کد خبر: ۱۳۸۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
گروه استانها- شهردار تبریز از احداث ۵۰ ایستگاه کتاب در مجتمع‌های مسکونی و تأمین مستمر کتاب‌های آن‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، ایرج شهین‌باهر در حاشیه آیین رونمایی از ایستگاه کتاب در مجتمع فردوس، اظهار داشت: یکی از شاخص‌های پیشرفت جوامع کتابخوانی و مطالعه است که متأسفانه میانگین آن در شهر و کشور ما پایین است.

وی با بیان این‌که حوزه فرهنگی یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی است که شهرداری تبریز در کنار سایر دستگاه‌ها، فعالیت جدی در آن دارد، افزود: تلاش می‌کنیم سرانه مطالعه و کتابخوانی را در شهر افزایش دهیم.

شهردار تبریز ادامه داد: بدین منظور ایستگاه‌های کتاب  را در مجتمع‌های مسکونی نصب کرده و کتاب‌های آن را به صورت مستمر شارژ می‌کنیم.

شهین باهر با اشاره به تعداد ایستگاه‌های کتاب در مجتمع‌های مسکونی اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد تا در قدم اول در 50 مجتمع مسکونی این کتابخانه‌های سیار را افتتاح کرده و در ادامه به تمامی مجتمع‌های مسکونی شهر تسری دهیم.

وی با بیان این‌که این کتابخانه‌ها می‌تواند انگیزه‌ای برای ساکنان مجتمع‌های مسکونی برای افزایش مطالعه باشد، گفت: قطعا کتابخوانی تأثیر مهمی در زندگی و روابط اجتماعی ما دارد.

شهردار تبریز با اشاره به محتوای کتاب‌های ارائه شده در ایستگاه‌های کتاب نیز گفت:  کتاب‌های ارائه شده در این ایستگاه‌ها جامع و بیشتر عمومی و متناسب برای سنین مختلف است؛ کتاب‌هایی با موضوعات فرهنگ شهرنشینی و حقوق شهروندی نیز وجود دارد.

سعید نیکو خصلت دبیر شورای اسلامی شهر تبریز نیز در حاشیه این آیین اظهار داشت: تبریز با سبقه فرهنگی خود، سرانه مطالعه پایینی دارد که در این راستا سیاست‌های مناسبی تصویب و به مرحله اجرا درآوردیم.

وی افزود: فرآیند توسعه کتابخوانی در درازمدت ثمره خواهد داشت و امیدواریم این حرکت‌های قطره‌ای و محلی، خود به یک جریان تبدیل شوند.

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز خاطر نشان کرد: امروز این جریان فرهنگی یعنی اهدای کتاب به همدیگر موجب افزایش عشق و علاقه همشهریان به یکدیگر و افزایش سرانه مطالعه می‌شود.

وی ابراز کرد: کتاب، سرمنشأ اصلی حقیقت است، چرا که تمام پیامبران و اولیای الهی که به اسرار الهی واقف بودند، با خود کتابی به همراه داشتند.

گفتنی است  آیین رونمایی از اولین ایستگاه کتاب در مجتمع‌های مسکونی تبریز با حضور شهردار و اعضای شورای شهر تبریز، مدیر کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از شهروندان با رعایت پروتکل‌ای بهداشتی برگزار شد.

احداث ایستگاه‌های کتاب در مجتمع‌های مسکونی طرح جدید شهرداری در توسعه کتابخوانی  و افزایش سرانه مطالعه شهر تبریز بوده و در مرحله اول 50 ایستگاه در مجتمع‌ای مسکونی شهر احداث می‌شود.

انتهای پیام/115/ ع

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار