کد خبر: ۱۲۰۶۱۴
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
سخنگوی صنعت برق مطرح کرد؛
رجبی مشهدی گفت: وزارتخانه‌های نفت و نیرو تعاملی تنگاتنگ در همه حوزه‌های مشترک از جمله تأمین سوخت برای نیروگاه‌ها دارند.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از توانیر، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق  با بیان اینکه سوخت اصلی نیروگاه‌های کشور گاز است، اظهار کرد: وزارتخانه‌های نفت و نیرو تعاملی تنگاتنگ در همه حوزه‌های مشترک از جمله تأمین سوخت نیروگاه‌ها دارند.

سخنگوی صنعت برق بیان کرد : با هدف بهره گیری از همه ظرفیت‌های ایجاد شده برای تأمین برق و نیروگاه‌های احداث شده توسط همه دستگاه‌ها، در حال هماهنگی برای استفاده از واحدهای نیروگاه‌های وزارت نفت در ایام پیک تابستان هستیم.

او  گفت: وزارتخانه‌های نفت و نیرو در فصل زمستان نیز همکاری‌های خوبی برای تأمین سوخت کشور انجام داده بودند و با بهره گیری از تجارت گذشته، هم اکنون در حال برنامه ریزی برای استفاده از واحدهای نیروگاهی احداث شده توسط وزارت نفت هستیم.

رجبی مشهدی افزود: استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده در حوزه انرژی کشور برای تأمین برق در فصل تابستان، باعث خواهد شد تا از ایجاد هزینه‌های بیشتر جلوگیری شود.

سخنگوی صنعت برق  اضافه کرد: برخی از واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی کشور به منظور تأمین نیاز داخلی برق خود اقدام به احداث نیروگاه کرده بودند که پس از هماهنگی و تعامل برای و بررسی فنی نحوه اتصال نیروگاه‌های وزارت نفت به شبکه، از ظرفیت‌های مذکور برای تأمین برق کشور در پیک تابستان کمک گرفته شود.

او گفت: همه ظرفیت‌های لازم را برای تأمین برق پایدار مردم به کار خواهیم گرفت که البته بهره گیری از این ظرفیت‌ها در سایه تعامل و همکاری بین دستگاهی امکان پذیر شده است.

انتهای پیام / 

برچسب ها: صنعت برق ، وزارت نیرو
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار