کد خبر: ۱۱۴۶۲۳
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۷
نماینده ولی فقیه در گیلان:
رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه امروز حمایت از فلسطین به یک پویش در جوامع اسلامی تبدیل شده است، گفت: همبستگی و اتحاد امت اسلامی مهم ترین پیام روز جهانی قدس است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی شامگاه پنجشنبه در گفتگویی تلویزیونی با شبکه باران با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، اظهار کرد: بیش از ۷۰ سال است که ملت مظلوم فلسطین تحت اشغال رژیم منحوس صهیونیستی است.

وی در ادامه به وحدت ایجاد شده در حمایت از ملت مظلوم فلسطین به واسطه انقلاب اسلامی در جهان اشاره کرد و افزود: نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام قدس از سوی امام راحل به حرمت مردم فلسطین جلوه اسلامی داد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه امروز شاهد هستیم که حمایت از فلسطین و تلاش برای آزادی بیت المقدس به یک پویش در تمام جوامع اسلامی تبدیل شده است، گفت: اتحاد و همبستگی امت اسلامی مهم‌ترین پیام روز قدس است که به تمام جهان مخابره می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی به روزهای پایانی عمر خود نزدیک می‌شود، بیان کرد: در حال حاضر استکبار جهانی با قدرت و توان همه جانبه امت اسلامی برای حمایت از فلسطین و آزادی قدس مواجه است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه امروز آرمان و اندیشه‌های انقلاب اسلامی به همه جای جهان صادر شده و این تحقق سخن امام مبنی بر صدور انقلاب اسلامی است، افزود: قیام ۹۹ درصدی مردم در بسیاری از کشورهای جهان نشان دهنده صدور اندیشه‌های انقلاب اسلامی است.

وی در ادامه این برنامه با پرداختن سایر موضوعات به ویژه گلایه رهبری از وضعیت فرهنگی کشور، گفت: در این سال‌ها شاهد رویش‌ها جدید در جامعه اسلامی بوده‌ایم اما در زمینه فرهنگی باید تلاش مضاعفی از سوی دستگاه‌های متولی انجام شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه گلایه از برخی مشکلات به معنی سیاه نمایی وضعیت کشور نیست، اظهار کرد: در حوزه فرهنگی به ویژه موضوع عفاف و حجاب گلایه‌هایی وجود دارد متأسفانه در حوزه فرهنگی عمومی شاهد عملکرد موفقی نیستیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار