کد خبر: ۱۵۶۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
گروه استان‌ها - نماینده مردم گرمی در مجلس گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ افزایش ۵ درصدی جرائم رانندگی در سال آینده مورد توجه قرار گرفته که بدون شک افزایش جرائم بازدارندگی را خواهد داشت.

ولی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  اردبیل اظهار داشت: افزایش جرائم رانندگی در کاهش تخلفات و سوانح رانندگی موثر است و در این زمینه در کشورهای توسعه یافته تنبیهات مالی برای کاهش تصادفات رانندگی بیشتر از ما مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: در لایحه بودجه 1400 افزایش 5 درصدی جرائم رانندگی در سال آینده مورد توجه قرار گرفته که بدون شک افزایش جرائم بازدارندگی را خواهد داشت البته در لایحه دولت نرخ جرائم رانندگی 2 درصد تعیین شده بود که مجلس آن را به 5 درصد افزایش داد.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد:  پلیس نقش غیرقابل انکاری در کاهش تصادفات دارد و در این زمینه تاکنون شاهد کاهش تخلفات با تلاش‌های‌انجام یافته هستیم که امیدواریم اقدامات انجام یافته در کاهش تصادفات و نیز دستیابی به اهداف مورد نظر موفق عمل کند.

اسماعیلی ادامه داد: تمام سعی و تلاش ما بر این است که نسبت به تحقق اهداف مورد نظر موفق عمل کرده و مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنیم و برای بررسی وضعیت موجود آن طور که باید اقدام کرده و مشکلات موجود در این زمینه را برطرف‌سازی کنیم که این مسئله به نوبه خود بسیار حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: مجلس در راستای کاهش سوانح جاده‌ای برنامه‌هایی دارد که درصدد است با تحقق آن‌ها در کاهش مرگ و میر و تلفات ناشی از تصادفات گام‌های اساسی بردارد و مشکلات و موانع موجود در این زمینه را برطرف کند که به همین منظور تمهیدات و هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است.

انتهای پیام/142/ ت

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار