشتی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و در اختیار قرار دادن انها به کارکنان گارگاه‌های عمرانی و همچنین موارد مربوط به تاخیرات و پایان پروژه‌ها اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس از تمام متولیان امور عمرانی خواست تا از فن آوری‌های الکترونیکی برای پیش بردن اهداف در زمان شیوع کرونا ویروس استفاده کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین