کد خبر: ۱۵۰۹۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
گروه استان‌ها-رئیس کانون بازنشستگان استان مرکزی در اعتراض به تفاوت فاحش بین حقوق بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی گفت: به حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تنها حدود ۶۰۰ هزار تومان اما به حقوق بازنشستگان کشوری میانگین ۳ و نیم میلیون تومان افزوده شده است.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، علیرضا امیری ظهر امروز در نشست استاندار مرکزی  با کارگران در شهرستان ساوه با اشاره به برخی از مشکلات بازنشستگان اظهار داشت: امروز تبعیض موضوعی است که مردم را اذیت می‌کند و بازنشستگان ما نسل اول انقلاب هستند و در تمام نقاط این مملکت بسیار موثر بودند و آنها در ابتدای انقلاب، زمان جنگ، در سنگر تولید و اقتصاد کنار مردم بوده‌اند.

وی افزود: بازنشستگان کنونی کشور در تمام مراحل زندگی زیردست بوده‌اند و هم‌اکنون گرفتار تدابیر مختلف افراد شده‌اند و آنها افراد بسیار صادق، خدمت‌گزاران خوب، طرفداران نظام و مقام معظم رهبری هستند و در تمام مساجد، مراسم‌ها، اجتماعات و غیره حضور دارند و متاسفانه توجه نظام به آنها بسیار کم است.

رئیس کانون بازنشستگان استان مرکزی خاطرنشان کرد: بازنشستگان امروزی نردبان ترقی مسئولان بوده‌اند و امروز نباید در راستای موضوعات مختلف سردرگم شوند و همچنین نباید فرزندان آنها نتوانند ازدواج کنند یا بیکار بمانند، خواهشمندیم به آنها توجه ویژه‌ای شود، در راستای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تنها حدود 500 تا 600 هزار تومان اضافه شده اما به حقوق بازنشستگان کشوری میانگین 3 و نیم میلیون تومان اضافه شده که نباید این تفاوت‌ها وجود داشته باشد.

امیری خاطرنشان کرد: بازنشستگان ضربه‌گیر نظام شده‌اند و کاسه صبر بازنشستگان تامین اجتماعی درحال لبریز شدن است و این امر به خاطر بی‌نظمی‌ها، بی‌انضباطی‌ها و غیره بوده که تدابیر مناسب باید اندیشیده شود، چرا در تناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی تفاوت فاحش باید وجود داشته باشد.

بیمارستان شهید چمران ساوه بعد از 22 سال همچنان متخصص سونوگرافی ندارد

وی ادامه داد: بیمارستان شهید چمران ساوه 22 سال است که تاسیس شده اما متاسفانه هنوز متخصص سونوگرافی ندارد و خواهشمندیم پیگیری‌های لازم انجام شود تا مردم نیاز به مراجعه به مکان‌های مختلف را نداشته باشند.

انتهای پیام/712/ش

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار