کد خبر: ۱۲۲۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶

یک مقام رسمی در سازمان ملل متحد با ارائه گزارشی از وضعیت حاکم بر اردوگاه‌های شمال سوریه، جایی که اعضای خانواده‌ها و وابستگان داعش در آن نگهداری می‌شوند از مرگ دست‌کم ۷۰۰ نفر از این افراد خبر داده است.

به گزارش یورونیوز؛ ولادیمیر ورونتسوف، رئیس بخش مبارزه با تروریسم در سازمان ملل با اعلام این مطلب تصریح کرد که دفتر وی اطلاعاتی از دو اردوگاه‌ تحت کنترل کردهای شمال سوریه دریافت کرده که از وضعیت نابسامان ساکنان آنها حکایت دارد.

به گفته این مسئول سازمان ملل شرایط حاکم بر این اردوگاه‌ها برای هفتاد هزار تن از نزدیکان و وابستگان گروه داعش که در آنجا نگهداری می‌شوند بحرانی است؛ به نحوی که تاکنون ۷۰۰ نفر از این افراد بر اثر بیماری و گرسنگی جان خود را از دست داده‌اند.

آقای ورونتسوف که در جریان یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت به این موضوع اشاره کرد که در میان اسرای دو اردوگاه «روژ» و «الهول»، جایی که وضعیت برای ساکنان بحرانی گزارش شده، تعداد زیادی زن و کودک حضور دارند و اغلب ساکنان از نبود دارو و کمبود مواد غذایی رنج می‌برند.

به گفته رئیس بخش مبارزه با ترویسم سازمان ملل متحد، موارد مرگ گزارش شده موجی از «احساس خشم» را در میان ساکنان برانگیخته است.

ولادیمیر ورونتسوف در سخنان خود به زمان مرگ هفتصد تن از ساکنان اردوگاه‌های شمال سوریه و نیز منبع اطلاعات دریافتی اشاره‌ای نکرد.

این در حالیست که سازمان هلال احمر منطقه کردستان ابتدای سال جاری اعلام کرده بود که ۵۱۱ تن از وابستگان داعش سال گذشته میلادی در الهول، بزرگترین اردوگاه شمال سوریه جان باخته‌اند.

برچسب ها: سازمان ملل ، داعش
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار