کد خبر: ۱۱۴۹۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۷
 استاندار قم از بازگشایی صحن‌های حرم مطهر حضرت معصومه(س) و اماکن مقدس بعد از عید فطر خبر داد و گفت: طبق مصوبه جدید یک ساعت بعد از طلوع آفتاب تا یک ساعت قبل از غروب آفتاب، صحن اماکن مقدس برای عموم باز خواهد بود.

به گزارش فارس از قم، بهرام سرمست در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس و به ریاست دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، طی سخنانی ضمن تبریک عید سعید فطر و سالروز آزادسازی خرمشهر، از همراهی شهروندان قمی در مقابله با ویروس کرونا قدردانی کرد.

سرمست با بیان اینکه وضعیت استان قم در مقابله با بحران کرونا بسیار مطلوب ارزیابی شده است افزود: از مردم، مراجع عظام تقلید و حوزه‌های علمیه به دلیل این حمایت و همراهی قدردانی می‌کنیم.

استاندار قم با اشاره به بهبود وضعیت استان قم از وضعیت قرمز به زرد ادامه داد: با مشارکت مردم در طرح فاصله گذاری اجتماعی، امیدواریم هرچه سریعتر شرایط استان قم به وضعیت سفید تغییر کند.

وی مصوبه قبلی ستاد ملی مقابله با کرونا را مورد توجه قرار داد و با اشاره به مشکلات عملیاتی آن برای تولیت آستان‌های مقدس گفت: طبق مصوبه جدید یک ساعت بعد از طلوع آفتاب تا یک ساعت قبل از غروب آفتاب، صحن اماکن مقدس برای عموم باز خواهد بود.

سرمست با بیان اینکه بازگشایی‌ها باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود افزود: در اماکن مقدس نماز ظهر و عصر به صورت جماعت برگزار نخواهد شد.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه قبلی ستاد ملی کرونا در حرم‌ها نماز عید برگزار نخواهد شد افزود: در مساجد محلی و فضا‌های روباز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی نماز عید برگزار خواهد شد.

وی همچنین گفت: اماکن تاریخی و موزه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی خواهند شد .

سرمست با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: از ۱۰ خرداد ماه ساعات کاری دستگاه‌های اجرایی از ساعت 7:30 الی 14:30 خواهد بود .

استاندار قم در ادامه جانفشانی کادر بهداشت و درمان را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: کسانیکه در مسیر خدمت به بیماران به شهادت نائل شده اند حکم شهید خدمت دریافت می‌کنند.

سرمست با اشاره به بازگشایی مرزهای صادراتی ایران خصوصا با کشورهای همسایه از عادی شدن گام به گام روند صادرات محصولات خبر داد و گفت: امیدواریم شاهد توسعه اقتصادی استان قم با رویکرد تولیدات صادرات محور در دوره جدید باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار