کد خبر: ۱۲۲۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال تصویب قانونی است که بر اساس آن قدرت و اختیارات ترامپ برای بخشش و عفو محکومان محدود شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اقدامی انتقادآمیز راجر استون مشاور و دستیار دیرینه خود را عفو کرد، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تصمیم گرفته است تا طرحی را برای محدودکردن قدرت و اختیارات ترامپ تصویب کند.

 

پلوسی شنبه در اظهاراتی گفت: تصمیم ترامپ برای بخشش راجر استون که به زندان محکوم شده است، یک اقدام مفسدانه است. کنگره برای جلوگیری از تکرار این نوع اقدامات اشتباه تلاش خواهد کرد. قانونی لازم است تا تضمین دهد هیچ رئیس جمهوری نمی تواند شخصی را که به خاطر مخفی کردن و سرپوش گذاشتن بر حقایق با هدف جلوگیری از تحت تعقیب قرار گرفتن یک رئیس جمهور به زندان محکوم شده، مورد بخشش و عفو قرار دهد.

در حالی که قرار بود حکم زندان راجر استون مشاور باسابقه و دیرینه ترامپ از هفته آینده آغاز شود، رئیس جمهور آمریکا با استفاده از قدرت و اختیارات قانونی خود این حکم را لغو کرده است.

استون پیش از این در ارتباط با پرونده تحقیقات روسیه محکوم به حبس شده بود. دموکراتها در واکنش به این اقدام به شدت از ترامپ انتقاد کرده و وی را فاسدترین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده ارزیابی کردند.

 استون به خاطر پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا به 3 سال حبس محکوم شده بود.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار