کد خبر: ۱۱۶۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر از تهیه و تصویب طرح جامع بوستان چیتگر بدون خودرو نیز در آینده‌ نزدیک خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ زهرا صدراعظم نوری در جلسه علنی سه شنبه با اشاره به تذکر روز یکشنبه یکی از اعضای شورا مبنی بر بسته شدن درهای جنگلی بوستان چیتگر اظهار کرد: بنده کارشناسان خود را به صورت ناشناس به این پارک فرستادم و بعد از گفت‌و‌گو با مردم با مسئولان شهرداری منطقه نیز گفتگوهایی انجام دادند. در حال حاضر امکان بهره‌برداری شهروندان از این بوستان جنگلی وجود دارد.

وی ادامه داد: به عنوان رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر باید اطلاعات دقیقی برای قضاوت درست بدست می‌آوردم. در نتیجه متوجه شدم در حال حاضر فعالیت در این بوستان وجود دارد و مردم در آن تفریح می‌کنند.

نوری با اشاره به تصویب ستاد مقابله با کرونا برای بسته شدن بوستان‌ها گفت: در این فاصله شهرداری این منطقه اقدام به انجام عملیات کاشت و بازپیرایی 40 هزار اصله درخت و احداث باغ با 2 هزار اصله درخت میوه در بوستان چیتگر کردند.همچنین در این مدت نسبت به عملیات بِه زراعی اعم از شخم زدن و حذف علف‌های هرز و دفع آفات نباتی اقدام کرده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه عدم تردد خودروها در این بوستان باعث کاهش آلودگی صوتی و محیطی  و توقف تخریب فضای سبز شده است، تأکید کرد: این بوستان پذیرای شهروندان بدون خودرو است و پیست‌ها و مسیرهای دوچرخه سواری نیز در حال ارائه خدمات هستند و قرار است 12 خودرو برقی نیز در ورودی‌های بوستان برای خدمات رسانی استقرار پیدا کنند. همچنین تهیه طرح جامع بوستان چیتگر بدون خودرو نیز در آینده‌ای نزدیک در حال تصویب است.

وی در ادامه با اشاره به آتش سوزی شب گذشته بوستان چیتگر گفت: در این انتهای شمال غربی به دلیل اموال پلی اتیلن وجود دارد آتش سوزی رخ داد که این آتش سوزی عمدی بود.

نوری از معاونت خدمات شهری و مدیریت منطقه درخواست کرد با توجه به شرایط گرمای هوا و مسائل سیاسی – اجتماعی نظارت کافی بر شهرها انجام شود تا چنین اتفاقاتی شهر را دچار مشکل و آسیب نکند.

انتهای پیام/

برچسب ها: شورای شهر تهران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار