کد خبر: ۱۲۲۸۲۳
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
رییس سازمان بورس اوراق بهادار خبر داد؛
قالیباف گفت: سیستم معاملات ملی در دست راه اندازی است که با به کارگیری آن سرعت معاملات افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، حسن قالیباف اصل رییس سازمان بورس اوراق بهادار گفت: در چند ماه گذشته کار‌های خوبی به واسطه سهام عدالت در شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام شد.

او افزود: سهام عدالت بعد از ۱۵ سال به یک مشکل بزرگ ملی تبدیل شده بود و سهامداران حتی نمی‌توانستند دارایی خود را مشاهده کنند که با دستور مقام معظم رهبری سهام عدالت آزاد شد و کار بزرگی انجام شد که به دنبال آن  ۴۹ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر وارد بازار سرمایه می شوند.

او گفت: در نظر داریم برای کاهش بار معاملات، سیستم بازار سرمایه را از مشتری محوری به کارگزاری محوری تغییر دهیم.

رییس سازمان بورس اوراق بهادار بیان کرد: ۱۸ میلیون نفر روش مستقیم و ۳۰میلیون نفر روش غیر مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده اند و شرکت‌های سرمایه گذاری استانی به زودی وارد بورس می‌شوند.


بیشتر بخوانید


قالیباف درباره شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت گفت: مقرر شده است که تمام شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت در یک هلدینگ بزرگ تجمیع شوند و سهام این هلدینگ در بورس عرضه شود و تمام افرادی که سهام عدالت دارند سهام دار آن شوند.

قالیباف گفت: امسال سود بسیاری از شرکت‌ها از طریق سجام به حساب سهامداران واریز شد و این کار نیز از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام شده است.

او افزود: میزان معاملات اسفند سال گذشته نسبت به مدت مشابه ماقبل آن ۱۰ برابر شده است و تعداد معاملات امسال قابل مقایسه با هیچ دوره‌ای نیست و لازم است که سیستم معاملات را توسعه دهیم به همین دلیل برای بومی سازی سیستم معاملات، قراردادی را با دانشگاه تهران منعقد کرده ایم که امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد. طبق اخبار رسیده دانشگاه تهران توانسته است موتور معاملات را طراحی کند.

قالیباف اصل گفت: سیستم معاملات ملی نیز در دست راه اندازی است که با به کارگیری آن سرعت معاملات افزایش پیدا می‌کند.

در حال تکمیل...

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار