کد خبر: ۱۵۲۵۹۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
رئیس فراکسیون مناطق محروم مجلس گفت: باید وضعیت امنیت کلاس‌های کانکسی در مناطق محروم مشخص شود تا از بروز حوادث تلخ جلوگیری شود.

سید علی موسوی  رئیس فراکسیون مناطق  محروم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به حادثه آتش سوزی یک کانکس  در استان خوزستان که منجر به سوختگی چند معلم و دانش آموز شد،  اظهار کرد: با توجه به ماهیت فراکسیونی که ایجاد کردیم به دنبال بهبود شرایط مناطق کمتر توسعه یافته در ابعاد مختلف هستیم و آموزش هم یکی از ارکان اصلی است که متاسفانه در حادثه اخیر مصداق محرومیت در این عرصه خودنمایی کرده است.

وی ادامه داد: به عنوان نماینده مردم برای پیگیری وضعیت معلمان آسیب‌دیده برنامه جدی در دستور کار داریم و به زودی هم در بازدیدی از این منطقه برای رفع محرومیت آموزشی و بهداشتی پیگیری‌های لازم را از دستگاه‌های مربوطه مطالبه می‌کنیم.

رئیس فراکسیون مناطق محروم با تاکید بر اینکه باید دلیل این اتفاق ناگوار از سوی آموزش و پرورش و دستگاه‌های متولی بررسی و گزارش داده شود،  گفت: در تلاش هستیم تا برای جلوگیری از حوادث احتمالی در مناطق کمتر توسعه یافته اعتباراتی برای ساماندهی این مناطق به ویژه فضاهای آموزشی، بهداشتی و مسیرهای مواصلاتی در نظر گرفته شود.

موسوی تاکید کرد: البته به عنوان  مجلس نقش نظارتی خود بر روند هزینه کرد این اعتبارات از سوی دستگاه‌های مربوطه  باید ایفا شود.

به گفته وی در حادثه اخیر هم خواستار توضیح وزیر آموزش و پرورش از وضعیت امنیت مدارس کانکسی در مناطق مشابه هستیم تا با شناسایی این مناطق و بررسی آن از بروز چنین حوادثی جلوگیری شود.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار