کد خبر: ۱۳۶۳۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 219 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد.

فرزین رضاعی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: در حال حاضر 463 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در سنندج 209 نفر، سقز 50 نفر، مریوان 68 نفر، قروه‌ 27 نفر، بیجار 20 نفر، کامیاران 20 نفر، دیواندره 13 نفر، بانه 53 نفر و دهگلان 3 نفر به دلیل ابتلای به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان همچنین تعداد بیماران مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی‌سی‌یو) در استان را ۷۱ نفر اعلام کرد.

رضاعی در ادامه از مرگ 7 بیمار دیگر در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد و آمار کلی فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان را 538 نفر عنوان کرد.

به گفته وی، تاکنون 191 نفر در سنندج،  112 نفر در سقز، 45 نفر در قروه،  40 نفر در کامیاران، 39 نفر در بانه، 35 نفر در دیواندره، 32 نفر در بیجار، 32 نفر در مریوان و 12 نفر در دهگلان در اثر ابتلای به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآوری کرد: تمامی فوتی‌های ناشی از کرونا به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

رضاعی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۰

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار