کد خبر: ۱۵۶۸۷۰
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی از استقلال دانشگاه سیدجمال‌الدین اسدآبادی خبر داد و گفت: بودجه سال ۱۴۰۰ دانشگاه را در کمیسیون تلفیق مجلس ترمیم کردیم.

به گزارش خبرنگار برنا از همدان، کیومرث سرمدی در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه ۱۸ اسفندماه سالروز بزرگداشت مقام سیدجمال الدین اسدآبادی به عنوان مصلح بزرگ شهر و افتخار شهرستان اسدآباد است اظهار کرد: به مناسبت این روز خبر خوشی را برای همشهریان داریم و آن هم استقلال دانشگاه سیدجمال است.

وی با بیان اینکه از سال ۹۶ در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای به تصویب رسیده که طرح آمایش دانشگاه‌ها بررسی و طی مراحلی عملیاتی شود گفت: این پروژه چند سال پیش آغاز شد و با کمک امام جمعه شهرستان و استاندار تلاش زیادی صورت گرفت.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طی ارتباطی که با وزیر آموزش عالی و معاونین او داشتیم خوشبختانه استقلال دانشگاه سید جمال به نتایج خوبی رسید و اخیرا معاون وزیر با تماسی که با بنده داشت اعلام کرد اسدآباد دانشگاه مستقل خواهد ماند و این موضوع بسیار مهمی است.

وی عنوان کرد: تلاش خواهیم کرد با توجه بیشتر به این دانشگاه ضمن اینکه بودجه سال ۱۴۰۰ آن را در کمیسیون تلفیق مجلس ترمیم کردیم، درصدد بودیم به عنوان مرکز علمی با افتخار شهرستان بتواند خدمات فرهنگی و تاثیرات مثبت خود را ادامه دهد.

سرمدی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه شرمنده بیکاری تعدادی از جوانان شهرستان هستم و با گرفتاری‌ها و مشکلات این قشر مواجهم  و کاملا آن را درک می‌کنم گفت: طبیعی است با این زیرساخت‌ها و کم‌کارهایی که در گذشته صورت گرفته این تعداد بیکاری داشته باشیم در صورتی که در فرصت مناسب می‌شد با هزینه کم و موانع کمتر کارهای بزرگتری در شهرستان انجام شود.

وی بیان کرد: متاسفانه این کار صورت نگرفته اما در حال حاضر فضا در حال ایجاد است و امیدواریم در آینده نه چندان دور از شرمندگی جوان درآییم و حداقل بخشی از مشکلات آنها که اشتغال است را حل کنیم.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار