کد خبر: ۱۵۵۳۰۰
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی روز سه شنبه از آغاز بارش برف و باران در استان های واقع در شمال غرب و غرب خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا برای بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی شده  که پیامد آن افزایش آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت است.سامانه بارشی سه شنبه وارد کشور می‌شود که مناطقی از استان‌های واقع در شمال‌غرب، غرب و به تدریج دامنه‌های زاگرس و البرز مرکزی تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرند.

 

روز چهارشنبه با تقویت فعالیت سامانه بارشی در شمال‌غرب، غرب، جنوب‌غرب، و استان‌های واقع در دامنه البرز مرکزی، بارش باران و رعد و برق آغاز می‌شود که بارش‌ها در مناطق مرتفع و سردسیر، به شکل برف است.روز پنجشنبه، بارش‌ها علاوه مناطق یاد شده، شمال‌شرق کشور را نیز در برمی‌گیرد و شدت بارش‌ها را روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در استان‌های واقع در غرب کشور، دامنه‌های زاگری مرکزی و البرز مرکزی، خواهیم داشت.

 

روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در غرب و مناطق جنوب‌غرب کشور وزش باد شدید روی می‌دهد که در مناطقی از استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان، احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد. همچنین طی این مدت وزش باد گرم جنوبی را در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل خواهیم داشت که این شرایط سبب ذوب برف خواهد شد و احتمال وقوع بهمن برای این مناطق وجود دارد.

 

روزهای پنجشنبه و جمعه در نوار شمالی کشور کاهش محسوس دما رخ می‌دهد. آب‌های خلیج‌فارس از روز سه‌شنبه تا پنجشنبه مواج و متلاطم است و آب‌های دریای‌خزر روزهای پنجشنبه و جمعه این شرایط را خواهند داشت.

 

تسنیم

2025

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار