کد خبر: ۱۵۵۷۶۹
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
گروه استان‌ها ـ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: ادامه با قدرت فعالیت‌های کنگره شهدای استان جزو مطالبات مقام معظم رهبری بود که همواره باید آن را در نظر داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  اراک، حجت‌الاسلام ماشاءالله عبدی عصر امروز در دیدار با رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با اشاره به اهمیت کار حفظ آثار اظهار داشت: حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس یک کار بسیار ضروری و حیاتی است و انتقال این مفاهیم به نسل آینده کاری مقدس به حساب می‌آید.

وی افزود: دفاع مقدس سرشار از مفاهیم است و اکنون باید روی مسائلی که گمنام مانده بیشتر تمرکز کنیم که در این زمینه می‌توان به نقش پر اهمیت روحانیت در دفاع مقدس اشاره کرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: درحال حاضر فرماندهان بزرگ دفاع مقدس و شهدایی همانند شهید سلیمانی نقش موثر روحانیت را در دفاع مقدس دریافتند و باید توجه ویژه‌ای به تبیین نقش روحانیت در دفاع مقدس داشت و با قدرت آن را دنبال کرد.

عبدی عنوان کرد: شهدای روحانی افتخار بزرگ جامعه روحانیت هستند و آنان با بهره‌گیری از ائمه اطهار(ع) در طول 42 سال انقلاب اسلامی در میدان‌های مختلفی نقش‌آفرینی کردند و خوش درخشیدند.

وی ادامه داد: کار افرادی که در زمینه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فعالیت می‌کنند بسیار ارزشمند است چراکه آنان در راه رضای خداوند متعال کار می‌کنند و کار آنان برای نسل آینده بسیار اهمیت دارد و باید با قدرت این کار را توسعه داد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله تصریح کرد: درحال حاضر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در کشور از جایگاه مطلوبی برخوردار است  و به همین منظور برای جهانی کردن فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس باید از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کرد.

عبدی بیان کرد: مقام معظم رهبری در 31 شهریورماه در دیدار با پیشکسوتان دفاع مقدس ابعاد دیگری از کار در حوزه دفاع مقدس را برای همه نمایان کردند که توجه مضاعفی باید به فرمایشات مقام معظم رهبری داشت.

وی خاطرنشان کرد: شهدا، رزمندگان و دفاع مقدس همانند گنجی ارزشمند است و برای استفاده آیندگان تا 200 سال آینده می‌توان برداشت‌های محتوایی از آن استخراج و از آنها استفاده کرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: شهدای مدافع حرم برخلاف اینکه در هشت سال دفاع مقدس حضور نداشتند اما در زمینه‌های مختلف ایثار، فداکاری، شهادت‌طلبی و از خودگذشتگی پیشگام بودند چراکه آنها تربیت‌شدگان فرهنگ دفاع مقدس هستند.

عبدی افزود: همه نسل‌ها می‌توانند از دفاع مقدس بهره‌مند شوند و حفاظت و بهره‌مندی از این گنج ارزشمند بسیار مهم است و نسل جوان به فرهنگ دفاع مقدس علاقه بسیاری دارند.

وی تصریح کرد: کنگره شهدای استان مرکزی فرهنگ جهاد، دفاع مقدس و ایثار در جامعه را احیا کرد و برگزاری این کنگره برکات و خیرات بسیاری را برای جامعه و مردم داشت.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی عنوان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با ستاد کنگره شهدای استان با فرمایشات راهبردی و کلیدی خود راه را برای ادامه فعالیت‌ها هموار کردند.

عبدی ادامه داد: خوشبختانه پس از آخرین اجلاسیه نهایی فعالیت کنگره متوقف نشده است و به کار خود با قدرت هر چه تمام‌تر ادامه می‌دهند زیرا ادامه فعالیت‌ها با قدرت جزو مطالبات مقام معظم رهبری بود که همواره باید آن را در نظر داشت.

انتهای پیام/712/ش

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار