کد خبر: ۱۲۰۱۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
برخی منابع خبری هدف حملات موشکی بامداد امروز نیروهای یمنی را ساختمان استخبارات عربستان سعودی در ریاض عنوان کرده‌اند.

ریاض هدف حمله موشکی یمنی‌ها قرار گرفت + فیلم

رسانه‌های مختلف از وقوع چندین انفجار در شمال ریاض، پایتخت عربستان سعودی خبر دادند.

بر اساس این گزارش، علت این انفجار‌ها، حمله موشکی و پهپادی بامداد امروز انصارالله یمن اعلام شده است. با وجودی که هنوز منابع رسمی سعودی به این خبر واکنش نشان نداده‌اند، اما خبرگزاری رسمی عربستان سعودی مدعی شد سه موشک بالستیک و هشت پهپاد یمنی‌ها را در آسمان این کشور سرنگون کرده است.

ائتلاف متجاوز سعودی نیز اعلام کرد انصارالله یمن، سه موشک بالستیک از صعده به طرف عربستان سعودی شلیک کرده است که دو موشک بالستیک به طرف نجران و یک موشک بالستیک دیگر به طرف جیزان رهگیری شدند.

برخی منابع نیز هدف حملات موشکی بامداد امروز را ساختمان استخبارات عربستان سعودی در ریاض عنوان کرده‌اند.

منابع غیر رسمی از زخمی شدن چند نیروی اطلاعاتی عربستان در حملات انصارالله یمن خبر دادند.

سفارت آمریکا در عربستان سعودی گزارش رسانه‌ها مبنی بر حملات «موشکی و یا پهپادی» به ساختمانی در ریاض را تایید کرده و به شهروندان خود هشدار داده است تا اقدامات احتیاطی را در پیش بگیرند.

در بیانیه‌ای که سفارت آمریکا امروز در این خصوص منتشر کرده، آمده است «اگر مردم صدای انفجاری را شنیدند باید پناه بگیرند. اگر در ساختمانی زندگی می‌کنند باید به پایین‌ترین قسمت آن که دور از پنجره است بروند و اگر در بیرون از ساختمان هستند سریعا باید در جایی امن پناه بگیرند.» 

به نوشته جروزالم پست، این بیانیه سفارت آمریکا بی‌سابقه به نظر می‌رسد و تاییدی بر این موضوع است که حملات یمنی‌ها در حال آشکار شدن و ادامه یافتن است. نگرانی‌هایی از موج گسترده حملات یمنی‌ها وجود دارد.

پیش از این نیز نیروهای انصارالله یمن بارها مناطق مختلف عربستان را هدف حملات خود قرار داده و ضربات سختی به سعودی‌ها وارد کردند.

یحیی السریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در چند ساعت آینده بیانیه مهمی درباره این عملیات منتشر خواهد کرد.

برچسب ها: حمله موشکی ، ریاض ، یمن
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار