کد خبر: ۱۳۸۵۲۸
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
منابع خبری گزارش دادند که مردم لبنان و فلسطین در محکومیت اهانت به پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) تظاهرات و راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیز برپا کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری، امروز (جمعه)، از برگزاری تظاهرات و راهپیمایی‌های اعتراضی در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص) در فلسطین و لبنان خبر دادند.

شبکه خبری «یونیوز» در این خصوص گزارش داد که مردم لبنان در محکومیت اهانت‌های صورت گرفته به دین اسلام و پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله) در نزدیکی محل اقامت سفیر فرانسه در بیروت تظاهرات کردند.

 

 

پایگاه خبری «المرکز الفلسطینی للاعلام» نیز خبر داد که مردم فلسطین پس از نماز جمعه در رد اظهارات اهانت‌آمیز علیه پیامبر اکرم (ص) و همچنین در حمایت از پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) در مسجد الاقصی راهپیمایی اعتراضی به راه‌ انداختند.

 

 

از سوی دیگر، خبرگزاری «صفا» گزارش داد که مردم فلسطین در «خان یونس»‌ در حمایت از پیامبر اکرم (ص) و رد اظهارات موهن علیه ایشان تظاهرات برپا کردند.

 

 

شبکه «تی‌.‌آر‌.تی» نیز به نقل از منابع محلی فلسطینی گزارش داد که نیروهای رژیم صهیونیستی چند تن از تظاهرات‌کنندگان فلسطینی را بعد از خروج از مسجد الاقصی بازداشت کردند.

این تظاهرات پس از آن است که یک نشریه فرانسوی در اقدامی اهانت‌آمیز کاریکاتوری از پیامبر اکرم (ص)  منتشر کرد که این مسئله آتش خشم جوامع اسلامی را شعله‌ور کرد. خشم مسلمانان با سخنان ماکرون در چهارشنبه هفته گذشته که به حمایت از این اقدام به بهانه آزادی بیان پرداخته بود، دو چندان شد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار