کد خبر: ۱۵۶۷۷۰
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
امام جمعه بناب گفت: در سایه تلاش مسئولان، کادر درمان و همکاری شما مردم ویروس کرونا در شهرستان بناب به حداقل رسیده و باید تلاش کنیم تا نگذاریم این ویروس مجدداً جهش یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بناب،حجت الاسلام مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های آیین دشمن‌شکن جمعه شهرستان بناب با اشاره به اتفاقات و جریانات اتفاق افتاده در آن مقطع اظهار داشت: جامعه‌ای که به تمام معنا عقب مانده بود و بر محوریت بربریت و جاهلیت بود با بعثت پیامبر اکرم(ص) وضع اسلام روز به روز بهتر شد و اسلام جان دوباره گرفت و مستکبران روز به روز منفعل‌تر شدند.

وی سپس با تشریح اوضاع کنونی دنیا تصریح کرد: امروز تاریخ در کشور و دنیا تکرار می‌شود و پیشاپیش ظهور امام عصر(عج) محرومان روی زمین رمق می یابند و جامعه استکباری از این انقلاب و رشد روزافزون اسلام در دنیا احساس خطر کرده و از جریان رشد روزافزون منطقه‌ای اسلام آشفته‌تر می‌شوند.

خطیب جمعه شهرستان بناب افزود: از این رو انسان‌های آزاده امروز دقیقاً باید بدانند که خداوند پشتیبان آنها بوده و بت‌های عالم یکی پس از دیگری نابود خواهند شد ولی اگر مسلمانان کمی مقاومت و استقامت داشته باشند.

باقری‌بنابی با تأکید بر اینکه امروز باید یکدل و یک جهت در اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری قدم برداریم؛ یادآور شد: امروز در اثر صبر و استقامت مسلمانان نصرت الهی شامل حال مسلمانان شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب در ادامه خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به قرار گرفتن در هفته احسان و نیکوکاری بر دستگیری از محرومان و نیازمندان جامعه تأکید و اذعان کرد: در آستانه عید قرار داریم و باید تا حد توان کمیته امداد را  برای رسیدگی به وضع معیشتی محرومان کمک و یاری کنیم.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های کادر درمان شهرستان و همچنین مردم شریف بناب بخاطر رعایت مسائل بهداشتی خاطرنشان کرد: الحمدلله در سایه تلاش مسئولان، کادر درمان و همکاری شما مردم ویروس کرونا در شهرستان بناب به حداقل رسیده و باید تلاش کنیم تا نگذاریم این ویروس مجدداً جهش یابد.

باقری بنابی تصریح کرد: در شرایط فعلی بهترین و ضروری‌ترین امر به معروف و نهی از منکر توصیه مردم به استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است و بخاطر اینکه نگذاریم این بیماری در شهرستان جهش یابد تا حد امکان از دو ماسک استفاده کنیم، چرا که در صورت عدم رعایت مسائل بهداشتی دراین وضعیت کادر درمانی و بیمارستان ها پاسخگوی بیماران نخواهند بود و در ایام عید نیز با حذف دید و بازدیدها در منزل نشسته و از طریق تلفن عید را به همدیگر تبریک بگوییم تا بلکه انشاءالله از سال آتی شاهد ریشه کنی ویروس کرونا باشیم.

امام جمعه شهرستان بناب با تأکید بر ضرورت حضور آگاهانه در انتخابات آتی ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: در این خصوص و اهمیت آن در خطبه های نماز هفته های آتی صحبت خواهم کرد و امیدواریم خداوند ما را به راه حق هدایت فرماید.

انتهای پیام/60001

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار