کد خبر: ۱۲۳۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷
خبر اعمال ممنوعیت تردد در سطح کشور تکذیب شد
استاندار تهران از اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در این استان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد. ممکن است، در صورت تشدید شیوع بیماری پس از یک هفته شاهد تمدید تعطیلی‌ها باشیم.

اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در تهران

استاندار تهران از اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در این استان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: باشگاه‌های ورزشی بدنسازی و پر برخورد، شهربازی، استخرهای سرپوشیده، مراکز تفریحی آبی و فعالیت‌های آبی و مراسم عمومی مانند ترحیم، عروسی و همایش‌ها در استان تهران به مدت یک هفته تعطیل است.

استاندار تهران اضافه کرد: کافه، قهوه خانه، چایخانه، باغ وحش، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، موزه و باغ موزه‌ها، سینما، تئاتر و مراکز مشابه، تالارهای پذیرایی، دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، مدارس شبانه روزی، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبان سراها، کتابخانه‌ها و سایر آموزشگاه‌ها نیز جزو این تعطیلی‌ها است.

وی گفت: ستاد مقابله با کرونا استان تهران به طور جدی بر اجرای مصوبات نظارت دارد و با متخلفان برخورد خواهد شد.

استاندار تهران گفت: این تصمیمات در پی بررسی‌های علمی و کارشناسی ستاد مقابله با کرونا استان تهران و تأیید آن در کمیته انتظامی و اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مبارزه با کرونا اتخاذ شده است.

محسنی بندپی گفت: ممکن است، در صورت تشدید شیوع بیماری پس از یک هفته شاهد تمدید تعطیلی‌ها باشیم، اما تصمیم‌گیری در این خصوص به میزان شیوع بیماری و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مرتبط است.

در همین رابطه دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستادملی کرونا درباره خبر کذب اعمال برخی محدودیت های تردد در سطح کشور درپی شیوع کرونا از سوی کمیته انتظامی ستادملی کرونا توضیحاتی را ارائه کرد.

حسین قاسمی در گفتگو با ایسنا، با تاکید بر کذب بودن خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اعمال برخی محدودیت های تردد در سطح کشور درپی شیوع کرونا از سوی کمیته انتظامی ستادملی کرونا گفت: خبری که در فضای مجازی دست به دست می شود در قالب طرح فاصله گذاری اجتماعی 7 فروردین ماه سال جاری ابلاغ شد و از 8 فروردین اجرایی و مصادیق ان نیز مربوط به همان زمان است و به ایام فعلی مربوط نیست.
وی افزود: مشخص نیست چه افرادی با چه نیتی دست به انتشار دوباره این خبر زده‌اند لذا آنچه که به عنوان خبر اعمال محدودیت ها در سطح شهرهای کشور در فضای مجازی دست به دست می شود از اساس کذب است و مربوط به زمانی است که قرار بود طرح فاصله گذاری اجتماعی در فروردین ماه اجرایی شود.
دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستادملی کرونا در پاسخ به سوالی درباره مصوبه جدید این کمیته نیز گفت: برای استان هایی که شهرهای قرمز داشتند یکسری محدودیت ها از 14 تیرماه ابلاغ و اجرایی شده است؛ مدت این محدودیت ها در مرحله اول یک هفته بوده که  با درخواست استانداران برای یک هفته دیگر تمدید شده است.

وی ادامه داد: عدم فعالیت باشگاه های ورزشی، استخرها، نمازجمعه، عدم برگزاری همایش و مراسم های مذهبی، اجتماعی، فرهنگی، عدم فعالیت آموزشگاه ها، کتابخانه ها، مدارس شبانه روزی، دانشگاه ها، سینما، تئاتر، موزه و باغ موزه که محل تجمع و تراکم جمعیت می شوند در شهرهای قرمز از مصادیق این مصوبه جدید بوده است که مشمول این محدودیت‌ها می‌شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار