کد خبر: ۱۴۴۶۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸
پارلمان افغانستان در دومین نشست رأی اعتماد به وزیران پیشنهادی دولت افغانستان به نامزد وزارتخانه‌های اطلاعات و فرهنگ و نیز امور زنان رأی اعتماد نداد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، پارلمان افغانستان امروز (دوشنبه 10 آذر) پس از یک تعلیق چند روزه، روند ارائه رأی اعتماد به وزیران پیشنهادی دولت افغانستان را از سر گرفت و به وزرای معادن و نفت، کشاورزی، آبیاری و دامداری، مهاجرین، حمل و نقل، شهرسازی و اراضی، و فواید عمومی و همچنان نامزد ریاست امنیت ملی رأی اعتماد داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

«احمدضیا سراج» نامزد ریاست امنیت ملی توانست با 220 رأی موافق، بیشترین آرای نمایندگان حاضر در مجلس را کسب کند.

به گزارش «اطلاعات روز»، «هارون چخانسوری» وزیر معادن و نفت 154 رأی موافق و 74 رأی مخالف، «انورالحق احدی» وزیر کشاورزی، آبیاری و دامداری 189 رأی موافق و 19 رأی مخالف، «نور رحمان اخلاقی» وزیر مهاجرین 165 رأی موافق و 60 رأی مخالف، «قدرت‌الله ذکی» وزیر حمل و نقل 165 رأی موافق و 28 رأی مخالف، «محمود کرزی» وزیر شهرسازی و اراضی 154 رأی موافق و 38 رأی مخالف و «نجیب‌الله یمین» 149 رأی موافق و 29 رأی مخالف نمایندگان پارلمان را کسب کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وزیران پیشنهادی دولت برای وزارت اطلاعات و فرهنگ و امور زنان اما نتوانستند که رأی اعتماد پارلمان را دریافت کنند؛ «طاهر زهیر» وزیر پیشنهادی برای وزارت اطلاعات و فرهنگ 78 رأی موافق و 60 رأی مخالف و همچنین «حسینه صافی» نامزد پیشنهادی برای وزارت امور زنان با 119 رأی موافق و مخالف رأی رد را کسب نمودند.

«میررحمان رحمانی» رئیس پارلمان از دولت افغانستان خواست تا افراد دیگری را برای احراز کرسی‌های این وزارت خانه‌ها معرفی کند.

انتهای پیام/.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار