کد خبر: ۱۵۷۲۱۱
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
یکی از نمایندگان ائتلاف فتح در پارلمان عراق با اشاره به لزوم اجرایی شدن مصوبه مجلس این کشور در زمینه خروج نظامیان آمریکایی آنها را عامل بی ثباتی عراق دانست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المستقله، «عباس الزاملی» نماینده وابسته به ائتلاف فتح عراق اعلام کرد: پارلمان به بیان موضع خود در صورتی که دولت به مصوبه پارلمانی الزام آور برای خروج نظامیان خارجی پایبند نباشد، خواهد پرداخت.

وی با اشاره به اینکه حضور این نیروها عامل بی‌ثباتی است و نظامیان خارجی به دنبال بقا در عراق هستند، افزود: پارلمان رای به خروج نظامیان خارجی از کشور داده است و دولت باید این مصوبه را اجرایی کند و این خواسته مردم است.

 

الزاملی گفت: دولت در صورتی که به تعهدات خود عمل نکند پارلمان موضع گیری خواهد کرد به ویژه که نیروهای خارجی در عراق به بهانه حمایت از اراضی آن حضور دارند در صورتی که به آن پایبند نبوده‌اند.

وی گفت: نیروهای امنیتی در همه رده‌ها موفق به غلبه بر تروریسم شده‌اند و اوضاع امنیتی را به خوبی  کنترل می‌کنند و نیازی به نیروهای خارجی که تلاش می‌کنند که عراق را بی ثبات کنند و حاکمیت آنرا خدشه دار می‌کنند، ندارد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار