کد خبر: ۱۲۶۶۹۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۳
با صدور یک بیانیه؛
وزیر امور خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نماینده ویژه این وزارتخانه در امور ایران از مقام خود کناره گیری می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا با اعلام کناره گیری «برایان هوک» از سمت نماینده ویژه آمریکا در امور ایران از انتصاب «الیوت آبرامز» نماینده فعلی آمریکا در امور ونزوئلا به جانشینی هوک خبر داد.

وزیر امور خارجه آمریکا در این بیانیه بدون اشاره به علت استعفای برایان هوک و تاریخ دقیق پایان کار او، هوک را یک «مشاور مورد اعتماد» و «دوست خوب» برشمرد و مدعی شد که این نماینده ویژه آمریکا توانسته است ظرف دو سال گذشته، «به نتایج تاریخی علیه رژیم ایران دست یابد!»

گفتنی است که برایان هوک در ابتدا از دستیاران ارشد «رکس تیلرسون» نخستین وزیر خارجه در دولت دونالد ترامپ بود که به رغم برکناری رکس تیلرسون، به فعالیت های خود در وزارت خارجه آمریکا ادامه داد.

برایان هوک از چهره های شناخته شده و فعال در عرصه مخالفت با توافق هسته ای (برجام) و پیشبرد خط مشی فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران است؛ خط مشی که گفته می شود در رسیدن به هدف موردنظر خود یعنی کشاندن ایران به پای میز مذاکره و دستیابی به توافقی در جهت منافع ساکنان کنونی کاخ سفید ناکام مانده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار