کد خبر: ۱۵۶۸۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
وزیر خارجه ارمنستان و وزیر خارجه ایران در تماسی تلفنی درباره مسائل دو جانبه گفت‌وگو و بر اهمیت همکاری هماهنگ در پرداختن به چالش‌های جدید منطقه‌ای تاکید کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری دولتی «آرمن پرس» ارمنستان از گفت‌وگوی تلفنی «آرا آیوازیان» وزیر خارجه این کشور با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

بر اساس این گزارش، وزرای خارجه دو کشور در این تماس درباره مسائل دو جانبه به گفت‌وگو پرداختند. دو طرف از پویایی گسترش روابط مبتنی بر دوستی چند صد ساله دو کشور ابراز خرسندی و آمادگی متقابل برای تقویت بیشتر آن از جمله از طریق گفت‌وگوی سیاسی در سطوح مختلف را مورد تایید قرار دادند.

طبق گزارش طرف ارمنستانی، وزیر خارجه جمهوری ارمنستان و وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره مسائل مرتبط با امنیت و ثبات منطقه هم رایزنی کردند. طرفین همچنین نقش همکاری هماهنگ در پرداختن به چالش‌های جدید منطقه‌ای را مورد تاکید قرار دادند.

وزیر خارجه ایران بهمن‌ماه در سومین مقصد سفرهای منطقه‌ای خود با مقامات ارمنستانی در ایروان دیدار و گفت‌گو کرد. 

او در دیدار با وزیر خارجه ارمنستان گفت برای ایران، ارمنستان همسایه‌ای مهم است و مرزهای ایران و ارمنستان همیشه مرزهای دوستی و همکاری بوده است.

 ظریف همچنین گفت ایران برای توسعه بیشتر روابط با ارمنستان در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی آمادگی دارد و دو کشور نگرانی‌های مشترک از جمله حضور ترویست‌ها دارند.

وی پیشتر در توییتی به جمع‌بندی دیدارهایش با نخست‌وزیر و وزیر خارجه ارمنستان پرداخته و نوشته بود: مشورت‌های سازنده با نخست‌وزیر و وزیر خارجه ارمنستان داشتم. چالش‌ها و فرصت‌های مشترک منطقه‌ای را بعد از درگیری‌های اخیر بررسی کردیم. درباره تقویت بیشتر روابط دوجانبه و همکاری منطقه‌ای از جمله پروژه‌های ارتباطی و تبدیل رقابت‌های قدیمی به همکاری‌های آینده توافق کردیم. 

انتهای پیام/م

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار