کد خبر: ۱۳۴۲۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
گروه استان‌ها ـ نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه هپکو کیسه برای غارتگری نیست گفت: واگذاری ها باید از پایه اصلاح شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی پیش از ظهر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مرکزی با اشاره به آخرین وضعیت شرکت هپکو اظهار داشت: سالانه منابع مالی زیادی به شرکت هپکوی اراک تزریق می‌شود ولی این شرکت مهم و صنعت موثر کشور به روند قبلی برنگشته است.

وی افزود: روند واگذاری شرکت هپکو یک روند اشتباه و غلط بوده و باید تاکید کرد که هپکو کیسه برای غارت‌گری نبوده و واگذاری صنایع و شرکت‌ها باید از پایه اصلاح شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وضعیت بودجه کشور گفت: موضوع بودجه امسال تمام می‌شود ولی از دولت انتظار داریم برای سال آینده به شکلی اقدام و عمل شود که شاهد مشکلات فعلی و سال قبل در روند بودجه نباشیم، با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی اولویت اصلی در کشور باید کمک به تولید ملی باشد و باید منابع را به سمت تولید و جهش تولید حرکت دهیم.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: تولید ناخالص ملی حیات ملت ایران را تضمین می‌کند، اعتبارات کشور باید در جهت رشد تولید ناخالص ملی هزینه شود و نباید فرصت‌های کشور و منابع به منبع سوءاستفاده سودجویان قرار گیرد، بنابراین منافع ملی باید در برابر منافع قدرت دنبال شود و تلاش کرد که سهم خوبی در بازار جهانی به دست آورده و اجازه نداد تحریم‌ها در این مسیر مانع حرکت شوند.

امام جمعه اراک گفت: کشور ما در شرایط حساسی است، البته باید متذکر شد که انتخابات آمریکا هیچ تاثیری بر روند فعالیت کشور ندارد چراکه هر فردی در این کشور به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، هیچ قصد و برنامه‌ای به غیر از دشمنی با ایران اسلامی ندارد و تنها نوع دشمنی‌ها در بین آنها تغییر می‌کند پس باید با نگاه به داخل و استقلال و خوداتکایی بر روند حرکت به سمت اقتدار مجاهدت کنیم.

وی اضافه کرد: با وجود تحریم و دشمنی‌های آمریکا و حوادث منطقه‌ای علیه جریان مقاومت که هرکدام به نوعی برای ما تبعاتی به همراه دارد، اما نباید در این شرایط حساس تسلیم شویم و باید مردانه در عرصه‌های مختلف، مقاومت و مجاهدت کنیم که در مرحله نخست نیاز است در این راه آرامش خود را حفظ کنیم و با قدرت در برابر تمام سختی‌ها ایستادگی کنیم.

دری نجف‌آبادی به انتخابات سال آینده کشور اشاره کرد و افزود: انتخابات سال آینده نباید در کشور و مجموعه‌های اجرایی کشور تاثیری منفی داشته باشد بلکه باید با تلاش شاهد برگزاری با شکوه و عظمت انتخابات باشیم  و همه ملت ایران باید قاطع و مصمم در این انتخابات شرکت داشته باشند و در انتخابات موضوع اصلی منافع، امنیت و اقتدار ملی شود.

امام جمعه اراک با اشاره به ظرفیت‌های استان مرکزی ادامه داد: استان مرکزی دارای ظرفیت‌های بالایی است که باید سهم اعتبارات استان مورد توجه ویژه قرار گیرد تا مسئولان استانی نیز احساس بی عدالتی در این خصوص را نداشته باشند البته با توجه به اینکه بودجه موجود پاسخگوی تمامی پروژه ها به صورت همزمان نیست در نتیجه باید پروژه های استان اولویت بندی شوند و اولویت با پروژه های زودبازده و ضروری باشد.

انتهای پیام/711/ش

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار