کد خبر: ۱۱۶۰۶۶
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، نورالله تیموری، جمعه ۹ خرداد گفت: بیماری کرونا باعث افزایش سرانه مصرف آب تا بیش از حد مجاز شده است. این روند از اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و به حدی رسید که مصرف آب در استان ۲۰ درصد افزایش یافت.

وی افزود: استاندارد کشوری مصرف آب به ازای هر نفر در شبانه روز ۱۵۰ لیتر می باشد که در حال حاضر این عدد در ایلام بیش از ۳۰۰ لیتر افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام یادآور شد: با شروع فصل گرما و استفاده از کولرهای آبی باعث شده که مصرف روزانه آب بصورت مضاعفی افزایش پیدا کند.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه زیرساخت های آبرسانی اعم از ظرفیت انتقال آب و مخازن ذخیره و توزیع آب جوابگوی این میزان مصرف به هیچ عنوان نمی باشد از کلیه مشترکان شرکت آب و فاضلاب در سطح شهرها و روستاهای استان استدعا داریم با همکاری بیش از پیش نسبت به مدیریت مصرف آب اقدام کنند تا به دلیل افزایش بیش از حد مصرف دچار قطعی آب و جیره بندی و یا کاهش فشار شبکه در طول شبانه روز نشویم.  

وی گفت: با توجه به افزایش مصرف بی رویه آب و پایین رفتن سطح مخازن، لذا مصرف آب شرب استان در وضعیت قرمز قرار گرفته و چنانچه مصرف شهروندان به همین روال ادامه یابد ناچار به جیره‌بندی آب خواهیم بود.

تیموری تاکید کرد: همه ما باید در مصرف آب شرب صرفه جویی کنیم، نمونه بارز این صرفه جویی، بسته بودن شیر آب در زمان ۲۰ ثانیه شست‌وشوی دست‌ها می‌تواند از هدر رفتن حداقل ۶ لیتر آب ظرف همین چند ثانیه جلوگیری کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام از شهروندان خواست تا با مدیریت مصرف، سرانه مصرف آب را کاهش دهند تا تابستان کم‌مشکلی را به لحاظ تامین آب داشته باشیم.

وی افزود: سامانه ۱۲۲ حوادث و اتفاقات شرکت آب و فاضلاب استان شبانه‌روزی در خدمت شهروندان است تا حوادث شبکه‌های آب یا فاضلاب را  برای رسیدگی و رفع مشکل، گزارش کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار