کد خبر: ۱۳۷۸۸۲
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
نماینده ولی فقیه در استان، مدیر حوزه علمیه استان و استاندار همدان در پیامی رحلت آیت الله سید رضا فاضلیان را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرنگار برنا از همدان، نماینده ولی فقیه در استان، مدیر حوزه علمیه استان و استاندار همدان در پیامی رحلت آیت الله سید رضا فاضلیان را تسلیت گفتند.

در این پیام آمده است:

 

اِذَامَاتَ العَالِمَ ثَلَمَ ثُلْمَهً فِی الِاسلامِ لاَیَسُدّها شَیء

 

ارتحال عالم ربانی و پرهیزکار "حضرت آیت الله حاج سید رضا فاضلیان" موجب تاسف و تالم بسیار گردید.

 فقدان این عالم گرانقدر که سالیان پربرکت عمر شریفشان در اکتساب علم و تقوا و ورع و خدمت به اسلام و انقلاب و حوزه‌های علمیه صرف شد مصیبتی جبران ناپذیر است.

آیت الله حاج سید رضا فاضلیان که در راه کسب علم و فضلیت از محضر علما و اساتید بزرگی همچون حضرت آیت الله العظمی آخوند ملاعلی معصومی همدانی بهره‌مند گردیدند به سبب زندگی زاهدانه، بندگی خالصانه و نفس گرم خود همواره به عنوان اسوه پاکی و پارسایی مورد توجه و رجوع طلاب و روحانیون ، جوانان و اقشار مختلف مردم مشتاق پاکی و معنویت بودند.

این عالم مجاهد در دوران ستم شاهی به سبب مبارزه با رژیم منحوس پهلوی بارها توسط ساواک دستگیر و به زندان افتادند و پس از ان در دوران دفاع مقدس همواره با حضور در جبهه های حق علیه باطل موجب دلگرمی رزمندگان بودند و با بسیار از شهدای گرانقدر عقد اخوت بستند.

بیش از سه دهه حضور حضرت آیت الله سید رضا فاضلیان در کسوت امامت جمعه منشا خیرات و برکات و وحدت  برای مردم مومن و خداجوی استان بویژه مردم شریف همدان و ملایر بود.

ضمن تسلیت این ضایعه دردناک  به آستان مقدس حضرت ولی‌عصر ارواحنا فداه، مقام معظم رهبری، فرزند بزرگوار و بیت مکرم ، حوزه‌های علمیه،  مردم شریف استان همدان بویژه مردم مومن ملایر و عموم علاقمندان به ایشان ، علو درجات و رحمت و مغفرت واسعه الهی را برای آن فقید سعید از درگاه خداوند سبحان مسئلت نموده ، سه شنبه 6 آبان ماه را در راستای تجلیل و تکریم آن عالم گرانقدر در استان همدان عزای عمومی اعلام می نمائیم.

 

                                                       حبیب الله شعبانی موثقی 

                                     نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان

 

سید مصطفی موسوی اصفهانی                                                                سید سعید شاهرخی 

مدیر حوزه علمیه استان همدان                                                                   استاندار همدان

                                                 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار