کد خبر: ۱۳۲۵۸۹
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
رهبران صنایع مرتبط با سفر و گردشگری که به شدت از شیوع ویروس کرونا دچار آسیب شده اند، از رئیس اجرایی اتحادیه اروپا درخواست کردند که برای پایان دادن به شرایط قرنطینه به دولتها فشار بیاورند و در عوض محدودیت ها و آزمایش های هماهنگ شده را بپذیرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، رهبران صنایع مرتبط با سفر و گردشگری که به شدت از شیوع ویروس کرونا دچار آسیب شده اند، از رئیس اجرایی اتحادیه اروپا درخواست کردند که برای پایان دادن به شرایط قرنطینه به دولتها فشار بیاورند و در عوض محدودیت ها و آزمایش های هماهنگ شده را بپذیرند.

یک گروه موقت متشکل از بیش از 20 گروه صنعتی از جمله انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی  IATA در نامه ای به اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا تأکید کرد: این وضعیت آشفته به دخالت فوری شخص شما احتیاج دارد.

این درخواست در حالی صورت گرفت که داده های گروه فرودگاه های اروپا ACI Europe، یکی از امضاکنندگان نامه مورخ 17 سپتامبر، به "رکود مضاعف" ترافیک هوایی اشاره دارد و اینکه تعداد مسافران در دو هفته اول ماه سپتامبر 73 درصد پس از کاهش 65 درصدی در ماه اوت کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، مقامات اجرایی اتحادیه اروپا در ماه جاری میلادی سیستم مشترک "چراغ راهنمایی" را پیشنهاد دادند که به منظور هماهنگی محدودیت های سفر در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا طراحی شده است و جایگزین قوانین سرهم بندی شده قرنطینه خواهد شد. قوانینی که آنها را مقصر اصلی سقوط مجدد سفرها می دانند.

نهادهای مرتبط با صنعت سفر و گردشگری خطاب به "فن در لاین" نوشتند: عدم اجرای کامل پیشنهاد این کمیسیون، احتمال بهبود احتمالی را از بین می برد.

این نامه توسط فهرست بلندی از نهادهای تجاری به امضا رسیده است. نهادهایی که نماینده بیش از 5000 شرکت و میلیون‌ها نفر در بخش های مختلف از شرکت های هواپیمایی و آژانس های مسافرتی گرفته تا هتل ها ، رستوران ها و اردوگاه های گردشگری و زنجیره های تأمین آنها، هستند.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار