کد خبر: ۱۴۴۱۲۸
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۶
در هفته‌ای که گذشت در اتفاقی بی‌سابقه قیمت دلار در سامانه نیما بالاتر از قیمت دلار در صرافی‌های بانکی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین قیمت دلار در سامانه نیما در اولین روز آذر ماه به ۲۵ هزار و ۹۴۰ تومان رسید این در حالی است که صرافی های بانکی در همین روز دلار را به قیمت ۲۵ هزار و چهارصد تومان به فروش رساندند.

این تفاوت قیمت در روزهای دیگر این هفته نیز ادامه یافت و به طور کلی در دومین روز آذر نرخ فروش دلار در صرافی های بانکی برابر با ۲۵ هزار و ۲۵۴ تومان بود اما در سامانه سنا نرخ خرید حواله دلار ۲۵ هزار و ۹۷۸ تومان گزارش شد و نرخ فروش  حواله‌های دلاری نیز ۲۵ هزار و ۵۷۰ تومان اعلام گردید.

بازار ارز

قیمت گذاری حواله دلار در سامانه نیما نسبت به بازار آزاد بالاتر بود و این اتفاق کم سابقه‌ای در بازار ارز تلقی می شود. بررسی‌ها نشان میدهد میانگین قیمت حواله دلار در سامانه نیما در هفته گذشته بالاتر از رقم خرید و فروش دلار در صرافی‌های بانکی بود.

به گفته تحلیلگران و فعالان بازار ارز، این پدیده بیانگر این است که میزان عرضه ارز در بازار بیش از تقاضای آن است.این موضوع یکی از دلایل تداوم انتظار برای کاهش نرخ ارز در روزهای پیش رو تلقی می‌شود.

قیمت دلار در هفته اخیر کاهشی دو هزار تومانی را تجربه کرده است . پیش بینی می شود این روند در هفته پیش رو تداوم یافته و نرخ دلار حواله‌ای نیز همپای نرخ دلار در بازار ازاد در این هفته کاهش یابد.

۲۲۳۲۲۳

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار