کد خبر: ۱۵۷۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
رئیس جمهور افغانستان در دیدار با شماری از بزرگان جنبش تحفظ پشتون و حزب عوامی ملی پاکستان گفت که اسلام‌آباد باید به جنگ اعلام نشده علیه افغانستان پایان دهد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در دیدار با شماری از بزرگان جنبش تحفظ پشتون و حزب عوامی ملی از خیبرپشتونخوا گفت: پاکستان باید این جنگ اعلام نشده را پایان داده و افغانستان آزاد، مستقل و دموکراتیک را بپذیرد.

اشرف غنی همچنین تاکید کرد که دولت افغانستان متعهد است که بحران کنونی این کشور را بطور اساسی به پایان برساند.

از سوی دیگر، «امرالله صالح» رئیس جمهور افغانستان نیز با منفی خواندن نقش پاکستان در افغانستان اظهارداشت: پاکستان طرف مستقیم در بحران افغانستان است، تعریف نقش آن‌ها در جنگ و صلح باید بخشی از گفتمان باشد.

وی افزود: «سکوت، خوب جلوه دادن، مماشات و یا نادیده گرفتن پاکستان کمکی به روند صلح افغانستان نمی‌کند».

دولت افغانستان در حالی از نقش منفی پاکستان در روند صلح انتقاد کرده و خواستار تغییر در این باره هستند که «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا برای رایزنی با مقامات پاکستانی درباره طرح جدید واشنگتن برای افغانستان به اسلام‌آباد سفر کرده است.

«سمیع یوسف‌زی» خبرنگار افغان می‌گوید که خلیلزاد در این سفر از مقامات پاکستانی درخواست خواهد کرد تا طالبان را به پذیرش یک دولت موقت مشارکتی متقاعد کرده و این گروه را از مواضع آن برای احیای امارت اسلامی دور کند.

انتهای پیام/.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار