کد خبر: ۱۵۵۷۴۰
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی گفت: امسال سه آبشار گیوران خوی، داراب سلماس و بدلان خوی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

حسن سپهرفر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، با اشاره به ثبت سه آبشار در فهرست میراث طبیعی ملی آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: یکی از جلوه‌های زیبای طبیعت  آذربایجان‌غربی وجود چشمه‌ها، کوه‌ها، رودخانه‌ها و آبشارهای زیبا است و امسال سه آبشار گیوران خوی، داراب سلماس و بدلان خوی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

وی افزود: در این راستا آبشار زیبای بدلان در ۲۴ کیلومتری شهر خوی در زمره این‌ها است که در ردیف آبشارهای دائمی قرار دارد و این آبشار در دامنه کوه بلند اورین شهر خوی واقع و حدود ۵۰ متر ارتفاع دارد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: آبشار بدلان به عنوان یکی از بلندترین آبشارهای آذربایجان‌غربی بوده و در فاصله پنج کیلومتری روستا بدلان قرار گرفته و در بین محلی‌ها به آبشار قیزیل چیر مشهور است.

وی تصریح کرد: همچنین آبشار گیوران یکی از آبشارهای شهرستان خوی است که به همراه آبشار داراب سلماس، سوم اسفند امسال در شورای ثبت ملی آثار طبیعی به ثبت رسید.

سپهرفر یادآور شد: با ثبت این سه اثر طبیعی تعداد آثار طبیعی ثبت شده  استان در فهرست ملی، به ۱۸ مورد رسید و در این میان شهرستان تکاب با ۶ اثر طبیعی پیشقراول این حوزه است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: آبشار قینرجه تکاب و چشمه معدنی شور سو چایپاره از جمله آثار طبیعی ثبت شده در فهرست ملی بودند.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار