کد خبر: ۱۲۱۲۶۴
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان از ارائه خدمات بهداشتی به 5 هزار و 700 مددجوی زنجانی خبر داد و گفت: همچنین طرح غربالگری سلامت بهداشت دهان و دندان در سه نقطه از مناطق محروم استان اجرایی شد.

هدایت صفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: با اجرای طرح‌های بینایی سنجی‌، غربالگری بیماری سرطان، خدمات بهداشتی، بهداشت دهان و دندان و توزیع بسته‌های بهداشتی 5 هزار و 744 مددجوی کمیته امداد استان زنجان از خدمات ارتقای شاخص‌های بهداشتی این نهاد در سال گذشته بهره‌مند شده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: رویکرد کمیته امداد استان زنجان در حوزه سلامت، در کنار مداخله در درمان ارائه خدمات مختلف به منظور ارتقای شاخص‌های بهداشتی و سلامت جامعه هدف این نهاد با نگاه پیشگیرانه در این بخش است.
وی با بیان اینکه به منظور ارتقای شاخص‌های بهداشتی و سلامت خانواده‌های تحت حمایت این نهاد برنامه‌های مختلفی در طول سال اجرا می‌شود، افزود: اجرای طرح‌های بینایی‌سنجی، غربالگری بیماری سرطان، خدمات بهداشتی اردویی، بهداشت دهان و دندان و توزیع بسته‌ها و اقلام بهداشتی از اقدامات مهم این نهاد در این بخش است.
صفری ادامه داد: بر اساس آمارهای موجود خدمات این نهاد در این بخش در طول سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، 30 درصد افزایش داشته است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان تصریح کرد: به منظور ارائه خدمات بهداشتی، آموزشی و پیشگیری در حوزه سلامت بیش از 178 میلیون تومان در سال گذشته از محل اعتبارات و منابع این نهاد هزینه شده است.  
صفری از همکاری گروه‌های جهادی فعال در حوزه سلامت با کمیته امداد استان زنجان خبر داد و افزود: با همکاری گروه‌های جهادی فعال در حوزه سلامت استان زنجان، طرح غربالگری سلامت بهداشت دهان و دندان در سه نقطه از مناطق محروم استان زنجان در سال گذشته اجرا و به بیش از 110 دانش‌آموز  در این مناطق در این بخش خدمت‌رسانی شده است. 

انتهای پیام/73005/ق

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار