کد خبر: ۱۵۲۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
واعظی در حاشیه جلسه دولت:
رئیس دفتر رئیس‌ جمهور گفت: مقدمات قرارداد خرید واکسن روسی هم فراهم شده است و امیدواریم امروز و فردا این قرار داد امضا شود و اولین محموله آن قبل از ۲۲ بهمن به تهران برسد.

اولین محموله واکسن روسی ۲۲ بهمن به تهران می‌رسدبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در واکنش به اظهارات یکی از مقامات رژیم صهیونیستی که گفته اسرائیل برنامه حمله به ایران دارد، اظهار داشت: هم مردم ما و هم مردم منطقه با ادبیاتی که رژیم صهیونیستی تا الان داشته‌اند آشنا هستند. آنها بیشتر حرف می‌زنند، بیشتر دنبال جنگ روانی هستند ولی عملاً نه برنامه‌ای و نه توانایی و نه از عهده این کار (حمله به ایران) برمی‌آیند.

وی افزود: ارتش و سپاه در دفاع از ایران نیروهای ورزیده‌ای هستند، مانورهایی که داشتیم نشانه‌های این است که ما قصد جنگ نداریم اما در دفاع از کشور جدی هستیم. البته برخی مسئولین رژیم صهیونیستی فکر می‌کنند هر حرفی بزنند واشنگتن حرفشان را می‌پذیرد، حالا یه ترامپی بود و دامادی داشت که عملاً کارگزار صهوینیست‌ها بود و یکسری کارها را انجام می‌داد و برخی نظرات رژیم صهیونیستی را تحمیل می‌کرد.

رئیس دفتر رئیس‌ جمهور گفت: من فکر می‌کنم دولت جدید آمریکا، همانند سایر کشورها استقلال خودشان را دارند. مسئله بازگشت آمریکا به برجام و رفع تحریم‌ها یک موضوعی است که خیلی هم رژیم صهوینیستی و هم برخی کشورهای عرب منطقه با آن مخالف هستند و در این راستا تلاش می‌کنند و لابی‌هایشان در واشنگتن فعال شده است. ما نباید اینطور مسائل و اظهار نظرها را جدی بگیریم زیرا بیشتر جنگ روانی و تبلیغاتی است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا قرار است ما در زمینه واردات واکسن مذاکراتی داشته باشیم؟، اظهار کرد: بیشتر از دو ماه است که با روس‌ها درخصوص واکسنی که تولید کردند در حال مذاکره هستیم. با چینی‌ها و هندی‌ها هم مذاکره می‌کنیم. خوشبختانه شدت مذاکراتمان با روس‌ها بیشتر شده است و حتی در یک ماه گذشته تمام اسنادی که داشتند را برای ما فرستادند و گروه علمی ما تمام این اسناد را بررسی کرده است و نتیجه اش این شد که واکسن روسی تائید شد و دیشب این تائیدیه را برای روس‌ها فرستادیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: مقدمات قرارداد خرید واکسن روسی هم فراهم شده است و امیدواریم امروز و فردا این قرار داد امضا شود و اولین محموله آن قبل از ۲۲ بهمن به تهران برسد.

واعظی گفت: البته سیاست جدی ما این است که از تولید واکسن‌های داخلی حمایت جدی شود و این اولویت ماست. ما هم از واکسن برکت، هم واکسن رازی و هم از واکسن پاستور حمایت می‌کنیم اما به هرحال نمی‌توانیم مردم را تا اواخر بهار سال آینده منتظر نگه داریم. بنابراین از الان تا اواخر بهار یک قرار داد با کواکس بستیم و از طرف دیگر با سه کشور چین و روسیه و هند هم قرارداد می‌بندیم.

وی تاکید کرد: مقدمات قرارداد با روسیه از قرار داد چین و هند جلوتر است و تلاش می‌کنیم که کواکس محموله خود را زودتر به ما بدهد. قرار است دو میلیون دوز واکسن روسی بخریم.

انتهای پیام/ 151

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار