کد خبر: ۱۳۸۵۶۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۴
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با اعضای شورای امنیت روسیه درخصوص مناقشه قره باغ و آخرین اوضاع این منطقه گفت وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا از بیانیه دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین روز جمعه در این نشست مجازی شورای امنیت که "میخاییل میشوستین" نخست وزیر، "دیمیتری مدودیف" معاون شورای امنیت، "سرگئی شایگو" وزیر دفاع و برخی مقامهای ارشد روسیه شرکت داشتند، با آنها درخصوص اوضاع منطقه قفقاز جنوبی با محوریت اوضاع قره باغ گفت وگو کرد.

درگیری‌های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان ۶ مهرماه گذشته آغاز شده است و به رغم این که با دخالت میانجیگران بین‌المللی سه بار توافق آتش بس میان طرفین حاصل شده، این درگیری‌ها بیش از یک ماه است همچنان با شدت ادامه دارد.

جمهوری آذربایجان در این مناقشه با تکیه بر اصل حفظ تمامیت ارضی خواستار پایان اشغالگری ارمنستان شده و از سوی دیگر طرف ارمنی با استناد به اصل «حق تعیین سرنوشت» خواستار به رسمیت شناخته شدن حقوق ارامنه در منطقه قره باغ شده است.

در ادامه بیانیه کرملین خاطرنشان شده است: در نشست شورای امنیت روسیه حادثه غمبار روز گذشته در اروپا (حمله تروریستی به کلیسایی در شهر نیس فرانسه) مطرح و بررسی شد.

اعضای شورای امنیت روسیه، هر گونه مظاهر تروریسم را محکوم کردند.

در نشست شورای امنیت روسیه برخی مسائل داخلی روسیه هم بررسی شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار