کد خبر: ۱۱۴۸۹۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۷
مقامات هلند از انتقال ویروس کرونا از سمور به انسان در مزرعه‌های تولید خز در این کشور خبر دادند.

 مسئولان کشور هلند اعلام کردند یکی از کارگران مزرعه پرورش سمور که پوست و خز این حیوان را برای فروش تولید می‌کنند، از طریق حیوانات این مزرعه به بیماری کرونا دچار شده است.

پایگاه خبری "ایندیپندنت" نوشت، ماه گذشته در هلند دو مزرعه تولید پوست و خز پس از مثبت بودن تست کووید ۱۹ سمورها، تحت قرنطینه قرار گرفتند.

این حیوانات که به راسو‌ها شباهت دارند، پس از آن که دچار مشکل تنفسی شدند مورد آزمایش قرار گرفتند و تحقیقات گسترده‌تری در مورد آن‌ها انجام شد؛ ابتدا گمان کردند این حیوانات ویروس را از کارکنان مبتلا به کووید ۱۹ در مزرعه گرفته باشند.

اکنون کارگری در این مزرعه در تماس با سمور‌ها به ویروس کرونا مبتلا شده است؛ اگرچه در مورد وضعیت این کارگر هنوز جزییاتی ارائه نشده است.

"کارولا شوتن" وزیر کشاورزی هلند در نامه‌ای به پارلمان این کشور اذعان کرده که توصیه‌های قبلی این وزارت‌خانه مبنی بر این که مردم ممکن است حیوانات را مبتلا کنند، ولی خلاف آن امکان‌پذیر نیست، اشتباه بوده است.

طبق گفته دولت هلند گربه‌ها احتمالا در پخش ویروس بین مزرعه‌های مختلف نقش داشته‌اند؛ این در حالی است که نتیجه تست کووید ۱۹ سه گربه از یازده گربه موجود در یک مزرعه پرورش سمور، مثبت بوده است.

اکنون در هلند، تست پادتن سمور‌ها در تمامی مزارع پرورش این حیوان اجباری شده است.

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار