کد خبر: ۱۱۷۰۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
در آستانه سالگرد ارتحال امام
چهارمین چاپ کتاب «سوگنامه امام؛ مجموعه شعر شاعران معاصر» توسط انتشارات سروش منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این کتاب روایتگر مرثیه شعری است که در سوگ کسی و تأسف بر مرگ عزیزی با برشمردن محاسن او می‌سرایند. در تاریخ ادب فارسی قالب متداول برای مرثیه‌سرایی قصیده و قطعه بوده است، ولی در روزگار معاصر شاعران به غزل بیشتر متمایل و متوجّه بوده‌اند. مرثیه اصلی‌ترین و طبیعی‌ترین سخن است که از چشمه‌سار احساس شاعر می‌تراود و زبان دل و سروده‌ای است که از ژرفای جان مصیبت‌زدگان می‌جوشد و تکلّف و تصنّع در آن راه ندارد. مجموعة حاضر مشتمل بر ۲۹۵ شعر از شاعران معاصر در رثای امام خمینی (ره) است که در گزینش آنها سعی شده است تا حدّی بهترین آثار عرضه شود:

زنده‌تر از تو کسی نیست، چرا گریه کنیم؟
مرگمان باد و مباد آنکه تو را گریه کنیم
هفت پشت عطش از نام زلالت لرزید
ماکه باشیم که در سوگ شما گریه کنیم...

چاپ چهارم این اثر در ۴۵۱ صفحۀ رقعی با شمارگان ۱۰۰ نسخه و قیمت ۲۳,۰۰۰ تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقه‌مندان به مباحث این حوزه قرار گرفته است.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب سوگنامۀ امام می‌توانند از طریق شماره تلفن بازرگانی ۶۶۴۶۰۴۷۶ و یا فروشگاه اینترنتی انتشارات سروش با شمارۀ ۶۶۴۱۵۴۰۱ تماس بگیرند. همچنین از طریق اینستاگرام انتشارات سروش به نشانی@soroushpub_com ، واتساپ به شماره ۰۹۳۰۱۹۴۹۱۳۰ و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، نیز کتاب قابل تهیه است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار