کد خبر: ۱۲۲۸۷۸
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

امروزه کسب درآمد یکی از دغدغه های بزرگ مردم بوده و همه به دنبال بهترین راه برای رسیدن به این هدفشان می باشند.از جمله سوال هایی که در ذهن این افراد شکل میگیرد این می باشد که : آیا موفق میشوم ؟ با سرمایه کم قادر به ایجاد کسب و کار مناسب خواهم شد ؟ چه کسب و کاری پربازده بوده و سود دهی مناسبی دارد ؟

برای پاسخ به این سوال ها ما در این بخش شما را با یک نمونه از کسب و کار هایی آشنا خواهیم کرد که بسیار پر درآمد بوده و البته با توجه به شرایط کرونایی جهان مناسب افرادی می باشد که شغل خود را از دست داده و دنبال شغلی جایگزین در خانه و یا روستا می باشند . پرورش طیور از جمله مشاغلی می باشد که در دنیا طرفداران بسیار زیادی را جذب خود کرده و بخش بزرگی از نیاز به گوشت سفید و تخم مرغ را تامین میکند .

بررسی کامل سرمایه مورد نیاز برای ایجاد یک مزرعه پرورش پرندگان زینتی یا گوشتی

شاید یکی از مهم ترین سوالاتی که به ذهنتان رسیده باشد این باشد که با چه میزان سرمایه اولیه میتوان شروع به فعالیت کرد ؟ جواب سوال بسیار ساده می باشد ، زیرا شما میتوانید با کمترین هزینه ها نیز کار خود را آغاز کرده و یا حتی به صورت حرفه ای با سرمایه هنگفت وارد این عرصه شوید.

اولین نیاز شما ایجاد یک گله مولد خواهد بود اما ایجاد گله مولد چگونه صورت میگیرد ؟ ایجاد یک گله مولد را میتوانید با خرید تعدادی جوجه پرنده مورد نظر و پرورش آن و یا با خرید تخم نطفه دار و انجام فرایند جوجه کشی از آن ها بدست آوردید که در این صورت به خرید ماشین جوجه کشی پرندگان که انواع مختلفی از آن ها در بازار و در هر قیمتی موجود می باشد نیاز خواهید داشت . اما آنچه که پرورش جوجه ها را کمی دچار دشواری میکند این می باشد که یک بستر مناسب برای نگهداری از آن ها استفاده کنید که اصول بهداشتی و ایده آل در آن رعایت شده باشد .

برای مثال برخی پرندگان زینتی و خاص مانند طوطی را میتوانید در داخل قفس های مخصوص نگهداری کرده و اصول بهداشتی آن را نیز با تحقیق از طریق افراد با سابقه یاد گرفته و رعایت کنید . اما در مورد طیور گوشتی مانند مرغ و بوقلمون باید آن ها را به صورت سنتی و یا مکانیزه نگهداری کنید که با اصول پرورش سنتی آن همگی آشنا می باشید ، اما برای نگهداری در روش مکانیزه بایستی اقدام به تهیه یک سری قفس های مناسب کرده و لوازم و تجهیزات مرغداری مناسبی را متناسب با ظرفیت مزرعه خود تهیه کنید .

تهیه لوازم و تجهیزات مرغداری برای پرورش طیور با قیمت های مناسب و حتی با سرمایه کم

خوشبختانه بایستی گفت که لوازم و تجهیزات مرغداری بسیار مختلفی در بازار موجود می باشد که میتوان گفت آن چنان نگرانی را برای خرید آن ها نخواهیم داشت . در این میان یکی از کاربردی ترین این لوازم و تجهیزات مرغداری می باشد که امروزه تولید کنندگان مختلفی متناسب با نیاز های مرغداران دستگاه های مختلفی را روانه بازار میکنند که میتوان با محدود ترین سرمایه نیز اقدام به تهیه آن ها کرد .

این ماشین آلات به چند دسته صنعتی و نیمه صنعتی و حتی خانگی تقسیم بندی میشوند . اگر بخواهید خرید دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت تهیه کنید بهتر است در مورد نوع خانگی آن ها تحقیق کرده و یک انتخاب مناسب داشته باشید . زیرا از آن ها میتوانید در خانه نیز استفاده کنید.

از دیگر لوازم و تجهیزات مرغداری که نیاز خواهید داشت آب خوری و دان خوری و قفس می باشد که هر یک از این تجهیزات را می توانید به راحتی از فروشندگان مربوطه تهیه نموده و البته نکات بهداشتی را در استفاده از آن ها رعایت کنید تا گله شما از هر نوع بیماری مصون بوده و کسب و کارتان دچار آسیب نشود .

بازاریابی و نحوه کسب درآمد از پرورش طیور

1- فروش تخم پرندگان با عنوان تخم خوراکی و یا تخم نطفه دار

یکی از راه های پر درآمد در پرورش طیور ، فروش تخم به دست آمده از گله می باشد که میتواند به دو صورت تخم نطفه دار و تخم خوراکی به بازار عرضه شود . زمانی که شما در گله خود شرایط را برای تولید تخم نطفه دار آماده میسازید و بر روی این موضوع هدف گذاری میکنید باید در نظر داشته باشید افرادی که با شما در ارتباط خواهند بود کسانی می باشند که میخواهند با خرید تخم از شما شروع به جوجه کشی از آن ها کرده و گله خود را تشکیل دهند . باید در نظر داشته باشید که این کار به دلیل حساسیت های موجود در فرایند جوجه آوری نسبت به تخم ، میتواند برایتان مشکلاتی را به وجود آورد . برای مثال شما باید به صورت استاندارد گله خود را برای تهیه تخم نطفه دار آماده کنید تا بتوانید با ارائه تخم نطفه دار واقعی ، رضایت مشتریان خود را جلب کنید .

از جمله پرندگانی که بسیار با ارزش بوده و تخم آن ها نیز گران قیمت به حساب می آیند انواع طوطیسانان و طاووس و قرقاول و انواع مرغ لاری و ... می باشد . اما برای مصرف تخم خوراکی نیز پرندگانی مانند مرغ محلی و بوقلمون و بلدرچین میتواند مناسب باشد .

2- فروش گوشت پرندگانی مانند بوقلمون ، مرغ محلی و...
گوشت سفید از جمله مواد غذایی پر مصرف در ایران محسوب می شود . زمانی که شما می خواهید مرغ و یا هر پرنده دیگری را با هدف تامین گوشت نگهداری کنید باید به تغذیه و نکات بهداشتی آن توجه کرده و با ارائه گوشت سالم و البته ارگانیک به کسب درآمد بپردازید . این هدف نیز مانند فروش تخم نطفه دار ، بسیار سود ده می باشد و میتوانید با گسترش آن به مراحل بالاتر رسیده و روزی صاحب یک مرغداری بزرگ شوید .

 

3- پرورش طیور زینتی و خاص و گران قیمت
افراد زیادی امروزه علاقه شدیدی به انواع پرندگان زینتی و گران قیمت دارند و در برخی موارد از گونه خاص آن ها به عنوان حیوان خانگی نیز استفاده میکنند که برای مثال میتوان پرنده زیبا و باهوش کاسکو را نام برد .

این افراد باید دقت مناسبی در انتخاب های خود داشته باشند . برای مثال یکی از تجهیزاتی که میتواند در موفقیت شما تاثیر گذار باشد دستگاه جوجه کشی می باشد زیرا اگر ماشین جوجه کشی شما دقت کافی داشته باشد میتوانید راندمان بسیار خوبی را از آن گرفته و در نتیجه سریع تر و با هزینه کمتر گله خود را گسترش دهید .

سخن پایانی و نتیجه گیری کلی

پرورش طیور از جمله مشاغلی می باشد که میتوانید با آن درآمد بسیار خوبی را بدست آورید و از دیگر ویژگی های مهم آن این می باشد که نیاز به یک بودجه اولیه بسیار زیادی نخواهید داشت و حتی افراد می توانند به عنوان شغل دوم خود نیز به آن پرداخته و درآمد خود را افزایش دهند . در این بخش ما سعی کردیم شما را با نیاز های این کار نیز آشنا کرده و حتی بازار کار آن را نیز برایتان تجسم کنیم . با امید افزایش تولید ملی و رونق کسب و کار و ریشه کن کردن بیکاری امیدواریم این مطلب برایتان مفید واقع شود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار