کد خبر: ۱۵۲۲۵۰
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا به تشریح روش‌های افزایش امنیت اینترنت خانگی توسط کاربران پرداخت.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سرهنگ علی محمد رجبی در خصوص روش‌های افزایش امنیت اینترنت خانگی توسط کاربران، گفت: امروزه یکی از ابزار‌های برقراری ارتباط با فضای مجازی و دنیای وب، اینترنت‌های خانگی است.

وی افزود: با توجه به گسترش استفاده از اینترنت و فعالیت کاربران در فضای مجازی، مجرمان سایبری با اعمال ترفند‌های مختلف و اجرای نقشه‌های گوناگون در پی سودجویی از کاربران هستند، یکی از بستر‌های آسیب پذیر شبکه‌های اینترنت خانگی است که برای عدم سوءاستفاده مجرمان سایبری از این بستر باید برخی راهکار‌های امنیتی برای افزایش امنیت اینترنت‌های خانگی به هموطنان اطلاع رسانی شود.

سرهنگ رجبی با بیان اینکه تعویض نام کاربری و رمز عبور پیش فرض مودم بی سیم یکی از این راهکار‌ها است، تصریح کرد: (ssid) و کلید امنیتی (security key) پیش فرض شبکه باید به صورت دوره‌ای مشخص و مداوم تغییر پیدا کند تا دسترسی مجرمان به این موارد کاهش پیدا کند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه کاربران هنگام عدم استفاده طولانی مدت از شبکه اینترنت خانگی، بی سیم شبکه‌ها را خاموش کنند، افزود: یکی دیگر از راهکار‌های مناسب مخفی کردن نام (ssid) شبکه بی‌سیم است که توسط هموطنان باید این اقدام اجرایی شود و همچنین (mac filter) باید در حالت روشن قرار بگیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار