کد خبر: ۱۵۱۲۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملایر از خلع ید 37 هزار متر مربع از اراضی مناطق حفاظت شده ملایر خبر داد.

عباس نجاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر با بیان اینکه شهرستان ملایر دارای دو منطقه حفاظت‌شده لشگردر و گلپرآباد است اظهار کرد: سه منطقه شکارممنوع «زند»، «علوی» و «تالاب آقگل» در این شهرستان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه ۳۷ هزار و ۴۵ متر از اراضی ملی در مناطق حفاظت شده شهرستان به صورت شخم‌های مشکوک و غیر مجاز شناسایی و خلع ید شد افزود: این دومین مورد خلع ید از مناطق حفاظت شده در سال جاری است و چند پرونده دیگر نیز با همکاری مراجع قضایی در دست اقدام و پیگیری است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر با بیان اینکه به منظور صیانت از منطقه حفاظت شده لشگردر ملایر دو پاسگاه محیط‌بانی در اطراف این منطقه وجود دارد تصریح کرد: وجود صنایع حاشیه منطقه، استخراج و فعالیت‌های معدنی، چرای زودهنگام و مازاد بر ظرفیت در مراتع منطقه و دام غیر مجاز، تخریب و شخم‌زنی اراضی و تبدیل مراتع به اراضی کشاورزی، خشکسالی، وجود عشایر در منطقه، بوته‌کنی و برداشت بی‌رویه پوشش گیاهی منطقه از جمله تهدیدهای منطقه لشگردر طی سال‌های اخیر بوده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی دو ماه گذشته نیز پنج مورد صید و شکار غیر مجاز کشف شد گفت: این موارد شامل سه مورد شکار در مناطق آزاد و شکار ممنوع و صید بوده است.

نجاری با بیان اینکه در راستای رفع آلودگی نیز پایش و بازدیدهای مستمر از واحدهای صنعتی شهرستان انجام می‌شود گفت: واحدهای آلاینده نیز بعد از چند بار اخطار در صورت عدم رفع آلودگی یا به مراجع قضایی معرفی و یا بعد از قرار گرفتن در  لیست واحدهای آلاینده مشمول جریمه می‌شوند.

انتهای پیام/89013

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار