کد خبر: ۱۵۰۷۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
رئیس کل بانک مرکزی در قبال پیشنهاد سخیف، واهی و پوچ مقام کره‌ای درباره آزادسازی دلار‌های بلوکه شده ایران گفت: مشکل ما ۲۰ یا ۵۰ میلیون دلار حل نمی‌شود و کره باید ۷ میلیارد دلار ایران را به همراه سود این پول برگرداند.
صراط:
مذاکرات مقامات ایران با کره جنوبی برای آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کره روز گذشته به صورت رسمی در بانک مرکزی انجام شد. ۷ میلیارد دلار از منابع ارزی بانک مرکزی سالهاست در کره جنوبی بلوکه شده است و کره به بهانه تحریم آمریکا از آزادسازی این منابع امتناع می‌کند.

به گزارش تسنیم، این درحالی است که مسولان بانک مرکزی و وزارت خارجه در دیدار با هیات کره‌ای تاکید کرده اند که منتظر روی کار آمدن بایدن نباشند و پول‌های ایران را فوراً برگردانند.

در دیدار عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ایران با چوی جونگ کان، قائم مقام وزیر امور خارجه کره جنوبی راه‌های وصول این پول بررسی شد.

در این جلسه مقام کره‌ای پیشنهاد داده که به ازای این پول امبولانس و کیت تشخیص کرونا به ایران بدهد، اما همتی رییس کل بانک مرکزی ضمن مخالفت با این پیشنهاد اعلام کرده که مشکل ما ۲۰ یا ۵۰ میلیون دلار حل نمی‌شود و کره باید ۷ میلیارد دلار ایران را به همراه سود این پول برگرداند، چراکه هم اکنون کره در حال استفاده از منابع ایران است.

ایران از این پول تمایل دارد برای غذا، دارو و کالا‌های مورد نیاز خود استفاده کند، ولی کره با پیشنهاد‌های واهی خود سعی در فرافکنی دارد چراکه ایران الان خود تولید کننده کیت کروناست و نیازی به کیت‌های کره‌ای ندارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار