کد خبر: ۱۰۹۴۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲
محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید موتورهای الکتریکی با کمترین مصرف انرژی شدند که توانسته بخش اعظمی از نیازهای داخلی کشور را پوشش دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، جایگزینی تکنولوژی قدیمی موتور القایی با تکنولوژی Direct Drive با مزایایی مانند کاهش ۷۰ درصدی انرژی، عدم نیاز به تسمه، عمر بالا و صدای پایین از جمله مزایای موتورهای الکتریکی تولید شده یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی است.

یک شرکت دانش‌بنیان کار خود را با تولید موتورهای الکتریکی مدرن، انواع اینورترهای  لوازم خانگی و تجهیزات تهویه مطبوع و ترموستات‌های دیجیتال آغاز کرد و با ایجاد مزیت برای مشتری خود توانست در بازار سهم خود را پیدا کند.

همه محصولات این شرکت دانش‌بنیان، کاهش چشمگیر مصرف انرژی و افزایش کارایی محصولات را برای مصرف‌کننده نهایی فراهم می‌کند.

محصول این شرکت یک موتور مغناطیس دائم با روتور خارجی است که دارای بازده بسیار بالا است. این محصول باعث حذف تسمه و ایجاد مزیت فراوان برای مشتری نهایی و همچنین صنعت برق و محیط زیست می‌شود.

با توجه به قیمت بالای تجهیزات مدرن مانند موتورهای BLDC در خارج از ایران خرید آنها برای کشور هزینه بالایی داشت. اما با تولید محصولات ایرانی این شرکت دانش‌بنیان، موتورهای الکتریکی با قیمت بسیار کمتری به مشتریان عرضه می‌شود.

 سید مسعود نعمتی‌ورکی مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: با تولید این محصولات در کشور با کاهش ارزبری مواجه شدیم. چون محصولات ما با همان کیفیت کالاهای خارجی با قیمتی حدود ۵۰ درصد ارزان‌تر تولید می‌شود.این محصولات ایران ساخت نه تنها خروج ارز از کشور را کاهش داده است بلکه صادرات این محصولات به دیگر کشورها، سالانه ارز زیادی به کشور وارد می‌کند.

وی گفت: در حال حاضر به طور غیر مستقیم ۸۰ درصد محصولات این شرکت به کشور عراق صادر می‌شود و مذاکرات برای صادرات به کشور ترکیه هم در حال نهایی شدن است. این مجموعه دانش‌بنیانی با فعالیت در حوزه تولید سامانه‌ها و تجهیزات پیشرفته الکترونیکی و الکتریکی مثل انواع اینورترها و موتورهای کم‌مصرف مدرن و ترموستات‌های دیجیتال با رویکرد کاهش مصرف انرژی، توانسته بخش اعظمی از نیازهای داخلی کشور را پوشش دهد.

این فعال دانش‌بنیانی با اشاره به اینکه موفقیت‌های کسب شده در این شرکت به دلیل حضور ۲۴ نیروی متخصص است، تاکید کرد: در تلاش هستیم تا با کمک نیروهای خود بازارهای جدیدی برای محصولاتمان پیدا کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: