کد خبر: ۱۰۴۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۵

کمیسیون اروپایی به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا ممنوعیت‌های سفر به این اتحادیه را تا ۲۶ اردیبهشت ماه تمدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "اشتوتگارتر سایتونگ" آلمان، به دلیل بحران کرونا برخی کشورهای عضو منطقه شنگن مرزهای داخلی خود را کنترل می کنند.

علاوه بر این کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ماه مارس در این باره توافق کردند که ورودی مسافران از خارج به اتحادیه اروپا را به مدت 30 روز به شدت محدود کنند. این قاعده حالا تمدید می شود.

کمیسیون اتحادیه اروپا معتقد است که ممنوعیت گسترده ورود به اتحادیه اروپا باید تا 15 ماه می (26 اردیبهشت ماه) تمدید شود. کمیسیون اروپایی این پیشنهاد را روز چهارشنبه مطرح کرد.

به منظور کاهش شیوع گسترده کرونا در اواسط ماه مارس همه کشورهای اروپایی به غیر از ایرلند، سوئیس، نروژ، لیختن اشتاین و ایسلند توافق کردند که همه سفرهای غیر ضروری به اتحادیه اروپا را به مدت 30 روز ممنوع کنند.این پیشنهاد البته استثنائاتی از جمله برای پزشکان، پرستاران، دیپلمات ها و اتباعی که می خواستند به وطن خود بازگردند قائل می شد.

کمیسیون اروپایی روز چهارشنبه اعلام کرد که تجربه نشان می دهد که این گونه اقدامات بیشتر از 30 روز نیاز دارد تا بتواند موثر واقع شود. این کمیسیون همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به اقدامی هماهنگ در تمدید این قانون ضد کرونایی فراخوانده است.

رئیس کمیسیون اروپایی توقف سفرها به این اتحادیه را به این امید پیشنهاد داده است که کنترل های مرزی داخلی در اتحادیه اروپا برای مقابله با بحران کرونا کمی ضعیف تر شود. آلمان و برخی از کشورهای دیگر عضو منطقه شنگن هفته هاست که برای مقابله با شیوع کرونا مرزهای خود را بسته اند. این مسئله نقل و انتقال آزادانه کالا در اتحادیه اروپا را دچار مشکل کرده است.

"اورزولا فون در لاین"، رئیس کمیسیون اروپایی بارها درباره فروپاشی معاهده شنگن به عنوان یک دستاورد مهم اروپایی در پی این گونه اقدامات اعضای اروپایی هشدار داده و خواستار لغو کنترل های مرزی داخلی شده است.

کرونا به شدت در اتحادیه اروپا در حال گسترش است. با توجه به تشدید این بحران عملیات آموزشی اتحادیه اروپا در کشور مالی هم به حال تعلیق درآمده است. بر اساس اطلاعات سازمان دهندگان این عملیات آموزشی برخی کارکنان شرکت کننده در این عملیات به کرونا مبتلا شده اند.

ارتش آلمان با حدود 150 نیروی نظامی در عملیات آموزشی در مالی مشارکت می کند.

برچسب ها: اروپا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین